MITEr DAG V WIND m ONS ZEELAND Het lieve draagstertje van dezen kostelijken naam Bego nia Semperflorens, is dien ten volle waard. Immers, van dat ze op de bloembedden wordt geplant, overstelpt ze zich met vriendelijke bloempjes die, rood, roze of wit gekleurd zijn. Heel den zomer door blijft ze bloeien met ongeëve naarde uitbundigheid, die op de zonnigste p'ekjes het meest tot uiting komt. Zelfs als de heifst nadert, kan die haar niet verschrikken, en alsof het plantje zich bewust is van haar veelbelovenden naam, heft zij, te midden der najaars vlagen, die het met velerlei onvriendelijkheden overstelpen, nog de lieve bloempjes op. i n.// f 5 dat Zierikzee electrisch licht van de P.Z.E.M. wil betrekken tegen 30 ct, per K.W.U. datde Zeeuwsche visschers met leedwezen de afwe zigheid van schardijn op de Zeeuwsche wateren constateer den. Deze visch zal dit jaar dus niet gebakken op de Zeeuw sche tafels komen. -dat de oude begraafplaats te Domburg 2 Juni a.s. 30 jaren gesloten zal zijn en dus weer ingebruik genomen mag worden. dat de restauratie van de in 1924 door den brand geschonden monumenten in de Ned. Herv. Kerk te Burgh voltooid is. dat in de Wielingen een loodskotter overvaren werd. Twee Belgische loodsen kwamen in de golven om. dat op 29 December in deze provincie de hoogste springvloed van het vorige jaar plaats vond. dat de Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland" in 's Heer Abtskerke en omgeving weer verschillende nieuwe aansluitingen boekte. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu _\v - u\m Altijd bloeiende Begonia's. Zij, die de schoonheidswaarde der planten beoordeelen naar den prijs die er voor betaald werd, zijn wel te bekla gen, want onbewogen gaan zij door een wereld van schoon heid, die anderen ontroert en verheugt. Ook in de goedkoopste en eenvoudigste van Flora's kin deren, weet de echte liefhebberij schoonheid te vinden en de altijd bloeiende Begonia's zijn er wel een treffend voor beeld van. Wat zijn ze eenvoudig, maar toch, hoe boeien ze ons Het is de eenvoud van hun verschijning en de blijde levens kracht die wij in haar bewonderen en vooral de trouw aan haar naams-belofte. Semper-florens waarlijk, bij zoo'n naam vraagt men niet wantrouwend „What is in a name maar men geeft zich over aan haar rijke belofte, die tegelijk een heerlijke bood schap is. Altijd-bloeiend, daarin ruischt een symphonic van levensvolheid, naar wier klanken speling we luisteren in de zoete genieting van stille overgave. Semper florens dat is de eeuwige glimlach die nooit ver- vee't, omdat ze leven straalt en leven geeft, omdat ze is de „winning smile" van het leven Semper florens De plant wil haar b'oemerischat niet afleggen en ze strijdt en worstelt om het behoud er van totdat de vorst er een einde aan maakt. Maar niet alleen de vorst doet dat, dikwijls is het de hand die ze geplant heeft, welke ze uitrukt om plaats te maken voor de bollen die er in moeten. Dan komen ze op den mest- of bladhoop en zelfs daar doen ze 'nog pogingen hun naam hoog te hou den. Dat geeft te denken en het stemt ons mild tegenover deze vo'hardende bloeiers. Zouden ze ons ook in den winter tot vreugde kunnen zijn Laat de plantjes u daarop zelve antwoorden, iets wat gemakkelijk gaat, als ge hen daartoe maar gelegenheid geeft. Inplaats van ze alle te vernietigen, potten we er eens eenige op. Daartoe zijn het meest geschikt die exemplaren welke aan den voet teekenen van nieuw leven toonen. De oude stengels worden verwijderd en elk plantje krijgt een pot van pl.m. 12 c.M. boven-wijdte. Na het oppotten worden ze flink aangegoten en krijgen een licht, niet al te warm plaatsje in huis. Gedurende den winter zijn we spaarzaam met water daar ze anders kunnen gaan rotten. Veel -moeite hebben we er dus niet mee en toch verblijdt ze ons met een rijken bloemenschat, die elk potje tot een juweeltje kan maken. Het bezit er van ligt binnen ieders bereik en wanneer we het eenmaal hebben gepro beerd, zullen we verwonderd staan van dit onvermoeide Braziliaantje, dat in de taaie volharding ter vervulling van haar naam-belofte, ons zelfs in het diepste van den winter nacht verkwikt, met den stralenden gloed van haar eeuwige jeugd. G. BUDDE. riAPW-1 27 Dec. De Kerstdagen zijn voor mij als schaduwen vergleden. De kersthymnes, de kerstcantates, de kerst liederen en de kerstprograms, die de radio bracht, hebben me niet kunnen verteederen, evenmin als de kerstkransen kerstpuddingen of Weihnachtstollen mijn gehemelte zooals anders streelden. De loodzware stemming, die mij na de loterij-krach kwam neerdrukken, is nog niet geheel opge heven. Ik zit maar in mijn kamertje te kniezen, omdat ik me aan de vrienden niet durf vertoonen. Het is verkeerd, daar ben ik volkomen van overtuigd, want door mij niet te mengen tusschen mijn medemenschen, verniel ik in deze dagen van candidaatstellingen, ontwijfelbaar zeker de kans op een Kamermandaat. O, wat zou ik met leeuwenmoed strijden daar op het Binnenhof voor 'n verbod van alle loterijen. Hoe zou mijn welsprekendheid triomfen vieren. Hoe zouden mijn argumenten, gegrondvest in eigen droeve ervaringen, de hardnekkigste tegenstanders neerslaan. O, Liesbeth, waarom zie je toch niet in, hoe verkeerd het van je is, dat je mijn overjas, mijn hoed en mijn schoenen in de brandkast houdt Waarom stuit je, ter wille van 'n weinig aardsch slijk, mijn opvaart naar de hoogste trappen der maatschappij Liesbeth, waarom zie je toch niet in, dat de glans, dien ik mij verwerven kon, rechtstreeks op jou terug zou stralen Vandaag voor 't eerst wat tabak ge rookt uit het pakje, dat aan den kerstboom voor me hing. Ik moet er zuinig mee doen, want het duurt zoo lang eer het weer Kerstmis is. Mijn machtige hersenen beginnen overigens weer langzaam te werken. Vandaag heb ik mij bezig gehouden met de invallende gedachte, hoe het toch kan, dat de tijd tusschen Kerstmis en Nieuwjaar zooveel korter is dan de tijd tusschen Nieuwjaar en Kerstmis, ter wijl de weg tusschen Middelburg en Vlissingen even lang is als de weg tusschen Vlissingen en Middelburg. Ge peinsd totdat ik hoofdpijn kreeg. Neen, de oude ben ik nog niet 28 Dec. Op den scheurkalender gelezen dat het van-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5