ONS ZEELAND 21 gaan om te vragen wat z'n vrouw begeerde. Ten derden male ging hij nu naar het bosch, maar inplaats van een vroolijk haasje, zag hij nu dat het beestje heel, heel ernstig keek. „Wel, wat is er Woe vertelde wat z'n vrouw zoo graag verlangde. Diepe rimpels kwamen in z'n voorhoofd toen het haasje 't hoorde. Maar ook nu kon Woe naar huis gaan met de verzeke ring dat z'n wensch in vervulling was gegaan. Thuis gekomen zag hij z'n nieuwe prauw al gemeerd lig gen aan z'n woning, Wat voelde Woe zich nu rijk, een prachtige woning, een groote volle schuur, en nu weer die schitterende prauw, het leek wel een koningsprauw, zoo prachtig en zoo slank was zij gebouwd, een klein koepeltje stond op het achterschip, dat was voor zijn vrouw. Het duurde dan ook niet lang of Woe en z'n vrouw zou den het bootje probeeren. Het was een verrukkelijke avond. Een zacht briesje deed het wimpeltje boven in den mast wapperen. De zon ging onder en bescheen met hare vurige stralen het bosch, dat als het ware wegzonk in den avondnevel. De kust blonk goudgeel, en oh wat hadden ze nu toch een mooi gezicht op hun woning. Zacht gleed het ranke bootje over het water. Woe's vrouw zong van vreugde en het scheen alsof aan hun geluk geen einde kwam. „Och, wat gevoel ik me nu toch gelukkig", sprak Woe, „ik heb alles wat ik begeer, ik behoef niet meer te werken en te zwoegen, ik kan nu doen wat ik wil. Ik voel me als een mandarijn". „Hé ja", antwoordde z'n vrouw, dat moest je zijn, dan zou alles volmaakt zijn, je zou belasting kunnen heffen, we zouden dus nooit in zorgen zitten en heel de bevolking zou je eeren en hoogachten, tot zelfs de notabelen uit de streek zouden voor je buigen en al de Goden van het heelal zou den ze stneeken om je een lang leven te geven, en je goed en wijs te laten regeeren. Daarom ga je morgen direct naar het bosch en je vraagt het haasje om je tot machtig manda rijn te maken." „Nee vrouw, dat durf ik niet", antwoordde Woe, „want het haasje was vanmorgen geloof ik heelemaal niet in z'n schik, dat ik voor de derde maal al om iets kwam". „Och wat, je moet niet zoo bang zijn, want het beest dat Ovomaltinc geluk en gezondheid heeft gebracht in ons huis. Dat ik iedereen zou willen overtuigen dat Ovo een krachtvoedsel is van meer dan gewone beteekenis. Dat Ovo- maltine kracht en energie geeft om te arbeiden. Onze jongens zijn vol levenslust en leeren zonderal te groote inspanning. Ovomaltine is een extract uit de meest voedende natuurpro ducten: melk, eieren, mout en cacao. De smaak is aangenaam zoodat het eiken dag gaarne door iedereen ge nomen wordt. Vult onderstaande bon in, U ontvangt dan een gratis proef- busje en literatuur. Dat is het begin, Ovomaltine heeft geen verdere aan beveling noodig. Verkrijgbaar bi) Apothekers. Drogisten en comestibleszaken. in bussen van/0.90 af. Fabr. Dr A Wandei A/G. Bern. Vertegenw.Kerkhoff 6 Co. Nassaukade 373, Amsterdam. versterkt ook U VOOR GRATIS MONSTER ..OVOMALTINE' >!G EPACHTV0EO5EI EgaöoTÈWtaftOE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 21