Huurkoop is Sporen BIJ DE E. H. W. O. WASCHMACH1NE MAATSCHAPPIJ ZIJN IN HUURKOOP EN a CONTANT VERKRIJGBAAR E- H. W. O- W asch m achine-Maatschappij KERSTNUMMER ,0 N S ZEELAND' DECEMBER 1928 Hij was de eerste welke deze gedachte, in beiden opgekomen, na een lange pauze aarzelend onder woor den bracht. Zij trok zijn hoofd naar zich toe. Lieverd, fluisterde ze, willen we het probee- ren. ik zal dan weer als vroeger worden. Of neen, toch niet als vroeger. Beter nog. Ik zal dan pas echt leven. Er werd dien avond nog veel over het kindje, dat in hun leven komen zou, gesproken, en de bezwaren aan de opname van een meisje (bet moest een meisje zijn) van vreemde ouders, verbonden, werden geens zins verdoezeld. Maar de voordeelen bleven, hoe ze de kwestie ook bezagen, overheerschen, en reeds den anderen dag stelde de heer Waltmann pogingen in het werk de toekomstige huisgenoote op te sporen. Dank zij een advertentie in een der groote Duitsche bladen en door bemiddeling ook van eenige vrienden, die de inkomende aanbiedingen onderzochten en in lichtingen daaromtrent verschaften, waren er weldra een tweetal jeugdige candidaten gevonden. De Waltmann's reisden naar Duitschland, en ze zagen er Lilly, een 4-jarig vroolijk en gezond meisje, dat al dadelijk bij de kennismaking der mate beiden voor zich innam, dat voor de Waltmann's de keuze vaststond. De moeder van Lilly, een ambte naars-weduwe met een groot gezin, die met mevrouw Waltmann een langdurig onderhoud had alvorens de zakelijke onderhandelingen plaats vonden, wilde even wel van 'n definitieven afstand nog niet dadelijk weten. Tenslotte werd overeengekomen, dat ze het kind een half jaar mee naar Holland zouden nemen. Beide par tijen zouden dan daarna zien of tot definitieven af stand en tot adoptie kon worden overgegaan. Het moet tot de eer van de kleine Lilly gezegd wor den, dat ze de verwachtingen der pleegouders niet te leur stelde. Het kind had een aanhankelijk hartje, en wonderlijk snel aanvaardde ze de nieuwe levensom standigheden. Pappie en mammie speelden dra in haar jonge leventje een benijdenswaardige rol. Met het kleine meisje had de vreugde haar intrede in het huis der Waltmann's gedaan. Mevrouw kwam er nog wel eens toe aan de vroegere zwerftochten te denken, maar dan begreep ze niet hoe ze het zoo lang zonder kind, zonder een meisje dat al haar doen en laten, al haar gedachten en zorgen op vroeg, had kunnen stellen. De kamer in hun huis, die het verlangen naar een kind had zien groeien, weerklonk nu van den mor gen tot den avond van verrukte kreetjes, tegen haar wanden vleiden zich zoete woordjes en stille ver maningen. - Neen, Lilly, lieveling, dat mag je niet doen. Je bent zóó'n schat, maar je moet naar mammie luiste ren. Wat zal Pappie wel zeggen als hij hoort, dat zijn meisje zoo ondeugend is. Of wel Lilly kom eens bij vader. Vertel eens kindje. neen. luister nu eens lief. van wie houdt je meer, van pappie of mammie. Mammie lief. en pappie ook lief. De Waltmann's waren na de komst van Lilly een gezin geworden, dat tot verwondering van enkele bui- tenlandsche logé's, kennissen van vroeger, zooveel goedheid en stil geluk afstraalde, dat men er zich aan verkwikken kon. Weet je nog, Emmy, dat er een tijd was, dat jullie geen tijd hadden, vroeg een vriend haar op een avond, teen ze in de kamer, waar kleine Lilly door het spel oververmoeid voor den haard in slaap gevallen was, vredig bijeenzaten. En of, luidde het antwoord, maar dat is zoo lang geleden. Zoo heel lang. Dan, met van geluk stralende oogen tot haar man Niet, Carl, de tijd heeft veel aan ons goed ge maakt. IV. Met de moeder van Lilly hadden de Waltmann's niet meer dan ze strikt noodig achtten gecorrespon deerd. Iedere maand werd in een kort briefje medege- Door een kleinigheid per week of per maand te betalen, is iedereen in de gelegen» heid verschillende NUTTIGE en ONMISBARE HUISHOUDELIJKE ARTIKELEN in eigendom te verkrijgen. Waschmachines, Wringers, Kinderwagens, Naaimachines, Keukenfornuizen, Rij» wielen, Waschfornuizen, Mangels, enz, Geeft ons even bericht en een reiziger komt U aan huis bezoeken, zonder verplichting Uwerzijds tot koopen Hoofdkantoor en Magazijnen SCHILDENSTRAAT 21, I)EN BOSCH FILIALEN TE: Breda, Tilburg, Eindhoven, Helmond, Oss, Oosterhout, Enschede, Oldenzaal AGENTSCHAPPEN in alle plaatsen van Nederland 68

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 76