ONS ZEELAND Als men een kuil graaft voor een ander was smaakvol gemeubeld. Een der latere bewoners had er de spiegels in laten aanbrengen. Van een spook of spookachtige jonkvrouw was niets te zien of te hooren. We doorzochten alles tot in de meest duistere hoe ken der zaal. „Er moet toch wat zijn, ik geloof niet aan spoken", mompelde ik. Den corridor, de hall, de gangen doorzochten wij, tot eindelijk in een donkeren hoek achter een prach tig gebeeldhouwde kist een reusachtige uil lag. - Het dier was dood een wond was duidelijk te zien. „Hier hebben we nu de jonkvrouw zei mijn vriend de litterator glimlachend. En werkelijk Dit was de oplossing van het raadsel. Als een wilde had ik met mijn bergstok in 't rond geslagen en het dier zonder twijfel terdege geraakt. Toen onze vriend, de student met de kaars door de kamer was geloopen, was de uil öf verontrust öf aangetrokken door het licht langs hem heen gevlogen en had zoodoende hem die gewel dige schrik op 't lijf gejaagd. Dit was ook het geval geweest, toen het dier ge- ruischloos langs mij heen was gezwenkt, en van daar kon ik de kille tocht als een adem, en het hideuse bakkes verklaren. De gebroken vensterruit deed ons de rest gissen. Daardoor was het dier zeer waarschijnlijk in de slotzaal binnengekomen. De student herstelde spoedig schaamde zich wel een beetje, maar hij was niet de eenige die zich be hoefde te schamen. We vertrokken spoedig en hadden een prettige tocht verder." Onze gastheer stak zijn sigaar, die onder het ver tellen uitgegaan was, opnieuw aan. Het haardvuur vlamde gezellig. Buiten was door de ramen een violet-blauwe avondlucht te zien. Daar krijschte de uil weer zijn „mieuw „niieuw „Altijd als ik een uil hoor, moet ik aan die ge schiedenis denken", zei onze gastheer met een lach. „Van spoken en uilen wou onze vriend, de stu dent niet graag meer hooren. Hij is nu al jaren en jaren een flinke dokter. Ik moet je zeggen een lichte huivering heb ik er ook nog van als ik zoo n dier hoor, hoewel ik in mijn later leven wel voor heetere vuren gestaan heb". „Hè toe, vertel daar eens van", was het algemeene aandringen. „Neen, neen", lachte hij, „dat voor een volgende keer". VEREENIGINGSNIEUWS. Zeelandia te 's Gravenhage heeft een feestavond gegeven in het gebouw „De Vereeniging", welke grootendeels aan tooneel was gewijd. De avond werd geopend met den door den heer rlenry A. Seyffer gecomponeerden „Zeelandia-marsch opgedragen aan „Zeelandia". Nadat de voorzitter, de heer A. K. Vogel, allen een hartelijk welkom had toegeroepen, werd door alle aanwezigen het Zeeuw- sche Volkslied gezongen. Na afloop van het voorgedragene volgde een bal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 18