2 ONS ZEELAND VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Pro vincie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen, Voor ons is het van belang hun adressen eens te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin zij van hun geboortelandje juist dat vinden, waarin zij belang ■tellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adressen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat dank. DE ADMINISTRATIE. LINNEN STEMPELBANDEN. Linnen stempelbanden voor onzen Roman „Liefde's Jeugd droom" en voor den afgeloopen 3en Jaargang van ons blad, zijn verkrijgbaar bij de Firma Gebr. Ritter, Nieuwe Molstraat 26, Den Haag. De P. Z. E. M. en de middengroepover een conferentie met de pers nieuwe agitatie tegen de Z.-Vlaamsche waterleiding Vlissingen en de ziekenhuizen- De heer Slooves, directeur van de Middengroep der P. Z. E. M. Hoewel nog niet iedereen in Zeeland blijk geeft de betee- kenis en de macht van de pers te begrijpen (nog niet zoo heel lang geleden waren we er getuige van dat de directie van een instelling bij de feestelijke opening van haar N.V. de vertegenwoordigers van de pers tijdens het diner aan de tafel van haar minst betaalde employé's plaatste -en deze persvertegenwoordigers lieten zich zulks, hoewel de directie zeer veel aan den invloed van hun pennen te dan ken had, rustig welgevallen ontdekt men van tijd tot tijd, vooral gedurende de uitvoering van een of ander nieuw werk, dat men zich ook ten onzent over het algemeen be wust is de Koningin der aarde broodnoodig te hebben. Dezer dagen nog hebben we ons daarvan kunnen overtui gen. Noodigde de raad van ccmmissarissen der N.V. Z.- Vlaamsche waterleiding de Zeeuwsche pers niet uit tot een vertrouwelijke bijeenkomst en begaven verschillende re dacteuren van Zeeuwsche nieuws-organen zich de vorige week niet op een uitnoodiging naar Vlissingen, teneinde de P. Z. E. M. te helpen in haar poging om de middengroep van ons gewest voor de electrificatie rijp te maken Twee voorbeelden in één week tijds, die aantoonen, dat men in Zeeland bij de voorbereiding van een belangrijk werk de journalisten niet meer negeeren kan Over de tweede, hier vermelde bijeenkomst, willen we allereerst een en ander zeggen. Toen we ons met de col lega's van de nieuwsbladen naar Vlissingen opmaakten, verwachtten we van den directeur der middengroep, den heer Slooves, (oud-directeur der Société Anonyme) aardig wat nieuws omtrent de electrificatie van het platteland van Walcheren en van de middengroep te vernemen. Dit viel evenwel tegen. De heer Slooves onthulde weinig zaken, die voor de belanghebbenden nieuw zijn en zijn verklaring tot de journalisten was dan ook meer een beroep op den invloed van de pers dan een aaneenschakeling van interes sante primeurs. Vernomen werd, dat Goes ongetwijfeld vóór St. Nico- laas electriciteit zou hebben, dat de electrificatie met den meesten spoed zal worden uitgevoerd, dat de inwoners van Goes voor licht 0.30 per K.W.U. zullen betalen, voor kracht tusschen 12 en 20 cent, de inwoners der overige aan te sluiten gemeenten resp. maximum 45 ct. en tusschen 18 en 25 cent, dat de bewoners van zeer afgelegen hofste den een garantie ad 5 per bunder zullen hebben te storten alvorens ze van de P. Z. E. M.-verlichting mogen genieten. Bij de uitvoering van de electrificatie gaat men eerst in de richting Goes, dan zal het platteland van Wal cheren worden voorzien, vervolgens Noord-Beveland, en ten slotte de z.g.n. zak van Zuid-Beveland. Ziedaar de hoofdzaken van de primeurs die de heer Slooves de aandachtig luisterende journalisten had mede te deelen. De rest van zijn betoog bestond uit een beroep op de pers, teneinde de te electrficeeren streek electrici- teit-rijp te helpen maken, uit een verklaring van de werk wijze die gevolgd zal worden teneinde het verbruik der electriciteit te doen toenemen en uit een overzicht van de Société Anonyme, hetgeen leerde, dat bij een goed beleid de menschen op den duur electrisch licht boven iedere andere verlichting verkiezen. Zooals gezegd veel nieuws leverde deze pers-conferen tie niet op. Wel versterkte ze ons in de reeds eerder hier tot uiting gebrachte overtuiging, dat de P. Z. E. M. er goed aan deed den heer Slooves (die door zijn werk aan de Société Ano nyme bewees een practisch en nuchter koopman te zijn) tot directeur der middengroep te benoemen. Als een mid delmatig ambtenaar de middengroep van electriciteit zou moeten voorzien, dan zou het lang duren alvorens de mid- dengroepers tot de nieuwigheid (die nog zoo goedkoop niet is) overgingen. Zij zullen voor de electriciteit met veel kennis van zaken en inzicht gewonnen moeten worden, en teneinde dit te bereiken moet ,,the right man in the right place" er zijn. En als zoodanig beschouwen we den heer Slooves. Moge de directie der P. Z. E. M. dezen directeur veel vrijheid van handelen geven en moge zij het niet in het hoofd halen te trachten hem met keurige, maar ambte lijke boeien te binden. Dan staat de verkoop van electriciteit aan de nieuwe Zeeuwsche gebieden er binnenkort waarschijnlijk niet meer zoo weinig hoopvol voor als velen deze thans nog zien. Natuurlijk de beste koopman en leider zal de electriciteit in de middengroep (en vooral ten platte^nde) niet plots populair kunnen maken. Maar dat is ook niet noodig. Tijd voor den groei van den nieuwen tak van het bedrijf is noodig. Alleen tusschen veel te veel en tamelijk veel tijd is verschil X SSSjtf.» --"li m

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2