Si- D/REH bOli/MUMK KJ ONS ZEELAND 9 sgpi! I Een spel-foto uit den wedstrijd „O. D. S."„Zeelandia". ding sindsdien bestendigd is en zelfs perspectieven opent voor een 2e klasse voetbal-kampioenschap in Zeeland, op naam der vereeniging „Vlissingen", die reeds zóó ver op hare tegenstan ders is uitgeloopen, dat zij zich zelf de luxe zou kunnen per- mitteeren, drie wedstrijden te verliezen zonder de eerste plaats te behoeven prijsgeven. Ook de belangstelling voor onze Zeeuwsche sport nam in 1928 toe. Niet alleen woonden duizenden de belangrijkste voetbal wedstrijden bij, maar ook de hierboven genoemde zwem-, turn en korfbalwedstrijden, alsmede de door het Middelburgsche ,,E. M. M." georganiseerde athletiekwedstrijden, mochten zich in groote belangstelling verheugen, terwijl de wielrensport on der breede lagen der Zeeuwsche bevolking interesse heeft weten te kweeken. De Zeeuwsche pers heeft in het algemeen haar eigen zoowel als het sportbelang begrepen. De locale bladen hielden zich met de actueele sportgebeurtenissen bezig en hebben hunne lezers aan zich verplicht door zakelijk en, waar noodig, met opbou wende kritiek de gemeenschap een beeld te geven van wat er leeft en werkt in sport-Zeeland. Hoewel door wreede wateren verdeeld, heeft onze provincie geene verdeeldheid onder de sportverhoudingen ondervonden en mag zij, hare afgezonderde ligging en hare reisbezwaren ten spijt, er zich op beroemen, dat haar spprt welig tiert en, naar redelijke verhouding, zich in 1928 steeds meer heeft aangepast aan hetgeen overig Nederland op sportgebied presteerde. Met een dankbaren terugblik op 1928, zetten wij thans den voet in 1929, waarvan ik hoop, dat frissche moed, aangename samenwerking en gezonde rivaliteit, de sport-gebeurtenissen van 1928 zullen bevestigen en in aanzien verhoogen. Voetbalkampioenschap van Zeeland. Hoewel de competitiewedstrijden van den Ned. Voetbalbond nauwelijks de 60 procent van het te spelen aantal hebben be reikt, is het voetbalkampioenschap van Zeeland, dat in handen was der vereeniging „Middelburg", reeds overgegaan naar de vereeniging „Vlissingen". De drie gegadigden, „Middelburg", „Vlissingen" en „Zeelandia", hebben elkaar elk tweemaal ont moet en 't resultaat is geweest, dat Middelburg op eigen grond met 32 won van Vlissingen en met 11 tegen Zeelandia gelijk speelde dat Vlissingen, thuis spelend, Middelburg met 62 en Zeelandia met 42 de baas bleef en dat Zeelandia in eigen huis zegevierde op Middelburg met 10, doch met 62 werd afge straft door Vlissingen. Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnl. Voor Tegen Gem 4 3 0 1 6 18—9 1.50 4 1 1 2 3 6-10 0.75 4 1 1 2 3 6—11 0.75 Schermutseling voor het doel. De onderlinge verhouding luidt thans Vlissingen Middelburg Zeelandia Zou dit kampioenschap voor de jongens uit de Scheldestad de voorlooper van een ander kampioenschap beteekenen Voetbal op Zondag a.s. Daar Zondag 6 Januari mede bestemd is voor de wedstrijden om den Nederlandschen Voetbalbeker (2e ronde), is het compe titieprogramma «enigszins ingeperkt. Op Zondag a.s. worden gespeeld de volgende wedstrijden. N. V. B-competitie. 2e klasse. Te Roosendaal R. B. C.Zeelandia. 3e klasse Te Zierikzee ZierikzeeHulst (12 uur). Te Middelburg Zeelandia IIGoes. Te Neuzen TerneuzenVlissingen II. Beker-wedstrijden. Te Vlissingen VlissingenAlliance. Te Middelburg MiddelburgW. S. C. (Waalwijk). LUCTOR ET EMERGO. ~2¥\ (Alle correspondentie, deze rubriek betreffende, te richten aan den heer A. J. C. NORDLOHNE, Ravelijn 2, Goes.) SCHAKEN. No. 1. 5 Januari 1929. „Men moet de geest van den tijd weten te vatten." Inderdaad geeft het navolgen van deze wijsheid een verklaring van het succes van menige onderneming. Men kan dezen regel vooral beschouwen als een conditio sine qua non voor den journalist. En het is daarom dan ook een voorbeeldig idee van den Hoofd redacteur van „Ons Zeeland" geweest, om dit blad wederom voor menigeen aantrekkelijker te maken, door het instellen van deze schaakrubriek. Werkelijk de schaakgeest is over

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9