ONS ZEELAND 17 !6«T Pl.e 80X6 «jPEMhAWN Adamson laat iemand een hindernis nemen. Ja. Ik heb het huis van mijn ouders geërfd en woon er alleen met mijn bedende. Is er in uw huis nog iets bijzonders voorgeval len Ja iets wat mij aanleiding gaf om 's nachts niet thuis te blijven, maar in een hotel in de stad te gaan overnachten, Wat gebeurde er dan Ik had nog een paar boodschappen te doen en kwam om ongeveer negen uur 's avonds thuis. De be diende wachtte al op me met het souper. Zooals ge woonlijk zette hij een flesch wijn voor me klaar en wenschte mij goeden nacht. Hij ging naar zijn kamer, die gelijkvloers ligt, terwijl mijn eetkamer op de eerste verdieping is. Aan de straatzijde Neen, aan den tuinkant. Ik had mij aan tafel gezet en wilde juist een stukje brood nemen toen ik opeens onder de broodschaal een biljet ontdekte. Hier is het. Hij gaf dij detective een cartonnetje met een rouw rand met de woorden erop NEEMT U IN ACHT Vroeg u uw bediende om inlichtingen - Direct. Hij was even verwonderd als ik en ver klaarde beslist dat het kaartje er een kwartier te voren nog niet gelegen had. En er was ook niemand behalve hijzelf in de kamer geweest. Is uw bediende te vertrouwen Absoluut. Hij is al dertig jaar bij ons in huis en hoort om zoo te zeggen tot de familie. Gebeurde er verder nog iets Ja. Zooals u wel begrijpt, bracht deze vondst mij aan het nadenken. Nadat ik een paar happen gege ten had, merkte ik dat mijn eetlust heelemaal weg was.Ik ging daarom naar mijn studeerkamer, die naast de eetkamer ligt zette mij aan mijn schrijfta fel en verdiepte mij nog eens in het dossier van de zaak-Marvelli, dat ik mee naar huis had genomen. Opeens kreeg ik het vreemde gevoel dat iemand mij aankeek. Ik keek in de richting van het venster en zag Wat zag u Een gezicht. Voor het venster. Het staarde mij onafgebroken aan. Toen ik opsprong verdween het. Ik trok het venster open, maar er was niets meer te zien daarop onderzocht ik de vensterbank. Ontdekte u voetsporen Neen. Dat was wel heel merkwaardig, maar er was geen spoor te ontdekken dat er op wees, dat er iemand geweest was. Er lag alleen een fijn laagje zand op de vensterbank, wat er altijd ligt bij Westen wind het is zand uit het Bois. Als er iemand met zijn voeten op de vensterbank was geweest, hadden er ab soluut voetsporen waarneembaar moeten zijn. Maar niets daarvan. Is het niet mogelijk, dat de verschijning aan het

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17