mtm EM P0EDEI5 'akkers ABDIJSIROOP ONS ZEELAND 7 O. Z.-Prijsvraag No. 3 HET SPOORRAADSEL SCHOONHEIDSKONINGINNETJE ou gevat? Voor de Borstw, ders altijd heeft over beter Zijdewind dan tegenwind doet nu zijn mond niet open. Misschien is het bescheidenheid van de vrienden. Nu dat vind ik onzin. Het is mijn op rechte meening, dat iemand, die de noodige capaciteiten en het onmisbare flux de parole heeft, zedelijk verplicht is om zijn volk te vertegenwoordigen, te meer daar het 100 in de week en een stevig pensioen oplevert. Zal vanavond in de soos deze stelling eens verdedigen. vivzrmjwm Voortaan zal in ieder nummer van ,,Ons Zeeland" een prijsvraag verschijnen. Voor de goede oplossing stellen we iedere week Hen gulden beschikbaar. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts 1 winnaar opleveren. Inzendingen moeten geadresseerd worden aan de Administratie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over de Z."-prijsvragen niet in briefwisseling treden. De oplossing van de O.Z.-Prijsvraag No 1 is Beetsterzwaag Harderwijk Hoogeveen Nijkerk Kaatsheuvel Elden Overveen Maassluis. De grootste moeilijkheid schenen de meeste oplossers te hebben met leden Het eenige plaatsje dat deze letters bevat is Elden een klein dorpje gelegen aan den straatweg Arnhem-Nijmegen onder de gemeente Eist. Sommigen hadden er voor gezet Leend needl en nedel. Deze bestaan echter niet, wel Leende en Hedel. Enkelen hadden gedacht aan Deelen bij Arnhem, maar dit wordt met 2 e's geschreven en niet zooals zij dachten met één e. Door loting is de prijs ten deel gevallen aan Mej. A. F. Versluijs, Vlissingschestraat K 55, Middelburg. Iemand vertrekt uit Vlissingen 's morgens om 7.11, aan komst in A om 10.02. Hij doet in A eenige boodschappen en vertrekt uit A om 11.29. In B stapt hij uit om met den trein van 12.45 verder zijn reis te vervolgen. Aankomst in C om 13.18. In C ziet hij op het perron een vriend en samen vertrekken ze om 13.29 naar D waar ze aankomen om 14.24. Vertrek uit D om 16.15. Aankomst in E om 17.18. Vertrek uit E om 17.23. Aankomst in F om 17.42. Vertrek uit F om 18.37. Aankomst in G om 18.55. Vertrek uit G om 19.22. Aankomst in H om 20.11. Hier stapt hij over en komt tenslotte met den laatsten trein in Vlissingen. Hoe was nu zijn reis en welke plaatsen zijn A, B, C, D, E, F, G en H Inzendingen moeten uiterlijk 9 Februari a.s. in ons bezit zijn. Op de enveloppe te vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 3. Ze was een mooi persoontje en geld bezat ze niet, ze wist haast niets van weelde, maar ook niet van verdriet. Ze had een veilig leven, typiste op kantoor, ze hield wel van een pretje, daar was ze bakvisch voor. Haar oogen konden glanzen als helder diamant, de halve stad en nog meer had haar 't hart verpand. Er kwam een schoonheidswedstrijd, daar schreef ze zich voor in, ze heeft den prijs gewonnen, werd Schoonheidskoningin. Dat heeft ze goed begrepen, ze kreeg een bonk met geld, op het kantoorbestaantje was ze niet meer gesteld. Ze kwam in de couranten en in de bioscoop, in winkels was haar foto op ansichten te koop. Ze kreeg een heel zwaar leven van fuiven en van pret, het schoonheidskapitaaltje werd op de bank gezet. Maar het moderne leven vereert niet meer zoo lang, ze was geen ras-artiste, dus werd ze tweede-rang. Nu is ze uit de mode en niemand kent haar meer, ze voelde zich zoo eenzaam, betreurde alles zeer. Ze is nu als typistje weer ergens neergedaald, haar jonge, frissche schoonheid heeft ze als tol betaald. Ze is een jong persoontje en geld bezit ze niet, ze weet haast niets van weelde, maar wel wat van verdriet WILLEM TELL II. mmtwimimiiiiHimiiiiwiiiiiiiimimiwmiiiiiiimiimiimiiitiwm/miim

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7