ONS ZEELAND Hoe hebzucht beloond werd (Vervolg). 10 We wezen er reeds op, dat de Scheldestedelingen zich zelfs de luxe zouden kunnen permitteeren, om zonder de leiding te ver liezen, in twee wedstrijden de overwinning aan den tegenstan der te laten. Zij zullen echter goed doen, hiertegen te waken, want als ooit de kans mooi is, dat weer eens een 2e klasse kampioenschap in Zeeland belandt, dan is het zeker ditmaal, nu Vlissingen stevig de leiding bezit en het in eigen hand heeft, deze te behouden. We moeten intusschen het door Vlissingen nog af te werken programma niet onderschatten, want zij moet nog beide malen D.O.S.K.O. ontmoeten, benevens Breda, krijgt Alliance nog op bezoek en heeft dan nog enkele zware uitwedstrijden, n.l. tegen Dongen, Bredania en G.U.D.O.K. Het feit, dat laatstgenoemde, ondanks hare slechte positie, onlangs Dongen op eigen terrein met 31 klopte, pleit voor de kracht van G.U.D.O.K. Indien Vlissingen er in slaagt, Dongen en D.O.S.K.O. de baas te blij ven, moeten er al zeer vreemde dingen gebeuren, indien haar het kampioenschap dan nog ontgaat. Zeelandia's kansen op de eerste plaats zijn aanmerkelijk kleiner, hoewel niet denkbeeldig, daar deze vereeniging het puntental van Vlissingen nog kan overtreffen, maar.... afhan kelijk is van de verrichtingen der Vlissingers. Zeelandia heeft een minder zwaar programa voor den boeg zij moet nog op bezoek bij Alliance, D.O.S.K.O. en R.B.C. en krijgt Bredania en Dongen nog op visite Middelburg gaat het in den laatsten tijd niet naar den vleeze; zij heeft sedert 11 November geen enkelen wedstrijd meer ge wonnen, doch heeft nog gelegenheid genoeg, eenige punten te verzamelen en enkele plaatsen op de ranglijst te stijgen. V/e hopen in elk geval aan het einde van het seizoen de drie Zeeuwsche elftallen in de bovenste helft der ranglijst aan te treffen. De 3e klasse A ziet er als volgt uit Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem Terneuzen 10 8 0 2 16 ^6—9 1.60 Hujst 10 6 4 0 16 30-8 1.60 Qoes 12 6 4 2 16 27—17 1.33 Walcheren 10 4 3 3 11 22-19 1.10 Zeelandia 11 10 4 1 5 9 23-28 0.90 S.l N.O.TO. 13 4 4 5 10 25—36 0.77 Vlissingen II 10 2 1 7 5 22-30 0.50 7ierikzee 8 2 1 5 3 1227 U.o/ Middelburg II 9 1 0 8 2 8-31 0.22 2 winstpunten in mindering wegens éénmaal niet- opkomen. De strijd om de leiding zal hier wel hoofdzakelijk in Zeeuwsch- Vlaanderen worden uitgevochten, waar de beide vertegenwoor digsters in nagenoeg gelijke positie verkeeren. De nog te spelen wedstrijd Terneuzen—Hulst kan beslissend zijn. Overigens speelt Terneuzen nog thuis tegen Walcheren, Vlissingen II en Zeelandia II en uit tegen Zierikzee en S.I.N.O.T.O., terwijl Hulst, behalve naar Terneuzen, nog naar Zierikzee, Middelburg II en Vlissingen II moet, en nog thuis speelt tegen Middelburg II en Zeelandia II. Alleen Goes zou nog roet in het Zeeuwsch- Vlaamsche kampioenseten kunnen gooien. Zondag 13 Januari. Tenzij Koning Voetbal het veld moet ruimen voor Koning Winter, werken onze Zeeuwsche N. V. B.-elftallen Zondag het volgende programma af 2e Klasse. Te Middelburg ZeelandiaDongen. Te Bergen op Zoom D.O.S.K.O.—Vlissingen. Te Breda BredaniaMiddelburg. 3e Klasse. Te Middelburg Middelburg II—S.I.N.O.T.O. (om 1 uur). Te Vlissingen Vlissingen IIHulst. Te Neuzen TerneuzenWalcheren. LUCTOR ET EMERGO. „Oh Woe," riep toen de vrouw, „pak dat beest dan en loop er snel mee naar het bosch, want als je het hier al de vrijheid gaf, zou het misschien gevangen worden door anderen, maar loop vlug en zorg dat niemand het ziet. Zoo gezegd, zoo gedaan, Woe nam het haasje, en spoedde er zich mede naar het bosch. Toen hij weer thuis kwam, zat z'n vrouw al op hem te wachten. „Zeg Woe, ik heb een idéé, we vragen om een mooie woning, net zooals Sjan-Tsi heeft, op palen, zoodat je nooit last hebt van overstrooming en dan hier vlak achter aan den oever van de zee. Dan kunnen we heerlijk s avonds op het plat, de ondergaande zon zien, hé ja, toe, loop naar het bosch, en vraag er om, maar gauw, want over een paar uur is het donker, en dan komt het haasje misschien niet meer. Maar vraag dan meteen of hij wil zorgen, dat er dan een goed gevulde provisiekast is". Woe liep wat hij loopen kon, want hij was veel te nieuws gierig of het haasje woord zou houden, en daarom talmde hij niet, maar holde gewoonweg naar de plaats waar het haasje volgens afspraak zou komen. En het haasje kwam er ook werkelijk. „Wel Woe", zoo sprak het, „heb je al nagedacht wat je wil hebben Vertel dan maar op, maar weet wel wat je vraagt, hoor Nu onze koelie bedacht zich niet, maar vertelde alles wat z'n vrouw hem had opgegeven. Toen het tooverhaasje alles vernomen had, keek het een moment Woe strak aan, en zeide toen „Ga maar naar huis, want wat je wenscht, zal geschieden." Woe ging naar huis, maar wie schetst zijn verbazing, toen hij vlak achter de plaats waar eens zijn hutje stond, een prachtige paalwoning zag staan, half op den oever en half naar in het water. Hij klom het trapje op naar het plat en nog nooit had Vervolg op bladz. 16

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10