ONS ZEELAND 9 Sneeuw-Sport. Machtiger dan de sport is de nooit begrepen natuur en sterker dan de wensch der sport-gemeenschap is de wil van het onzichtbare natuurwezen, dat ons zijn wetten oplegt en ons de grilligheden van zijn karakter doet ondervinden. Nadat vorst, dooi, vorst, regen, vorst, dooi en vorst achtereenvolgens zich hebben doen gelden, maakten we vorige week ook kennis met een andere gestalte van in den dampkring ontstanen neer slag, want een dik pak sneeuw kwam als 't ware de laatste rampzalige overschotten van een gewilde ijsvlakte aan ons oog onttrekken en het laatste sprankje hoop, dat schaatsrijder, voet baller en, in het algemeen, de liefhebber der openlucht-sporten, op het einde der vorige week nog koesterden, meedoogenloos wegnemen. Onze ijsbanen, onze voetbalterreinen, ja, onze geheele pro vincie, werden in een helderwit sneeuwpak gestoken en onder worpen aan den wil der natuurwet, die haar zin nu eens gezet had op sneeuw, sneeuw en nog eens sneeuw, waardoor andere takken van sport gelegenheid kregen zich even uit te leven. Het fraaie sneeuwlandschap bood een verrukkelijken aanblik en de talrijke tafereeltjes, als sleetje-rijden, ar-genot, sneeuw balgevechten en prik- en glijpartijen op 't smettelooze sneeuw- vachtje demonstreerden een nieuwe sport de sneeuwsport, die ditmaal een bijna uitsluitend Zeeuwsch karakter droeg, want merkwaardig genoeg bepaalde de jongste sneeuwval zich hoofdzakelijk tot onze provincie. Zoo misten we andermaal onze ijsgenoegens en bleven we voor den zooveelsten keer gespaard van voetbal, maar in de plaats daarvan kregen we sneeuw, kraak-heldere sneeuw, die voor onze oogen een in het zonlicht tintelend landschap too- verde, zoo onvergetelijk-mooi en met zooveel variaties voor sneeuw-sport, dat we het gemis aan andere sport wel moesten vergeten nu we ons konden verheugen in deze heerlijke spor tieve winterspelen, die zoowel den aanblik als de deelname tot een onverdeeld genot maakten. Maar. het witte sneeuwkleed is weer reeds gedund en de sneeuwsport heeft voorloopig weer afgedaan. Ook de ijsgenoe gens worden tot kleinere proporties gecomprimeerd, maar de groene, frissche terreinen dragen nog steeds de kenmerken van een grilligen winter. Moge, nu ijs en sneeuw aan het bewind zijn geweest, vrouwe Natuur ons genadig zijn en onze voetbal en korfbalterreinen weer hervormen in tooneelen, waar de reeds lang genoeg onttroonde vorsten weer den scepter kun nen zwaaien Er kan in enkele dagen veel gebeuren Athletiek- Reeds vroeger wees ik op het groote nut der athletiek-be- oefening voor den voetballer, die bij beoefening der athletiek zichzelf geschiktheid en uithoudingsvermogen bijbrengt en over grooter snelheid kan beschikken dan wanneer hij meent, „fit" te blijven zonder athletiek. Vooral nu het jaar 1929 voor de voetbalgemeenschap zoo slecht inzet en de lange rustperiode haar invloed zeker zal doen gelden op de gewrichten der spe lers, meen ik goed te doen nog eens op het belang der ath- letiekbeoefening te wijzen. En ik doe dit des te gemakkelijker, omdat de Zeeuwsche Athletiek Bond, die zijn hoofdzetel in Middelburg heeft gevestigd, hiertoe zoon uitstekende gelegen heid biedt. In tal van plaatsen van ons land zijn de plaatselijke voetbalclubs lid van een gewestelijken Athletiekbond en veelal zelfs van de Kon. Nederlandsche Athletiek Unie, die de geheele Nederlandsche athletiek omvat en waarvan de Zeeuwsche Ath letiekbond een onderdeel vormt. Dezer dagen hield de Z. A. B. zijne