Weet Udat S. WIENER Co. (N) Avondtoiletten Wollen Vesten Pullovers DE NAAMLOOZE VENNOOTSCHAP Vertegenwoordigers gevraagd MIDDELBURG Bij ons vindt U ten allen tijde een prachtsorteering in Bontmantels Mantels Costumes Deux-Pièces Sjaals GILTAY Zn. Electrische Boekbinderij en Cartonnagefabriek te Dordrecht, gevestigd sinds 1842, beschikt over een veeljarige erva- N .V. Yb 3. GI LTAy&ZN ring, goed geoutilleerde DORDRECHT TELEF. 165 inrichting en geschoold personeel KERSTNUMMER „ONS ZEELAND" DECEMBER 1928 •deel d, dat het kind gezond was en dat het zich in de nieuwe omgeving thuis gevoelde. Deze correspondentie, steeds door mevrouw Waltmann gevoerd, had door haar beknoptheid iets van een verweer. Angstvallig hoedde de nieuwe moeder zich ervoor te gewagen van de plaats die Lilly in haar hart had ingewonnen. Want neg altijd bestond de mogelijkheid dat na het verstrij ken van den proeftijd uit Duitschland het bericht, zou komen waarin Lilly opgevraagd werd. Deze moge lijkheid hield Waltmann zijn vrouw enkele keeren voor, daar hij met eenige ongerustheid gadesloeg hoe zij ge heel in haar moederlijke liefde opging. Mevrouw Malt- mann vermeed het bij1 voorkeur daarop in te gaan, omdat zij de konsekwenties, aan het verlies van het kind verbonden, niet durfde overdenken. Maar diep in haar plukte de angst menig gelukkig ©ogenblik. En de gevreesde brief kwam. In het begin van D'ecember. Lilly's moeder schreef, dat zij bij nader inzien niet tot afstand kon besluiten en dat ze over enkele weken haar dochtertje wederom thuis wilde hebben. 1 een de Waltmann's dit schrijven lazen, was het als- o de kille hand van den dood hun harten aanraakte. Ze wilden en konden zich niet indenken, dat binnen eenige dagen alles voorbij zou zijn dat zooiets wreeds mocht gebeuren. Hij en zij vroegen elkaar in wan hoop of ze dezen slag wel te boven zouden komen. oneven met de mooiste voorstellingen, brieven waar- m de levensangst van een vrouw sidderde, hadden niet tot gevolg dat Lilly's moeder haar besluit herriep. Enkele dagen vóór Kerstmis reisde Waltmann met net kind at cm het naar de eigen moeder te brengen. Up Kerstavond, had hij bij het afscheid tot zijn vrouw gezegd, hoop ik terug te zijn. Alleen. God, ik kom het niet te boven, had de vrouw haar leed uitgesnikt. En het zag er ook inderdaad naar uit, dat ze den slag, haar toegebracht, niet meester zou worden. In haar kamer volgde ze in gedachten haar kind, haar Eillyop de reis naar die andere vrouw, die ze het recht op haar lieveling niet toekennen kon. Mammiemammieliefste mammie De laatste woorden van Lilly hamerden dag en nacht haar door het hoofd heen. Tot slapen noch eten kon mevrouw Waltmann geraken, en de dienstmeisjes die daarin met lieve, maar onhandige pogingen verandering trachtten te brengen, zagen de thuiskomst van den heer des huizes met verlangen tegemoet. Mevrouw reageerde niet op hun goed bedoelde zor gen of op de weifelend ingezette gesprekken over den Kerstdag. Het was of een kille adem zich over het huis had geschoven. De meisjes waren van meening, dat het Kerstfeest Jaar» ondanks alles, toch niet zonder eenitf ver- toon voorbij mocht gaan. Daarom stelden ze in de achterkamer, waar mevrouw dezer dagen toch niet kwam een kleinen Kerstboom op en in den middag van de terugkomst van mijnheer Waltmann legden ze onder den boom hun vriendelijke geschenken. Als hij thuis komt vindt hij tenminste een Kerst- bcom, zeiden ze tot elkaar. Hun eenvoudige harten waren cp het weldoen ingesteld, en wellicht voelden ze onbewust iets van het komende. De heer Waltmann vond op den avond van zijn te rugkeer zijn vrouw stil voor zich uitstarend. Niet meer, nooit meer over spreken, zei ze, toen hij haar, op de teenen genaderd, plots omhelsde. Schat, we moeten ons Kerstfeest vieren. Ik heb iets voor je meegebracht, een Kerstgeschenk. Het mooiste dat er op de wereld te krijgen was. Betere genre 1 Midden genre Zij liet zich willig meevoeren den gang door, waar de dienstmeisjes met stralende oogen het paar volg den, naar de achterkamer. Voordat hij de deur open deed om haar te laten voorgaan, fluisterde hij „God was goed voor ons, lieveling. Wees blij en. sterk." De deur week. In den hoek van de groote donkere kamer zag mevrouw Waltmann een kleinen Kerst boom, waaruit lichtende kaarsjes een zachten gloed verspreidden. En van achter den boom kwam een klein meisje, met 69

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1928 | | pagina 77