H I 11 [y§pg§ d'b""M0STERD ONS ZEELAND 9 p gevuld tneèmarje- 0 pein van de fijnste m J eensmeliejule m melodie is deze §4 fieei lijke bonbon Jp In een trekpot doet men twaalf lepels gedroogde kamil len, giet daar kokend water op en laat dit eenige minuten trekken. De thee, die heel licht van kleur moet zijn, is een uitste kend haarwater, waarmede het haar, na een gewone be- wassching, wordt ingewieven. Ook kan men vermoeide oogen met dit aftreksel baden door een lapje in het aftreksel te doopen en het op de ge sloten oog'eden te leggen, er zorgvuldig voor wakende, dat het vocht niet in de oogleden komt. MOUSSELINEKOEK. 250 gram suiker, 125 gr. aardappelmeel, 6 eieren, 1 citroen, 5 gram giot. Doe de zes eierdooiers in een gioote schotel met de suiker, het sap van den ci troen en de halve geraspte schil. Vermeng dit alles gedu rende een half uur. Voeg er vervolgens het aardappelmeel beetje voor beetje aan toe en meng nogmaals een half uur. Klop daarna het wit van de zes eieren en doe dit bij het deeg tegelijk met de gist. Stort het deeg tenslotte in een geboterdcn vorm en zet deze in een matig warme oven. PATRIJS-SALADE. Doe oveigeschoten vleeschresten van een patrijs in een kom en voeg daarbij olijfolie, azijn, zout en peper in boter gekookte champignons, peterselie, fijn gesneden augurk, ansjovis, doperwtjes en harde eieren. Vermeng dit alles naar behooren en giet er een majonaise over. Daarna kan het opgediend worden. KIPPEN-SCHOTELTJE. Wanneer men restjes kip over heeft, snijdt men den volgenden dag alle vleesch van de beentjes en legt deze stukjes op een platte schotel. Hard gekookte eieren worden in vieren gesneden en regelmatig op het vleesch gerangschikt. Ten slotte giet men er een IJs-genoegens. Op 't gebied van echte, degelijke winters zijn we de laat ste jaren niet verwend. Kon de schaats nog eens ondergebon den worden of de prikslee van zolder worden gehaald, dan was het hoogstens voor enkele dagen. En daarom bekruipt ons een zeker pessimisme als we ons neerzetten om een loflied aan te heffen op de vorst, die haar intrede heeft gedaan en ons tracteeren gaat op de echte, Hollandsche sport de ijssport. Maar we wagen het er op, ook al is de mogelijkheid niet uitge sloten, dat voordat deze geschreven regelen in gedrukten vorm onder de oogen der lezers komen, we nog slechts de herinne ringen hebben behouden aan enkele dagen van wintersport. De voetbal- en korfbalvelden liggen eenzaam en verlaten, het rimpelende water is met 'n gladde ijskorst bedekt, die jong en oud tot ijsvermaak noodt en de Hollandsche wintersport-bij- uitnemendheid viert hoogtij. De Zeeuwsche binnenwateren en plassen vormen thans het tooneel voor ijsgenoegens, de ijsclubs hebben hunne banen getoetst en opengesteld, ijsfeesten worden gearrangeerd, kortom een nieuw geluid doet zich hooren in de sport-samenleving, die met vreugde de ingetreden vorst be groet en vurig hoopt, dat zij ook als een vorst zal blijven regee- ren, opdat de in vorige winters geleden schade kan worden majonaise saus over, waarna de schotel genuttigd kan wor den. Men zal ervaren, dat op deze wijze van kipresten nog een smakelijk gerecht te be reiden is. Terwijl men weet, dat vas te kost sommige magen van streek brengt, blijven de mees te menschen zooveel mooie woorden slikken als hun maar toegediend worden en altijd blijven zij nóg meer ver langen. Er zijn menschen, met wie men graag converseert, als er een derde bij is. Onder vier oogen zijn ze vervelend. Anderen daarentegen moet men voor zich alleen hebben, om ze naar waarde te kunnen schatten. Het schoonste geluk, wat de mensch kan doen en het schoonste geluk dat hem ver heft en zedelijke volmaking kan te beurt vallen, is ernstig streven naar een ernstig doel. De afkeer om iets nieuws te ondernemen is een teeken van verval van levensmoed en kracht. ingehaald en we voorloopig ons kunnen overgeven aan de ge noegens, die een ijs-periode biedt. Elke Zeeuw op de schaats Zoo luidt thans het parool Koning Voetbal kan lang genoeg regeeren Z. H. misgunt ons stellig deze aangename afwisseling niet, temeer waar deze een goede gelegenheid biedt, uit de beoefening der ijssport kracht en gehardheid te putten tegen de wispelturigheden onzer kwakkel-winters, die het verblijf om een voetbalveld niet steeds tot een onverdeeld genoegen maken. Onze voetballers. Hoewel bal en palen in 1929 nagenoeg op non-activiteit zich bevinden, behoeft dit geen beletsel te zijn om de positie der Zeeuwsche clubs aan eene beschouwing te onderwerpen en door weergave van de rangorde in het licht te stellen, nu het voetbalseizoen bij de intrede van het nieuwe jaar geacht kan worden zijn tweede helft te zijn ingegaan. De 2e klasse A van den Nederlandschen Voetbalbond, omvattend o.m. de Zeeuw sche clubs Middelburg, Vlissingen en Zeelandia, staat er op het oogenblik als volgt voor Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Ver!. Pnt. Voor T egen Gem Vlissingen 10 9 0 1 18 38- -14 1.80 Dongen 12 7 2 3 16 39- -17 1.33 D.O.S.K.O. 10 5 3 2 13 21- -18 1.30 Zeelandia 13 7 2 4 16 40- -30 1.23 Bredania 10 4 2 4 10 18- -20 1.— Breda 10 4 1 5 9 15- -28 1.90 Middelburg 11 3 3 5 9 17- -23 081 Alliance 10 2 3 5 7 22- -26 0.70 R B C. 12 3 1 8 7 19- -32 0 58 Q.U.D.O.K. 12 1 3 8 5 20- -41 0.41 De fraaie positie van Vlissingen valt aanstonds in hef: oog. mm asanasfSffiSMiX WVJLU* jLaJlajjJisauz m p amandelen, p

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9