-turn AtlJEfl 5 Pijnlijke Kloven PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr.F 33, MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND dat in Westkapelle een vereeniging is opgericht die wil komen tot verharding van den Domburgschen weg, ge legen tusschen den Schelpweg en den straatweg Westka pelleAagtekerke. dat de mist de vorige week eenige stagnatie in het verkeer met de provinciale booten veroorzaakte. dat in de Gravenstraat te Middelburg een tweetal huizen door brand geteisterd werd. dat de afdeeling Zierikzee van de Chr.-Hist. Unie tegen de aanstelling van een inspecteur van politie daar ter stede is. Een inspecteur is voor de stad een overbodige luxe, zeggen de Chr.-Hist. in een motie tot den raad. dat in Oostburg aan werkloozen onderricht wordt gegeven in het manden maken. Dit geschiedt op initiatief van de werkliedenvereeniging aldaar. dat de heer J. Bosselaar, burgemeester van Aagte kerke, gekozen is verklaard als opvolger van den heer Brandsma in het college van Prov. Staten. dat een Middelburgsch wielrijdend meisje door een auto aangereden werd. Zij moest naar het gasthuis worden overgebracht. „Gedenkt de regek van den weg," mag men ook hier weer adviseeren. dat uit de Rijkskas aan de gemeente s-Gravenpolder een voorschot tot een maximum van 3213.is verleend ten behoeve der Landarbeiderswet. dat men in verschillende dorpen in Zuid-Beveland ijsbanen wil stichten. Laat de winter het niet hooren dat met ingang van 1 April a.s. een dagelijksche bootdienst tusschen Terneuzen en Londen ingesteld zal worden. dat de Belgische regeering de uitlevering vroeg van een bewoner van Heinkenszand, thans vertoevende in het Huis van Bewaring, daar de betrokkene verdacht wordt van het zich toeëigenen van een Belgisch rijwiel. dat bij de Tweede Kamer is ingediend een onteige- ningsontwerp voor aanleg van het gedeelte Schorebrug Krabbendijke van den weg KapelleNoord-Brabantsche grens in de gemeenten Schore, Kruiningen en Krabbendijke. dat leeraren en leerlingen van de Zeevaartschool te Vlissingen 113 en 4 ct. bijeenbrachten voor de nagelaten betrekkingen van de bemanning van de reddingboot „Prins der Nederlanden". dat de dijkwerkers te Westkapelle zich in een ver- eeniging vereenigden. dat te Nieuwerkerk een melkauto op de stoomtram strandde. De auto werd geheel vernield, de chauffeur niet. dat het z.g. „orgeltje" in de haven van Breskens ein delijk vervangen zal worden door een goeden misthoorn. dat de spaarduitjes van een inwoner van Arnemui- den, in een kabinet geborgen, een nieuwen, doch helaas on bekenden, eigenaar kregen. dat Vlissingen 1380.bijeenbracht in verband met de ramp te Hoek van Holland. dat te Domburg op 90-jarigen leeftijd overleed de heer A. Trielier, die bij alle badgasten bekend was als de vaardige en artistieke houtsnijder. dat de dijken van de polders Zuidvliet en Wilhelmina bij Wolphaartsdijk over een lengte van 4000 M. verhoogd zullen worden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu MOEDERPLANTJE. Eenigen tijd geleden liet 'n klein meisje mij vol trotsch haar plantjes zien, waarvan zij met kinderlijke vreugde vertelde, om plotseling diep onge'ukkig te zeggen „enne me Moe d'r plantje gaat heelemaal dood". Op mijn vraag, wat heeft je Moe dan voor 'n plantje, kreeg ik bijna 'n boos antwoord, omdat ik niet dadelijk had begrepen dat zij haar Moederplantje bedoelde. Gelukkig bleek de verzekering dat we het samen weer gezond zouden maken, ('t had alleen wat te donker gestaan) reeds VuMoende, de dreigende boos heid met een blijden lach te verjagen. En als allergrootste belooning heb ik nu dat Moederplantje even mee mogen nemen om er in „Ons Zeeland" iets van te vertellen. Moederplantje allerliefste en welgekozen naam, die het aardige plantje volkomen verdient. Jammer genoeg kan die naam, al evenmin als haar goede eigenschappen, het plantje een constante populairiteit bezorgen. Want wanneer wij nagaan, dat het in de tweede helft/der 17e eeuw van China naar Europa werd overgebracht, dan zou het nu toch wel zoo langzamerhand in elk huis mogen worden gevonden. Dat dit niet zoo is, ligt heusch niet aan het plantje, veeleer zijn we er zelf de schuld van, omdat we, in de jacht naar het nieuwe, onze oogen zóó blind hebben gestaard op schallende kleuren, dat ze de schoonheid der eenvoud niet meer zien kunnen. Het Moederplantje is een wonder van eenvoud en samen stelling om dat te zien moet ge het maar eens even van nabij bekijken. Zie, de fraai behaarde blaadjes die geza menlijk een krans vormen, schijnen zoo uit den grond te komen. Dat is slechts schijn, want er is heusch wel een sten gel aanwezig. Maar zoo kort en zoo ineengedrongen is deze, dat zij geheel verborgen wordt door de bladstelen. Het Moe derplantje rangschikt men daardoor tot de z.g.n. stengel- looze planten, welke alle, in tegenstelling met hun van stevige stengels voorziene zusjes, heel laag bij den grond blijven. En nu komt het wonderlijke, dat dit plantje wat niet bij machte is zich in de hoogte te ontwikkelen, plotse ling zijtakjes gaat maken, die zich als stevige draden voor doen, en binnen korten tijd tot een flinke lengte uitgroeien. Wellicht klinkt het wat vreemd om van zij-takjes te spreken. Immers aan een tak zien wij knoppen of bladen en aan deze draadjes is daarvan toch niets te zien. Dat meent ge, maar wanneer wij zoo'n draad eens goed bekijken, zien we er kleine schubjes aan, dat zijn de onontwikkelde bladen, die door de groeidrift van het draadje niet tot ontwikkeling konden komen. Bovendien zien we hier en daar kleine ver takkingen, die kunnen toch niet anders dan zich uit daar bevindende knoppen ontwikkelen. En zoo is het ook, al zijn ze onzichtbaar, in het oksel van zoo'n schubbetje zit een Pijnlijke Kloven verzacht en geneest men met

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5