DAG WTO Ill hmn's ABDIJSIROOP 10 ONS ZEELAND Kou op de borst? I Linnen Stempelbandjes a f 0.90 en Stem pel banden „Ons Zeeland" Jaargang 1928 a f 1.85 Firma OEBR. RITTER, Nieuwe Molstr. 26, Den Haag mwmiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiimiiiiimuiiiiimniiiimiiiiimiiimiiiwimmma wm/miiiiiiiimiumiiiiiwwi'Moor dë Borstiiiiiiinimiiiliiliiik 3e Klasse A. Te Middelburg Walcheren—Middelburg II. Te Zierikzee ZierikzeeTerneuzen. Te HulstHulstZeelandia II. Te Goes Goes—Vlissingen II. De wedstrijd Zierikzee—Terneuzen vangt reeds ten 12 ure aan' LUCTOR ET EMERGO. iflPRIt i 30 Januari. De wintervorst is voor de zooveelste maal door den Westenwind afgezet. De gemeentereiniging werkt niet meer met sneeuwschoppen maar met paplepels, oien- tje, die uitgeglibberd was, kwam vanmogen als n Amster- damsch weesmeisje aan en Jossie, die ook héden verschil van meening met een vriend had gehad, moest van andere kleeren worden voorzien. Om natte voeten te weren, had ik vanmorgen watten in mijn schoenen gestopt, doch aangezien ik ze bij vergissing uit het thermogène-pakket genomen had, beleefde ik de sensatie op Neerlands openbaren weg in gloeiende lava te wandelen. Terugtocht met blaren, Vreeselijk ongeluk in Italië. Gevolg van onmatigheid. JNa een feestmaaltijd te Turijn gingen veeitig postbeambten op een balkon zitten. Daar was de bouw met op berekend, in spoedbestelling het geheele clubje tegen de straat, rer kee- rende post naar het hospitaal. Strafport 31 Jan. Ze zeggen dat de Engelsche Koning een ge lukstelegram gezonden heeft aan Wilhelm op zijn 70sten verjaardag. De verstandshouding tusschen de voormalige doodsvijanden is alzoo weer uitstekend. Bijzonder prettig voor degenen die in de dagen dat beide monarchen mot hadden, daarvoor gesneuveld zijn of verminkt werden. Vandaag 'n vlieg in het krentenbrood gevonden. Ik heb me met de zending moeten belasten om den bakker zijn euvelen moed onder het oog te brengen. Vond gelukkig een gepast.berouw bij hem. Onuitputtelijk in verontschuldigin gen. Heb hem op vaderlijken toon vermaand, wat zoo n in druk maakte, dat hij tenslotte aanbood om de vlieg voor een krent in te ruilen. Met mijn gewone grootmoedigheid, daar niet op ingegaan. 1 Febr. Met de vrienden breedvoerig de toestanden besproken die voortvloeien uit de omstandigheid dat nota rissen, bankiers, advocaten en meerdere leden van de elite, tegenwoordig zoo vaak moeten worden ingerekend. Unze huidige gevangenissen zijn niet comfortabel genoeg voor zulke menschen. Je schaamt je dood tegenover hen wan neer je ze logies moet geven. Justitie moest het Victoria- hotel te Amsterdam maar inrichten voor huis van bewaring en voor gevangenis een optrekje te Nice huren. In Spanje wederom revolutie onder de militairen. Hoe ze er bij komen om in den winter zoo gaarne op te staan, is mij gewoon 'n raadsel vooral s morgens. 2 Febr. Sientje kwam schreiend bij me vanmorgen. Liesbeth had haar de spiksplinternieuwe opdracht gegeven om de peperbus te vullen. Ze zag daar weinig kans toe om dat de gaatjes bovenaan zoo klein waren. Op kiesche wijze haar meegedeeld dat de kop er van af geschroefd kon worden. Heden feestavond geweest van onze Wetenschappelijke ver- eeniging. De kruideniers- en bakkersleden hadden voor gra tis versnaperingen gezorgd en de secretaris, die met gra- mofoonnaalden op de markt staat, verraste de vergadering thans op radio. Zeer geanimeerde besprekingen. De burge meester, die voorzat, deelde mede, dat zoodra de tempera tuur van het water op bloedwarmte is, men weer een weten schappelijke bloote-beenen-expeditie naar het verdronken land van Reimerswaal zou maken. Hij raadde onngend aan om de pantalons wat netter om te krullen dan den laatsten keer, daar verscheidene vrouwen van leden geprotesteerd hadden tegen die roekelooze verfomfaaiing. Onder applaus der vergadering, deelde de penningmeester mee, dat hij met een steekpenning intrekking had weten te verkrijgen van 't proces-verbaal, wegens onbevoegd uitoefenen der strand vonderij. Met een drievoudig „hoera op de wetenschap, werd de druk bezochte bijeenkomst gesloten. 3 Febr Met den postdirecteur een Singeltje omgewan deld en toen Krimp van Duimen in opgewonden toestand ontmoet. Hij beefde van blijdschap. Zijn oudste zoon Firn, had hedenmorgen per expresse bericht ontvangen dat hij benoemd was tot directeur van het koninklijk instituut tot repareering van onnoozele volwassenen en ziekelijke werk- schuwen. Zou 't nooit gekregen hebben, wanneer-ie met op de Haagsche departementen gewerkt had. Er gaat maar niets boven 'n goede vooropleiding, zou onze werkster zeggen. 4 febr. Alles spreekt en schrijft over vader Vondel, die morgen tweehonderdvijftig jaar dood is.. Ik heb indertijd van hem gelezen dat kleine kinderen op de japon van hun moeder trappen en de grooten op het hart van hun ouders (allemaal op rijm natuurlijk). Nu voor het laatste zien ze met wat voetbalroutine nog veel kans, maar voor het eerste is de jeugd niet meer zoo acrobatisch aangelegd dan vroeger, 5 Febr. Heb heden een aanzoek gekregen, dat me tot een figuur in de letterkundige wereld kan maken. Het zou me ten innigste betrekken bij de groote Nederlandsche ro man-prijsvraag. Het beste verhaal zal worden aangekoch voor f 2000.maar omdat de uitschrijvende firma niet meer dan elfduizend andere woorden aan het eigenlijke jawoord wil laten voorafgaan, vroeg zij mij, of ik gratis tellen wil. In overweging gehouden Ook roem heeft scha duwzijden. III VERKRIJGBAAR VOOR ROMAN III „LIEFDE'S JEUGDDROOM" FRANCO TOEZENDING na ontvangst van postwissel of overschrijving op Giro No. 51885 Vaak brengt men de meeste wonden toe, die het meest voor ons gedaan hebben. Het is een feit, dat de wraak, hoe zoet ook, meer kost dan zij waard is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10