mwfï* ook U ONS ZEELAND 23 VEREENIGINGSNIEUWS. Gemengde Zangvereen. van Zeeuwen „Luctor et Emergo", 's-Gravenhage, Donderdag 24 Jan, j.l. gaf deze vereeniging een feestavond in de bekende zaal van de sociëteit ,,De Ver eeniging". Het feit, dat deze, in alle opzichten uitstekend ge slaagde avond, haar eerste uitvoering is, sinds de vereeniging onafhankelijk is geworden, pleit voor de goede samenwerking der leden, hetgeen de voorzitter, de heer A. Pieters, in zijn openingswoord dan ook, met recht, naar voren mocht brengen. Van het varieerende programma werd als een der eerste nummers natuurlijk door het zangkoor het Zeeuwsche Volks lied ten beste gegeven. De volgende zangnummers, die in den loop van den avond door het koor gezongen werden, gaven blijk van een goede studie en een woord van lof voor den directeur, den heer J. H. Swenne, is hier zeker op zijn plaats. De fiuitsolo's van den heer P. Fortuin Jr., met mej. J. van Bemmel aan den vleugel, verdienden in ruime mate het lang durig applaus, dat door het publiek als een spontane hulde aan de beide muzikale medewerkers werd aangeboden. Ook de zangnummers van de dames Vertregt, v. d. Linde en W. Schip per, benevens twee solo's van Mevr. de Heer, mochten een welgemeenden bijval verwerven. Een afwisselende en prettige attractie vormden de rhythmische dansnummers door de dames Bronkhorst uit Rotterdam. Benevens de bloemen, mochten deze dames voor hun belanglooze medewerking aller goedkeuring wegdragen waarvan eveneens een hartelijk applaus de beste tolk was. Na de pauze kwam echter de clou van den avond in de studentenkucht ,,Je Reinste Parel". Met een bal werd deze avond besloten. „Zeelandia", Rotterdam. De Zeeuwsche vereeniging „Zee- landia" gaf 22 Januari j.l. voor de vierde maal in dit winter seizoen een feestavond voor haar leden en donateurs in de schouwburgzaal van ,,Odeon" De voorzitter, de heer Tromp, opende den avond met een woord van welkom. Nadat nog eerst herdacht werden onze helden der zee, die de vorige week als offer van hun menschlievenden plicht zijn gevallen en een collecte voor de nagelaten betrekkingen was gehouden, die ƒ43.45 opbracht, werd een aanvang gemaakt met het program ma door het zingen van het Zeeuwsch Volkslied. De zangver- eeniging, onder-afdeeling van Zeelandia, onder leiding van den heer Zuiderdorp, bracht een drietal nummers ten gehoore. Daarna trad op het Duo Goetze, afgewisseld door een paar nummers van het lid den heer H. v. d. Bunt. Een bal, onder leiding van den he.er Goetze, heeft den genotvollen avond besloten. Op de laatst gehouden algemeene ledenvergadering is het bestuur van „Zeelandia" als volgt samengesteld S. Tromp, le voorzitter; B. M. de Lignie, le secretaris,v. Heusdestraat 27a; A. F. H. Kraak, le penningmeester A. A. Snoodijk, 2e voor zitter C. Kopmels, 2e secretaris C. Verbeke, 2e penningmees ter P. Looy, J. Catsman en J. S. Schepers, commissarissen. „Zeeland", Haarlem. Deze vereeniging heeft 22 Januari een algemeene ledenvergadering gehouden. Secretaris en pen ningmeester gaven verslag over het afgeloopen jaar. De pe riodiek aftredende bestuursleden, voorzitter de heer J. M. W. Sevenhuysen en commissarisse Mevr. E. E. StoelHuyssen, werden herkozen. Als nieuw bestuurslid, voor het aftredende lid den heer Tiggelman (in verband met bestuurs-familie-relatie, werd gekozen de heer A. van Krieken. Medegedeeld werd dat op 23 Maart a.s., ter gelegenheid van het 6-jarig bestaan der vereeniging in den schouwburg een tooneelavond zal worden gegeven. Opgevoerd wordt een nieuw Zeeuwsch tooneelstuk, getiteld „Boer en Edelman", auteur de heer J. C. Heijblom. „Zeelandia", Den Haag. Cabaretavond op Dinsdag 5 Fe bruari 1929 in de Oranje Sociëteit (Prins Hendrikplein). Zeer varieerend program, m.et medewerking van de dames Wilson, Pieters, Enters, Oostdijk en de heeren Oostdijk, Cannoo en Den Boer, afgewisseld met muzieknummers door den heer en mej. Seyffer. Ver. Re<k 1 lUftV VOOR GRATIS PROEFBUSJE OVOM ALTIN E KERKHOFF C der lezers van deze advertentie kan 's-morgens geen tijd vinden om zich de „wee 1de" van een behoorlijk ontbijt te veroorloven. Hebt Ge er nooit verbaasd over gestaan, welk een eetlust U hadt tijdens Uw vacantie? Toen hebt ge moeten beseffen, hoeveel ge Uw lichaam in het gewone leven te kort doet. En niettemin ver wondert ge U er over, dat ge U. minder we! voelt. Werkelijk, het tegenwoordige in tensieve leven eischt te veel vati Uw organisme, zoodat U bijzon dere maatregelen moet nemen om fit te blijven. Wat wij in onzen enerveerenden tijd noodig hebben is een „Super- food", dat onze dagelijksche voeding aanvult en veredelt. Zulk een „Superfood" is Ovomaltine. Ovomaltine is een extract uit versche eieren, volle Zwits. melk, Dr. Wanders moutextract en cacao. Verkrijgbaar bij apothekers, drogisten en comestibleszaken. in bussen van f0.90 af. Fabrikant: Dr. A. WANDER A.G., Bern Vertegenwoordiger i KERKHOFF Co. Nasiaukadc 373 Amiterdai versterkt Sommige menschen zijn als worsten, ze slikken alles, wat men erin stopt. Het kleine is minder gelegen in de zaak, als wel in de men schen die haar beschouwen. De liefde is diep gelijk de zee, hoe meer zij geeft hoe meer zij overhoudt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 23