GILLET vanaf f 450.- ONZE CONDITIES VOOR AFBETALING ZIJN BUITENGEWOON MOOI!! 's werelds snelste Motor over korte en lange afstanden leveren wij U voor belachelijk lage prijzen C. DE LEEUW KRUININGEN ONS ZEELAND 19 Vraagt Prijscourant en beschrijving of demonstratie bij ons aan specteerde. Hier is hij geweest, zei hij zacht en wees op de balustrade, De heer des huizes kwam nader en ontwaarde tot zijn niet geringe verbazing een groote ijzeren haak, die over de balconleuning geworpen was. Aan de haak zat een touw vast, dat bijna tot op den grond reikte en zachtjes in den wind heen en weer bewoog, Deze haak heeft hij van beneden af over de ba lustrade gegooid, verklaarde de detective, en daar op is hij langs het touw naar boven geklommen. Het is een verduiveld-kranige worp het moet een gewel dig handige knaap zijn, die dat kunststukje heeft uitge voerd vermoedelijk een gewezen jongleur of zoo iets. Daarop wijzen ook nog een paar andere details. Zoo als u ziet is de haak omwikkeld natuurlijk dat het vasthaken niet hoorbaar zou zijn. De vent is daarop in het touw geklommen, is aan uw venster verschenen en is daarop als de weerlicht verder geklommen. Daar heeft hij halt gehouden en met zijn voeten op den bo vendrempel van het kozijn gesteund uw vensters hebben, zooals je dat bij Gothische gebouwen hebt, een soort dak. Tusschen het balkon en den bovendor pel van het kozijn heeft hij zich een poosje vastgehou den, wat betrekkelijk gemakkelijk was. Het afhangend eind van het touw had hij natuurlijk opgetrokken. Ter wijl hij kon aannemen dat u in den tuin aan het zoe ken zou zijn, liet hij zich weer tot uw kamer zakken. Die vond hij inderdaad leeg en doordat u in uw ver bouwereerdheid over de spookverschijning natuurlijk het raam had laten openstaan, wat hij ook vooruit wel kon veronderstellen, had hij gelegenheid om het dos sier weg te nemen en zijn dreigbrief neer te leggen. Daarop heeft hij zijn plaatsje op het balcon weer op gezocht en rustig afgewacht tot beneden de rust weer was teruggekeerd. Toen heeft hij zich naar omlaag la ten zakken en heeft het touw weer afgehaakt, tusschen haakjes ook weer een knap stuk werk. De rechter keek omlaag en schudde in een soort bewondering voor zooveel geslepenheid en durf, het hoofd. In elk geval hebben we het touw. Door uw on verwacht verschijnen en dreigen met den revolver had de knaap blijkbaar weinig lust om zijn kunst van gis teravond weer uit te halen. Al hebben we hem dus zelf niet we hebben in elk geval wat Dat touw zal ons wel nieuwe sporen verschaffen. Hij trok het touw langzaam omhoog, liet er het licht van de lantaren op schijnen en bekeek elk plekje om zoo te zeggen met de grootste aandacht door zijn ver grootglas. Op verschillende plaatsen was het touw met vuil bedekt. Deze plaatsen schenen Marc Michel meer in het bijzonder te interesseeren, want hij bekeek ze lang en aandachtig en maakte van verschillende plaatsen afdrukken op koolpapier, dat hij uit zijn portefeuille haalde. Dit onderzoek, dat zwijgend geschiedde en JI/a. F! waarvan Monsieur Malterre niet direct het nut inzag, duurde meer dan een uur. Eindelijk klapte de detec tive zijn notitieboekje, waarin hij ijverig aanteekenin- gen had gemaakt, dicht en vroeg op een tevreden toon Zou u den man, dien u aan het venster gezien hebt, terugkennen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 19