algemeene vergadering, waar ik moest vernemen, dat geen enkele onzer Zeeuwsche voetbalclubs de athletiek beoefent. Ik aarzel niet, deze mede- deeling ontstellend te noemen, omdat ik van onze Zeeuwen-in- voetbal-verband een beter begrijpen van hun belang had ver wacht. De Z. A. B., waarbij thans vier vereenigingen zijn aan gesloten, verdient, de vleugels wat ruimer te kunnen uitslaan. Dit zou mogelijk zijn, indien de voetbalvereenigingen de athle- tiekgeLederen kwamen versterken en van de zegeningen der athletiek wilden profiteeren. Thans staat de Z. A. B. aan den vooravond van een nieuw hondsjaar met een berooide kas en met een ernstig streven, propaganda te maken voor zijn werk. Deze beide omstandigheden zijn slecht met elkaar te rijmen, zoodat de K. N. Athletiek Unie zal moeten bijspringen. Waar de Z. A. B. zich bezighoudt met in-door-trainingsavonden voor heeren, met competitie-, kampioens- en record-wedstrijden op het gebied der athletiek, en waar zijn programma voor het seizoen 1929 o. m. ook competitie-wedstrijden voor dames en aspiranten inhoudt, en voorts de stichting te Middelburg van een centraal bureau voor sportkeuring wordt overwogen, daar meen ik genoegzaam te hebben aangetoond, dat de verzorging der athletiek bij den Z. A. B. in goede handen is en dat het loffelijk streven van dezen Bond meer waardeering verdient dan hem van de zijde der voetbalvereenigingen ten deel valt. 'n Koperen Jubileum. Gisteren (1 Februari) herdacht de Vlissingsche Sportclub „Vlissingen" den dag, waarop zij, vóór 12J jaar, werd opgericht. Zij zag het levenslicht op 1 Augustus 1916 en werd geboren uit een fusie, die de toenmalige Vlissingsche voetbalclubs „Vlis singen", voorheen genaamd „W. I. K. (Willen is Kunnen) en „E. M, M." (Eendracht Maakt Macht) op dien datum aangingen. Van af den dag harer geboorte is de vereeniging „Vlissingen" een trouw comparant geweest in de Zuidelijke 2e klasse A van den Nederlandschen Voetbalbond, waar zij met afwisselend suc ces jaar in jaar uit hare wedstrijden speelde en zich den naam van prettig en fair tegenstandster verwierf. Het moet „Vlissingen" wel voldoening geven, dat zij, juist op haar koperen feest, zich in de rij harer competitiegenooten eene positie heeft geschept, die het beste voor de toekomst doet verwachten. We zullen den tijd niet vooruitloopen, want de competitie is nog slechts voor 60 percent gevorderd, doch het strekt de jubileerende vereeniging zeker tot verheugenis, dat zij nog stevig de eerste plaats bezet met een nuttigen voor sprong op de overige elftallen. Het fraaiste geschenk, dat wij „Vlissingen", ter gelegenheid van haar 12|-jarig bestaan kunnen aanbieden, is zeker wel de wensch der Zeeuwsche sport-samen- leving, dat zij die fraaie positie zal mogen behouden en.... vooruitzichten moge openen voor den terugkeer van een eerste klasser in Zeeland. Voetbal op Zondag a-s. ,,'t Kan verkeeren zei Brederode. En daar zullen wij het ook maar op houden. Als het niet meer sneeuwt, als het niet meer vriest, als de terreinen bespeelbaar worden, dan staat onzen Zeeuwen Zondag a.s., 3 Februari, weer een interessant programma te wachten, n.l. 2e klasse A. Te Middelburg MiddelburgG.U.D.O.K. Te Bergen op Zoom D.O.S.K.O.Vlissingen. Te Roosendaal R.B.C.Zeelandia. 3e klasse A. Te Zierikzee ZierikzeeHulst. Te Neuzen TerneuzenVlissingen II. Te Middelburg Zeelandia II—Goes. De wedstrijd ZierikzeeHulst vangt reeds aan te 12 ure. LUCTOR ET EMERGO.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9