'T 5CHAÏÉTJE DER LuOo Adverteert in dit blad 22 ONS ZEELAND kan toch niet meer zeggen dan „neen". Wees toch niet zoo onnoozel en ga morgen naar het bosch toe". Dien nacht kon Woe haast niet slapen, steeds maar dacht hij zou ik gaan zou ik niet gaan. Hij wist het niet. Graag zou hij mandarijn willen zijn, maar toch durfde hij niet goed. Den volgenden morgen echter begon z'n vrouw al direct er over te praten, en lachte hem uit om z'n bangheid. Na veel gepraat gaf Woe eindelijk toe en ging naar het bosch om z'n wensch te doen. (Slot volgt). VEREENIGINGSNIEUWS. WANNEER je. EEN LyN trekt POoR DE PUNTEN 1,2,3 EN zoovooRTj DAN ZALjE ZIEN WAT PIT PL AATJE VOOR STEL.Y 18 S' 11 55».5" «bi 5Ï* V U Ij 7 ,Y U» 'z-V i' Aan de ongeduldigen In ons volgend nummer zullen we den uitslag van onze Twee honderd-gulden-prijsvraag mededeelen. Ons Zeeland, Utrecht, heeft in Hotel l'Europe een Bal-Masqué gegeven voor de leden, donateurs en introducees. Hoewel de zaal niet geheel bezet was, waren er niettemin toch aardig wat liefhebbers, die met mooie, koddige en inte ressante costuums voor den dag kwamen. Jammer genoeg waren er van de Zeeuwsche costuums of kleederdrachten slechts één aanwezig, n.l. een Walchersche boerin. Zeeland, Haarlem. Algemeene ledenvergadering op Dinsdag 22 Januari a.s. Zeelandia, 's-Gravenhage heeft een tooneelavond gehouden in de zaal van de „Vereeniging" aan de Willemstraat. De too- neelspelende dames en heeren van „Zeelandia" brachten onder leiding van den heer Corijé het blijspel in 3 bedrijven „Zijn Zoon", van C. von Moser, voor het voetlicht, terwijl het muzi kale gedeelte van den avond werd verzorgd door „The Ref- feyes Band", onder leiding van mej. Rosalie Seyffer. Onder de bezoekers werd met genoegen opgemerkt de voorzitter van de Rotterdamsche Zustervereeniging, den heer Tromp. In zijn openingswoord gewaagde de voorzitter er van, dat de heer Seyffer Sr. een Zeelandia-marsch heeft gecomponeerd en aan de vereeniging „Zeelandia" opgedragen. Deze pittige, op gewekte en goed klinkende marsch, waarin het coda het Zeeuwsch Volkslied vormt, werd, voordat het Zeeuwsch Volks lied werd gezongen en met het tooneelspel werd aangevangen, ten gehoore gebracht en had een uitbundig succes. Het succes van het tooneelstuk, waaraan verschillende uitstekende nieuwe krachten medewerkten en waarbij alle medespelenden zeer ver dienstelijk spel te zien gaven, was niet minder groot, Er is hartelijk gelachen en geapplaudiseerd. Aan het slot waren een bloemenhulde, waarin ook mej. Seyf fer deelde, en een hartelijke dankbetuiging van den voorzitter, waarin ook de heer Seyffer, als de componist van de Zee landia Marsch, in het bijzonder werd betrokken, zeer op hun plaats. Nadat de verloting van een kussen met het Zeeuwsche wapen en een theeservies (onderscheidenlijk gewonnen op de nommers 134 en 243) had plaats gehad, werd deze avond, die ook als geheel goed geslaagd mag heeten, besloten met een zeer geanimeerd bal, dat onder de uitstekende leiding stond van het lid, den heer J. Beun, wien een woord van lof toekomt voor de wijze waarop hij van zijn taak, welke hij voor 't eerst verrichtte, heeft gekweten. Zooals de plaatselijke bladen schre ven 't was weer een echt gezellige en prettige Zeelandia- avond, waar 't joviaal toeging. Het adres van het secretariaat is veranderd in Laurierstraat No. 69. „Zeeland" Haarlem bood zijn leden en donateurs een zeer genoegelijken avond. Een verscheidenheid van blijspelen 1. de Armband 2. de Held en 3. de Beul. De verschillende acten werden afgewisseld door aangenamen muziek, waarvoor de heeren v. d. Have als pianist en v. d. Schaaf, als violist, een dankbaar applaus ten deel viel. De verloting van de mooie Axel- sche pop, een kunstwerkje, belangeloos vervaardigd en aange boden door het bestuurslid mevr. Stoel was spoedig afgeloo- pen. Uit de tombolaverloting viel een 102-tal prijzen ten deel aan houders van loten, waarvan in totaal was uitgegeven 200. Een bijzonder gezellig bal, bij zeer goede dansmuziek, hield allen genoegelijk bijeen. Te spoedig sloeg 't klokje 2 uur. Zeeuwsche Vereeniging, Dordrecht houdt 17 Januari voor drachtavond door Mevr. van LoonVan den Berge van Rotter dam met het volgende urogram 1. Causerie over Walcheren 2. Teikeniengetjes uut de penne. Na de pauze Oe Piet an z'n tweede vrouwe kwam. fH. E. Beunke). 6 Februari derde clubavond en 27 Februari vierde club avond. Ver. Red.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 22