20 ONS ZEELAND Het was natuurlijk een inbreuk op de etiquette, om het haar te vragen, bedacht hij, maar dikwijls waren meis jes die hun eigen brood verdienen, niet zoo erg conven tioneel. En zijn tien dollars oordeelkundig besteed, zouden een uitstekenden maaltijd voor hen beiden mogelijk maken. Het diner zou natuurlijk ook een prettige afwisseling zijn in haar monotoon bestaan en de uitingen van haar ge noegen zouden aanmerkelijk bijdragen tot het zijne. Ik denk, begon hij ernstig, dat uw voet langer rust noodig heeft dan u wel denkt. Nu, ik weet een middel dat u die rust krijgt, terwijl u tegelijkertijd mij een plezier doet. Ik was juist op weg naar een eenzaam middagmaal. Als u met mij meegaat, zulen we samen een gezellig diner hebben en een prettige conversatie. En daarna zal uw enkel wel weer geschikt zijn om u naar huis te dragen. Het meisje keek met een snellen blik in Chandler's open, knap gezicht. Er was een oolijke tinteling in haar oogen, toen ze antwoordde Maar we kennen elkaar heelemaal niet, het is niet zooals het behoort, vindt u niet Er steekt niets kwaads in. Ik zal mij even aan u voor stellen mijn naam is Towers Chandler. Na ons diner, dat ik probeeren zal zoo prettig mogelijk te maken, zal ik af scheid van u nemen of u netjes aan uw huisdeur afleveren, net zooals u verkiest, Maar, protesteerde het meisje met een blik op Chand ler's onberispelijke kleeding, ik zie er zoo uit met dien ouden hoed en mantel Hindert niets stelde Chandler haar opgewekt gerust. Ik ben overtuigd dat u er in deze kleeren aardiger uitziet dan welke dame die we zullen aantreffen ook in het kost baarste avondtoilet. Mijn enkel doet nog pijn, erkende het meisje, nadat ze geprobeerd had een stap te doen. Ik geloof, dat ik uw in vitatie maar moest aannemen, mr. Chandler. Noemt u me maar miss Marian. Gaat u dan maar met me mee, miss Marian, u hoeft niet ver te loopen, Er is een uitstekend restaurant hier een paar huizen verder. U hoeft alleen maar op mijn arm te leunen zoo en voetje voor voetje te wandelen. Het is erg eenzaam om zoo alleen te moeten eten. Ik ben eigenlijk wel een heel klein beetje blij, dat u over die plas bent uit gegleden. Het restaurant was niet van een zóó verfijnde weelde als dat verderop in Broadway, waar hij anders zijn Luculles- maaltijden nam, maar het scheelde toch niet veel. Aan de tafeltjes zat een publiek dat tot dezelfde wereld behoorde als dat in het andere établissement er was een goed strijkje dat zacht genoeg speelde om een prettig ge sprek mogelijk te maken en welks melodieën een verfijnd- droomerig element in de atmosfeer brachten en keuken en bediening waren boven allen lof verheven. Zijn gezellin (ze had haar mantel uitgetrokken en was nu in een eenvoudige blouse, die wel van opmerkelijk fijn maaksel was en haar heel goed zat en kleurde, en rok) viel in geen enkel opzicht uit den toon van deze mondaine om geving integendeel de aantrekkelijkheid van haar gezicht en figuur werd nog verhoogd door een aangeboren distinctie. En ze keek naar Chandler met zijn aangename, maar zelfbewuste manieren en zijn vriendelijke, schrandere, don kerblauwe oogen, met iets, dat niet ver was van bewon dering. Toen steeg de bravour van het glorieuze toeval hem als bruisende champagne naar het hoofd. Hij was op Broadway, hij zag er in zijn rok uit als een welgestelde jonge man, was omringd door kostbare pracht en er waren twee mooie meisjesoogen die belangstellend naar hem keken. En al zijn goede engelen konden hem er niet van terughouden om de rol van den jongen, rijken dandy te spelen. Hij vertelde miss Marian van clubs en tea's, van golf en paardrijden, en mooie honden en cotillions en buitenland- De Kerk te Wemeldinge. sche reizen en maakte zelfs toespelingen op een jacht dat in Larchmont lag. Het was Chandler's groote dag. Die manier van leven, waarover u het hebt, lijkt me zoo klein en doelloos, zei het meisje. Hebt u niets geen werk of iets anders dat u een doel zoudt kunnen geven Lieve miss Marian, riep hij uit. Werk 's morgens sport, een half dozijn visite's 's middags, dan je kleeden voor het diner, 's avonds theater of een partij, wij zoogenaamde doe-nieten zijn de hardste werkers in het land Het diner was afgeloopen en de man en het meisje wan delden naar den hoek, waar hun kennismaking had plaats gehad. Miss Marian kon al weer een heeleboel beter loopen, ze hinkte nauwelijks meer. Ik dank u wel voor het prettige samenzijn, zei ze hartelijk. Ik moet nu gauw naar huis. Ik vond het diner heel lekker en gezellig, mr. Chandler. Hij drukte haar de hand, terwijl hij genoegelijk glimlachte en zei iets over een spelletje bridge in een club. Hij keek haar een oogenblik na, terwijl ze zoo snel als haar bezeerde enkel het toeliet, wegwandelde en riep toen een taxi aan om zich naar huis te laten rijden. In zijn kale slaapkamer borg Chandler zijn avondcostuum weg voor een rust van negen-en-zestig dagen. In gepeins keek hij ernaar. - Dat was een allemachtig aardig meisje, zei hij bij zich zelf. 't Goeie soort Misschien als ik haar de waarheid verteld had, in plaats van al dien onzin, hadden we.... Maar verduiveld, ik moest mijn pak toch eer aandoen Het meisje spoedde zich, nadat ze haar cavalier verlaten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 20