ONS ZEELAND 11 adamïon/ p (3 ÏOA&. 36 Ondank is 'swereld's loon. nen de vier muren van eenige localiteit oefeningen doen hou den om lenig en fit te blijven. Maar bovendien zijn ook enkele avonden bestemd voor leerzame lezingen, spelregelbesprekin gen en beschouwingen over verschillende methodes van spelen. We vernamen in Zeeuwsche kringen nog niets van benutting dezer zonzijde der ongewenschte stagnatie, hoewel in verschil lende centra gelegenheid te over is voor indoor-training en elke vereeniging toch wel enkele deskundigen rijk is, die den leden betere begrippen omtrent spel en speelwijze kunnen bijbrengen dan waarover men thans beschikt. Zoolang de vorst aanhoudt en de openluchtsport gedoemd is tot werkloosheid, zoolang zal ook stagnatie in het wedstrijd wezen en in practische oefening blijven bestaan. Maar als de terreinen hard en koud zijn, is het ijzer der theorie heet en in staat om gesmeed te worden. Clubbestuurderen Verzamelt uwe leden, houdt hen bruik baar voor de practijk door lichte oefeningen op athletisch en gymnastisch gebied en verruimt hun blik door behandeling van technische onderwerpen, die weldra in de practijk weer kunnen en moeten worden toegepast. Ge bevordert er het clubleven door, ge maakt den onderlin- gen band hechter en ge maakt de stagnatie dragelijk, omdat zij gereede aanleiding werd den geest in de sport op hooger peil te brengen. Schaatsenrijden- De aanvankelijk op vroegeren datum bepaalde schaatswed strijden om het kampioenschap van Zeeland, hebben Zaterdag 1.1. op den z.g. Wezel te Wolphaartsdijk plaats gehad. De Kon. Nederlandsche Schaatsenrijders Bond heeft deze wedstrijden georganiseerd en heeft eer van zijn werk gehad. Het ijs was goed, de belangstelling groot en de deelname overtrof de ver wachtingen. Er werd gereden op 500, 1500 en 5000 Meter en op alle afstanden bereikte de rijder S. Heijden (Oudkarspel) het eerst de eindstreep, zoodat het kampioenschap van Zeeland voorloopig huist in. Noordholland. We zullen de laatste zijn, die Heijden den titel misgunt. Deze rijder kon als 't ware met zijn tegenstanders spelen en won vrijwel onbedreigd op alle afstanden, zoodat zijne overwinning even natuurlijk als wèlverdiend is. Maar toch hebben wij een ernstig bezwaar tegen de wijze, waarop een provinciaal kam pioenschap als het onderhavige wordt verreden. Wij achten het althans niet juist, dat men de inschrijving voor wedstrijden, waarbij de titel Kampioen van Zeeland" als inzet geldt, ook open stelt voor rijders uit andere provinciën. Men begrijpe ons goed Het is geen egoïsme en evenmin eerzucht, maar eenvou dig het rechtsgevoel, dat ons tot deze verklaring brengt. We weten heel goed, dat onze Zeeuwsche rijders het moeten af leggen tegen rijders-van-naam als Heijden, die kortelings in Davos en Budapest en in de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland rijke lauweren oogstte. Maar als men een kam pioenschap van Zeeland uitschrijft, wil het ons voorkomen, dat hiervoor ook uitsluitend Zeeuwen of desnoods in Zeeland woon achtige personen kunnen inschrijven. Hoe zouden onze schaats- matadors als Heijden, van der Scheer, Kos e.a. het gevonden hebben indien het kampioenschap van Nederland hen in de baan gebracht had tegen rijders als Thunberg, Oscar Mattiesen en Ballingrun, die elkaar op het oogenblik het wereldkampioen schap betwisten? Als jongens hielden we onderlinge hardloop-wedstrijden. Op zekeren dag schreven we het straat-kampioenschap uit. Alle

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17