DAG CM 1 f Hotel „BOSTON" Dit Hotel bevelen wij gaarne aan. „Ons Zeeland" 6 ONS ZEELAND knop, die echter niet steeds tot ontwikkeling komt. Maar, kunt ge vragen, elke tak of twijg heeft een eindknop, is die hier ook aanwezig Zeker, zcodra de zijtakjes een bepaalde lengte hebben die onderling nogal verschillend is schijnt de groei plotseling afgebroken te worden. Aan het eind is dan 'n knop ontstaan, die zich niet meer haast je rep je in de lengte ontwikkeld, maar het aanschijn geeft aan een plantje, wat geheel gelijk is aan dat waaruit de draad zich ontwikkeld heeft en nu met recht Moederplant je ge noemd mag worden. Dat kleine plantje laat op haar beurt ook weer draadjes zakken, die wederom aan het einde jonge plantjes maken, welke het jonge moedertje tot grootmoeder promoveeren. Hoe krachtiger de plant is, des te grooter het aantal klein- en achterkleinkinderen, die we in zandige aarde ge makkelijk aan den groei kunnen brengen. We zetten het Moederplantje daartoe zoo, dat we de jonge plantjes, zonder dat we hen van den draad afhalen in een potje kunnen plan ten. Zoodra de nieuwe groei zich laat zien, worden ze er dan afgenomen. Gedurende den winter moet het Moederplantje niet veel water hebben, in den zomer is een matige begieting voldoen de, en af en toe wat vloeimest voor een krachtigen groei noodzakelijk. We geven het een licht plaatsje buiten het bereik van al te sterke zonnestralen. Bij een goede verzor ging verrast het dankbare plantje ons bovendien nog op een allerfijnste bloeiwijze, die het op bevallige wijze draagt. Doch ook zonder de fijne pracht van haar kleine bloe metjes, is het Moederplantje door het fraai geteekende blad, en de sierlijke losheid waarmede zij haar kinderen draagt, een vriendelijke verschijning, die overal haar plaatsje waardig is. Bij een goede verzorging zal het ons in geen enkel opzicht teleurstellen, maar ons telkens opnieuw in verrukking brengen door de wonderlijk-kunstige samenstelling, die ze achter haar eenvoud verborgen houdt. G. BUDDE. APKIl,. 23 Januari. Er hing 'n vlag aan 't stadhuis. Heb bij den bode geïnformeerd wat of er aan de hand was. Nadat deze zijn ambtsketting had omgedaan, vertelde hij me, dat de Universiteit van Utrecht vandaag drie-en-'n-halve eeuw bestond. Blij dat ik 't weet. Niet weten wat voor je ge beurde, is altijd kind blijven, smoesde Cicero reeds in zijn tijd. Ja, ja, dat is een mooie uitvinding, die universiteits steden. Ik had vroeger een neef in de familie, die altijd wilde drinken en nooit idee had in werken. Maar op 'n goeden dag kwam hij in Leiden terecht en hoewel het historisch zeker is, dat zijn Zondagsche naam tot dan toe „nietsnutter van 'n doordraaiergeweest was van dien datum af droeg hij den klinkenden titel van student. 24 Jan. Wat 'n wereld tegenwoordig. In Chicago vingen ze in een nacht 3000 boeven en in Parijs springt er iederen dag een financieele instelling. Ik ben over één kant blij, dat ik na die Irterij-krach, mijn laatste vijftien gulden van de postspaarbank gehaald heb. Mr. Mierick, en die is op dat punt deskundig, zegt, dat het niets dan verwaandheid is; de kwaal des tijds Ieder bankje van honderd stelt zich aan of 't een briefje van duizend is en dat maakt natuurlijk ongelukken. Ja, 't leven is voor ons verantwoor delijke leiders buitengewoon moeilijk en ingewikkeld tegen woordig. Bij Uw verblijf in Amsterdam logeert U billijk en uitstekend in Leidschekade 92-93 - Tel. 36428 naast AMERICAN HOTEL Kamers met koud en warm stroomend water Centrale verwarming Lift. De eenigste categorie die op alle fronten boft is de jeugd, wanneer ik vroeger b.v. schoolziek was, moest ik hemel en aarde bewegen om mijn vader en moeder te overtuigen, maar thans zenden de gemeentebesturen complete artsen in het veld om de kwajongens te helpen. Zoo is er meer. Wanneer ik vroeger dreinde om een choco'ade-reep, zeiden m'n op voeders „foei, uit snoepers groeien dieven", maar thans stoppen de zoetigheidfabrikanten vitaminen of apenklieren in hun producten en de kinderen wijzen je op je plicht, wanneer je hun die levensfactoren wil onthouden. 25 Jan. Vandaag druk gehad. Liesbeth had pijnen boven haar elleboog, wat wij na gemeenschappelijk consult voor rheumatische aandoeningen versleten en in den loop van den dag heb ik de verschillende geneesmiddelen ge haald, die de vrienden en de kennissen ons hadden aangera den. Tegen den avond een kleine maar welvoorziene huis apotheek. Behalve thermogène en pain- expeller, konden wij ons in het bezit verheugen van opodeldcot, creroor tartari, bloem van zwavel, ammoniak en geest van lepelblad. Daar ik van kindsbeen af goed voor de armen geweest ben, mocht ik als masseur optreden, maar ook op deze manier viel een wrijving met Liesbeth niet mee. Heb getracht om Sientje in de vuurlinie te brengen, doch die durfde niet en dat is nu wel de kleindochter van een zeeman 26 Jan. Rijke dag voor mijn kroniek. De winter deed vandaag net a's de paardenslager, die niet van zijn geslach ten schimmel kon afkomen voortzetting van de witte week, wegens enorm succes. Heb tweemaal mijn zolen en hakken aan de zon laten zien, toen ik naar den kapper wandelde. Vervolgens met den postdirecteur den 70s ten verjaardag van den ex-keizer besproken. Tragisch Na zooveel jaren op Duitsche rozen gewandeld te hebben, in 'n Hollandsche doorn terecht gekomen. Vier Duitsche professoren hebben hem een achtdeelig standaardwerk aangeboden, waarin we tenschappelijk wordt bewezen, dat iemand die vlucht het hoogste bewijs van moed geeft. Na den mislukten feestavond wegens massa-vergiftiging, heeft de Rotterdamsche Verzekeringssociëteit terstond een onderafdeeling gesticht waar men zich veilig kan stellen te gen de gevolgen van officieele diners. Men verwacht dat deze ,,Geef-je-over-polis" een reuze succes zal beleven. 27 Jan. Door de radio geluisterd naar een mooie rede van een lid der reddingsbrigade, waarin geprotesteerd werd tegen het feit, dat men den ouden generaal Booth wegens geesteszwakte heeft willen aan den kant zetten. Dat gebeurt in het gewone leger ook niet, zei-ie. 28 Jan. Enrico Panchez heeft vandaag, op aandringen van onze sociëteit, de medaille van het Carnegie-helden fonds gekregen. Deze koene Spanjaard heeft namelijk te Madrid bij zijn schoonmoeder een poging tot inbraak ge daan. Hij heeft er het leven bij afgebracht. 29 Jan. Ben nog steeds niet gevraagd of ik een Kamer- candidatuur wil aannemen. Zelfs Breeduitstra, die het an-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6