Wat ze worden moeten No. 46 VRIJDAG 1 FEBRUARI 1929 Mooie Handen Een nagelbadje in warm zeepsop niet een scheutje waterstof-superoxyde. De nagels worden, in fraaien boogvorm, afgevijld. Eigenlijk willen we allemaal heel graag mooie handen heb ben, maar we zijn lang niet allen genegen om daar voldoende zorg aan te besteden misschien hebben we er ook geen tijd voor en vinden we het al heel voldoende, als we onze nagels schoon houden. Natuurlijk is dit ook een allereerste ver- eischte. En als we dan telkens met het daartoe bestemde instrumentje den nagelriem losmaken, dan hebben we het noodzakelijke voor het onderhoud van onze nagels gedaan. Maar we kunnen meer doen. Er zullen maar weinig vrouwen zijn, die niet, een enkele maal in de week bij voorbeeld, gele genheid hebben, haar nagels een luxueuze beurt te geven, waarbij de hierbij gaande foto's een leidraad kunnen zijn. We beginnen dan met de nagels, in fraaien boogvorm, af te vijlen. Na het badje in warm zeepwater met een scheutje water stof-superoxyde, dat dienen moet om het vuil onder de nagels en de velletjes rondom los teweeken, zouden de nagels voor deze bewerking te slap zijn geworden. Zijn de nagels nu volkomen schoon en ontdaan van alle overtollige velletjes, dan worden ze, een voor een, glanzend gepolijst. Om de handen mooi en zacht te houden, is het gebruik van gummi-handschoenen bij huishoude lijk werk zeer aan te bevelen. Hebben we in den winter last van ruwe of ge sprongen handen, laten wij ze dan, telkens na het wasschen en vóór het afdrogen, goed inwrijven met een mengsel van glycerine en gezuiverde terpentijn. Voor den nacht kunnen we onze handen nog eens goed inwrijven met cold-cream of vase line en het dragen van dunne garen handschoenen 's nachts bevordert nog de gunstige uitwerking van dit invetten. Als een middel tegen het rimpelig worden der handen wordt heete olijfolie aanbevolen. De handen worden er iederen avond in gebaad en dan zachtjes afgewreven. Dezelfde olie kan meer dere malen dienst doen. PAULA DEROSE. Moeder, weet je wat ik word zei m'n jon gen van 6 jaar op een goeden avond, toen we met z'n allen zoo knusjes bij den haard zaten en ik de kinderen een verhaal had voor gelezen, vóórdat 't klokje „kindertjes bedtijd" aan zou kondigen. „Ik word, moeder raad nou eens Toe Ik zei„Tramconducteur," den kend aan z'n jacht op gebruikte tramboekjes en kaartjes, mis hoor!" Nu laat eens zien „Dokter", zei ik weer. „Niks hoor Tandarts En als ik dan 'n kies moet trekken, trek ik ze allemaal Nu ik kon 't geen prettig vooruitzicht vinden voor den a.s. patiënt, maar we moesten toch eventjes lachen. „Ik word bruid zei m'n dochtertje van 5 jaar met zoo'n mooie sleep en sluier met bloemen op als Mama „En ik," zei haar tweeling-zusje, „ik word „helpster". „Helpster," zei ik. „Anneke vertel eens wat is dat „Nou ,Mams, je bent een domme Mams, hoor Helpster is U helpen met de kopjes en borden af te drogen, u helpen met naaienVindt u dat goed Mams Ik tilde m'n kleine blozende dochtertje hoog in m'n armen en knuffelde haar eens terdege. Is 't niet heerlijk, dat een kind al zoo jong 't besef heeft en de lust van en tot werken? Dat moet aangespoord worden,aan gespoord bij degenen, die 't niet uit zich zelf zien en willen. We moeten van onze kinderen niet willen, dat ze zoet uren achtereen aan een tafeltje zitten spelen. Ik ken een groot moeder, die zoo vol lof is over haar kleinkinderen, omdat ze altijd zoo zoet zitten te spelen en als muisjes zoo stil zijn. Ik zal niet beweren, dat het goed is een kind geheel te laten gaan en, zooals Er wordt schoon schip gemaakt. ik eens meemaakte van kennissen, op 'n gegeven oogenblik genoodzaakt te zijn zich een nieuw huis kamer-meubilair aan te schaffen, omdat de kin- ders er zoo mee hadden huisgehouden. Dat is natuurlijk weer tè ver doorgevoerd. Laten ze hun armen en beenen toch derdege leeren gebruiken, maar vooral laat hun arbeids- lust, de lust, die bij ieder kind reeds zeer jong aan wezig is, zich toch kunnen ontplooien. Laat de kleine meisjes, de toekomstige lieve huismoedertjes, toch vroeg eens wat zelf standig doen. Bedjeafhalen op twee stoeien, zonder dat de dekenpunten op den grond slepen. Poppenwasch doen als 't ook waschdag is voor moeder. Een oude jurk, een gummischort doet wonderen en er is geen reden tot knorren, als 't kind zich eens wat nat zou maken. Theekopjes wasschen, eerst van het poppenserviesje, later van moeders dagelijksche kopjes en schoteltjes. Leer ze vroeg hun schoentjes zelf te poetsen, 't lijkt misschien gek, maar U zou versteld staan met wat een ijver of ze dat doen. Stofafnemen met moeder samen of met 't dienstmeisje vinden ze allen prachtig. Slordige dingen opruimen, leer 't hun vroeg en leer hun, alles zelf op te ruimen wat ze overhoop hebben gehaald. Gummi-handschoenen bij het werk, om de handen blank en zacht te houden. Vuile handen en vuile gezichten zelf wasschen. De broertjes en zusjes moeten ook al vroeg leeren elkander te helpen met aankleeden. Bijna ieder kind is hulpvaardig en heeft lust in den arbeid, vooral wanneer 't er wel toe wordt aangespoord, maar er niet telkens toe wordt gedwongen. Kweek bovendien bij uw kinderen aan liefde voor planten en bloemen, Saat ze hun eigen plaatsje verzorgen en dagelijks water mogen geven. Leer ze ook liefde voor dieren. Nu juist in den winter vooral ook voor de vogels. Laat uw jongen een voederplankje op een paaltje timmeren en laat hem dagelijks genieten ervan, door hem zelf 't brood en de kaaskorstjes te laten strooien. De meisjes kunnen aan een draad apennootjes rijgen en bij de voederplaats neerhangen. U zult eens zien wat er een platgedrukte neusjes er zullen zijn tegen de vensters om de leuke, grappige, maar vaak brutale muschjes te zien wegpikken wat ze zelf voor hen hadden neergestrooid. Wat ze worden zullen later, wanneer ze groot zullen zijn, weten we niet, want ze veranderen soms wel duizendmaal, 't Doet er ook niet toe Dat wijzigt zich vanzelf. Maar wat ze in de aller eerste plaats oioeten leeren dat is Hulpvaardigheid voor anderen, beleefdheid en eerbied tegenover ouderen en ouders, een groote liefde voor de natuur en voor alles wat leeft, een groote waarheidsliefde en lust tot arbeiden, een groot kinderlijk ver trouwen,'dat alles, wat zij aankweeken, ten goede komt in hun later leven, dat zooveel zelfverloo chening vraagt en liefde voor onze medemenschen en medevoelen en mede leven, omgezet in daden. Dan zullen de kleine „helpstertjes en helpers" van nu een groote steun kunnen zijn voor velen. CORMA v.d. LAM- -TEEPE. De overtollige velletjes worden weggeknipt. De nagels worden, een voor een, glanzend gepolijst,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 21