D Trek het Vergif uit de zweren Kloosterh alsem ONS ZEELAND AKKER's ,,Ceen goud zoo goed" 4 Opstaan jö, en schreeuwen, dan zul je eens wat beleven," fluisterden wij elkaar schor van emotie toe. En. tjoep, daar stonden we en schreeuwden. Een officier rende het duin af, de schildwacht had het geweer in de hand en wij lachten, lachten. tot we van den officier een mep om onze ooren kregen met de boodschap Jullie hooren d'r wel meer van, schiet op We hoorden er niéts meer van. Ons avontuur geraakte in het vergeetboek. Welk een on verdeeld genoegen om het nu weer op te kunnen halen «3S33 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zen- der Vindt u het interessant, te hooren dat we met frisschen moed dezen eersten „zender" in 1929 omroepen. dat we slechts de voornaamste gebeurtenissen tus- schen het verschijnen van ons Kerstnummer en thans ten gehoore zullen brengen. dat de nieuwe telefoonkabel tussehen Roosendaal en Middelburg gereed kwam en dat hij o.a. gebruikt zal worden voor gesprekken met Engeland en Amerika. dat dit laatste kan geschieden dank zij het verster kingsstation te Domburg, dat volgens den Belgischen minister van openbare werken geregeld gebaggerd wordt in het Kanaal Gent Terneuzen, en dat momenteel nog voor 21 millioen francs baggerwerken in uitvoering zijn. dat onder Oostburg, nabij een hooiberg het lichaam gevonden werd van een 18-jarig meisje met afgesneden keel. De justitie stelde een onderzoek in of van misdrijf gesproken moet worden. dat het in Veere voortaan verboden zal zijn op den openbaren weg om of met geM te spelen. Zeker een bepa ling voor Engelsche gokkende touristen. dat in Zierikzee het 200-jarig bestaan van de Sociëteit „Concordia" feestelijk herdacht werd. Dit geestrijke oudje onze gelukwenschen. dat in Middelburg een schoonheidsconcours voor ka narievogels gehouden is. Moge het onzen fotograaf gegeven zijn Mr. Canary 1929 te vereeuwigen. dat te Kruiningen een 13-jarige jongen bij het spelen in de sneeuw op een paaltje viel, tengevolge waarvan de dood intrad. dat een aangeschoten haas de Dorpsstraat te Oud- Vossemeer inholde. Zijn toevlucht tot de beschaafde we reld kostte langoor het leven. dat op het Stationsplein te Arnemuiden de nieuwe vischhal officieel geopend werd. dat de Mabeg te Utrecht de levering van gas aan verschillende gemeenten op Zuid-Beveland beëindigde. Men zal nu misschien gas betrekken van de Imperial Continental Gas Association te Londen, die ook Antwerpen en Vlis- singen voorziet. dat de oude standaard korenmolen „Het Zeepaard" te Scherpenisse ten doode opgeschreven is. Weer een mo nument dat den motor ten offer valt. dat de tentoonstelling der Z. L. M., die dit jaar te Goes gehouden zal worden, opgeluisterd wordt door de expositie van het' Ned. Trekpaardenstamboek. dat in de hoofdplaats van Zuid-Beveland opgericht is een afdeehng van de Jongeren Vredes Actie. Mars zal het nu wel niet meer in het ijzeren hoofd krijgen de wereld in brand te steken. dat de regeering wijziging zal brengen in de verhou dingen, die waren ontstaan met betrekking tot de loods gelden, gelderde voor de haven te Terneuzen en die, geldig voor de Belgische Scheldehavens, welke zeer ten nadeele van de Nederlandsche haven waren. dat de Oudheidkundige Kring „De Vier Ambachten" te Hulst van de gemeente de beschikking kreeg over eenige lokalen in het raadhuis. Daar zal binnenkort een museum voor oudheden geopend worden. dat de restauratie van de Groote Kerk te Goes aan het einde van dit jaar geheel voltooid zal zijn. Waarschijn lijk wordt het gebouw, dat nu in twee gedeelten gescheiden is,weer geheel voor den dienst gebruikt. dat in de tram ZijpeZierikzee een beer (echte) ontsnapte. Na een half uur zoeken had de berenleider zijn diertje weer opgespoord. dat op tweeden Pinksterdag in Kruiningen het jaar- lijksch concours van den Zeeuwschen Bond van Harmonie- en Fanfarecorpsen gehouden zal worden. dat de gemeenteraad van Veere subsidie aan Rijk en Provincie heeft gevraagd voor de restauratie van den Campveerschen toren. dat in Middelburg op 68-jarigen leeftijd overleed de heer W. de Priester, die tal van jaien de functie van toren wachter op den Abdij toren vervulde. dat de binnenvaartschippers nog steeds klagen over de slechte havenverlichting te Zierikzee. Voor eenige hon derden guldens per jaar zou het euvel te verhelpen zijn. Een stijve, en pijnlijke nek, stroeve ge wrichten, pijn in den rug. de lendenen of de spieren zullen verdwijnen door wrijven met Akker"» Klooster balsem. Wanneer Gij kwade stoffen in Uw bloed gekregen hebt, door een verwaarloosde wond of door verkeerd voedsel, dan krijgt Gij pijnlijke verzwerin gen en ontstekingen. Vertrouw dan op Akker's Kloosterbalsem om de kwade stoffen uit de zweren te trekken en de pijn te verdrijven. Een lapje, dik met Kloosterbalsem, op de ont stoken plek en deze verdwijnt spoedig, pijnloos en volkomen. Potten van 60 cent ft.-,ft.75 Bi) Apothekers en bij Drogisten. Niets zoo zuiverend en verzachtend als 'n ver band met Akker's Kloosterbalsem bij zweren, wonden, brandblaren, uitslag, jeuk, insectenbeten en aambeien, 'n Huisapotheek op zichzelf l

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 4