p REFEEIÖ EN POEDELS LOODSENLOT. ONS ZEELAND 5 Na de ramp te Vlissingen. Er klinkt langs Vlissing's reede een daverend geluid, het is de groote zeeboot, die een rivierloods fluit. Kalm staat-ie in z'n oliejas, al klaar de loods van 't echte ras. alsof z'n tocht geen groot gevaar beduidt. Daar ijlt z'n kleine kotter met hem in 't schuimend sop, het bootje springt en steigert en dompelt zich den kop. En op den grooten boulevard ziet het publiek niet het gevaar voor 't bootje met de loodsenvlag in top. - Het loodsenvaartuig nadert al huppelend de boot, het zwaait zich in een cirkel naast 't scheepsboord, hoog en groot. Men ziet den loods van verre staan, één misstap bij het overgaan beteekent onverbiddelijk den dood. Soms komt de kotter halfstoks het droef symbool des doods terug de haven binnen, op volle kracht desnoods. Een man een man, een woord een woord, men laadt weer versche kracht aan boord Het schip wacht, ondanks alles, op een loods. WILLEM TELL II. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat „de" gebeurtenis voor pretmakend Zeeland, n.l. het traditioneele bal-masqué van hotel „Britannia" te Vlis singen, dit jaar op Zaterdag 26 Jan. plaats vindt. dat Goes op 31 Dec. j.l. 9000 inwoners telde. dat in het afgeloopen jaar te Ouwerkerk (Duiveland), hetwelk een gemeente met 700 zielen is, niemand begraven behoefde te worden. dat op Nieuwjaarsdag in Vlissingen een 14-jarige jongen in arrest gesteld moest worden, daar de knaap in zeer dronken toestand verkeerde. Op 1 Januari herdacht de heer E. H. P. Peek te Middelburg den dag waar op hij 25 jaar geleden benoemd werd tot regent derOodshuizen. Dit jubileum is voor den heer Peek, die in een kwart eeuw veel voor de oudjes deed, tot een feest geworden. dat in Bruinisse, ondanks de electrificatie, de straten nog met behulp van petroleum verlicht worden. Het nieuwe straatverlichtingsmateriaal was n 1. door de P.Z.E.M. af gekeurd. De aannemer heeft nu een procedure aanhangig gemaakt. dat de heer G. A. Hajenius, burgemeester van Goes, de vorige week zijn 60sten verjaardag vierde. dat te Sluiskil een auto van den weg in het kanaal geraakte. De inzittende wist zich aan het natte element te onttrekken. dat Zeeland dezer dagen zijn eersten sportvlieger, tevens eigenaar van een sportvliegtuig, kreeg. De onder havige is de heer Vlaming te Ierseke. dat de nieuwe weg HulstSt. Jansteen over den z.g. Tragel wellicht in het voorjaar al gereed zal zijn. - dat te Middelburg, door het omvallen van een petro leumlamp, een kind van 4 maanden in zijn wiegje ver brandde, terwijl de bewoners van het huis afwezig waren. dat de 28-jarige gehuwde J. de A. te Oostburg de politie bekend heeft, op 15 Dec. j.l. z'n 28-jarig buurmeisje met een scheermes den hals afgesneden te hebben. Zooals men zich herinnert werd aanvankelijk aan zelfmoord ge dacht. dat de gemeente Overslag den tol ter plaatse wil afschaffen als de provincie de schuld van 4400, die nog op den betrokken weg rust, voor haar rekening neemt en aan de gemeente jaarlijks 150 betaalt voor het onder houd van den weg. dat Aardenburg nu kwestie heeft met de P.Z.E.M. en wel over een electrische leiding bij de Draaibrug. Wie zal de volgende gelukkige zijn dat in 1928 in het St. Josephziekenhuis te Vlissingen 618 patiënten vertoefden. Er hadden 253 operaties plaats. dat nu ook in Kruiningen het vloeken op den open baren weg strafbaar gesteld is. dat de verlichting van den weg GoesKloetinge bij avond alles te wenschen overlaat. Dit tot vreugde van de minnenden, tot ergernis van meer haastige wandelaars. dat in Terneuzen een knaap zijn 8-jarig kameraadje met een pijl in het oog schoot. dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het voorjaar 1929 zullen worden gehouden voor Zeeland (alleen voor type trekpaard) op 5 Februari te Zierikzee 6 Februari te Kattendijke en Hulst2; 7 Fe bruari te Axel 8 Februari te Oostburg.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5