I mm KRACHT ENERGIE. ■rmA r:MU Bmêi -*«*** 6 ONS ZEELAND daag „onnoozele kinderen" is. Met weemoed teruggedacht aan de prettige samenkomst in Taveerne Stortebeeker, nu juist een jaar geleden, toen de vrienden stokstijf volhiel den, dat ik op dezen dag geboren moest zijn. Hoe kwamen ze daarbij Wanneer zal ik weer van de partij kunnen zijn Vandaag vergeefs geloerd naar 'n moment waarop Lies- beth haar portemonnaie onbewaakt achterliet. Op de gang mat echter een vierduitstuk gevonden en in een oud vest een dubbeltje. Kan nu tenminste weer over kapitaalvorming nadenken. In de avonduren uitgerekend, dat bij een rente van vijf procent, mijn vermogen over 14 jaar verdubbeld zal zijn. 29 Dec. Fortuna begint mij gunstiger te worden. In de keuken vond ik om de boerenkool een courant gewon den van slechts 2 dagen oud. Ben er mee gevlucht naar mijn werkkamer en heb gesmuld van de politieke berichten, die mij zoo schaarsch toevloeien sinds Liesbeth, uit bezui nigingsoogpunt, de abonnementen op mijn bladen opzei. Bolivia en Paraguay hebben voorloopig besloten de vijan delijkheden te staken, om eerst te onderzoeken op welke gronden zij elkaar in de haren zullen vliegen. Die kleine dwergstaatjes in Zuid-Amerika toonen hierdoor meer ver stand te bezitten dan de groote mogendheden in Europa, die thans in 1928 nog niet weten wat of de oorzaken waren die hen tot den oorlog in 1914 deden besluiten. In Afgha nistan staan de zaken leelijk op haar kop. Die arme ko ning Amanoellah En hij meende het zoo goed, toen hij, na zijn Europeesche reis, zelf de lessenaar opsprong om zijn onderhoorigen te onderwijzen. Ja, hulp bij de ontwik keling wordt noch door onderdaan noch door kind gewaar deerd. Met welke bittere verwijten bijvoorbeeld hebben mijn spruiten me niet overladen, wanneer ik hen 's avonds te voren aan hun huiswerk geholpen had 30 Dec. Ik heb vandaag geschreid. van blijdschap. Sientje overhandigde me een clandestien briefje van Breed- uitstra, waarin hij me hulp beloofde. Als eerste bewijs daarvan vond ik een bankbiljet van tien gulden. Na mijn tranen te hebben afgewischt, een wilden krijgsdans uitge voerd en vreeselijke geluiden uitgestooten, zoodat Liesbeth de radio van schrik afzette en schuwig poolshoogte haalde, 's Middags kwam dr. Doorloop op visite. Hij keek me be denkelijk aan en schudde met 'f hoofd. „Moet veel in de buitenlucht" zei hij tot Liesbeth. Eenige kerel 31 Dec. Vond mijn schoenen bij mijn ledikant staan en aan den kapstok hing mijn jas. Symbolen van opgeheven huis-arrest. Door de stad gewandeld alsof de gcheele ge meente van mij was. 's Avonds in de soos dr. Doorloop bedankt, maar die verwees mij naar Breeduitstra Nog rummer zoo'n gezelligen Oudejaarsavond gehad. Het zou abnormaal zijn als ik in dit eerste nummer van den nieuwen jaargang iemand over dezen draad joeg. Dat kan me heden niet gebeuren. Want het is Nieuwjaarsdag, nu ik dit schrijf. Het jasje van 1929 ligt fonkelnieuw om m'n schouders en de goede voornemens lees ik er van af. Vandaag heb ik evenals gij allen besloten Dit jaar mijn leven nu eens waarlijk te beteren. Nooit meer hatelijk te zijn. Nooit meer kwaad te spreken. Nooit meer iemand af te breken. Nooit meer 1 mensch tegen me in het harnas te jagen. Vandaag is het 1 Januari en ik ben in een vreedzame en zeer goede stemming. Evenals gij allen. Het is of we te samen de voornemens maakten een beter mensch te worden. In het nieuwe jaar zijn alle zwakken en slechten bij me veilig, omdat ik weet bijna altijd zelf zwak en slecht te zijn. Begaat fouten, doet dwaasheden, verricht stommiteiten. P. Rik zal u daarvoor niet naar den draad, die prikt, sleepen. Althans niet zoolang ik mijn op nieuwjaarsdag gemaakte voornemens beter nakom dan ik en gij voorheen steeds deden. P. RIK i IN? W//////////////-.'-- Z//////////////W///A TffiSi W///, ym?'. 'm/M ''/K. W/////M dsiwiteB 8*??!? :-y. A? fNÉ! f/m VYÜ Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en comestibleszaken, in bussen van f0.90 af Fabrikant' Dr. A. WANDER. A. G Bern Vertegenw.KERKHOFF E> Co., Amsterdam.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6