de:oz:pcü5vgmg Transparante Detailpapieren Calqueerpapieren en Calqueerlinnens 10 ONS ZEELAND 6. W. DEN BOER - AFDEELING LICHTDRUKKERIJ O. Z.-Prijsvraag No. 8 Geheimschriftraadsel. 11.2.—14.2.8.5.9.9.13.14.2.4.—6.7.4.—3.7.9.11.2.— 3 7.9.2.4.—4.13.2.1.—10.8.1.7.11.—14.2.8.5.9.9.13.14. ning is dit in niet mindere mate het geval. Een biljardspeler, die niet oefent, maakt een slechte kans als hij zich in een wedstrijd met anderen moet meten een roeier, die niet traint en zijn body niet fit houdt, heeft voor de roeisport weinig waar de een athleet, die niet geregeld een baantje loopt en zijn ledematen conserveert, doet beter, de athletiek vaarwel te zeg gen en een voetballer, die de sport zijner keuze dient door slechts anderhalf uur per Zondag zich aan het spel te wijden, kan nooit een hervorragend speler worden. Van de door onze Zeeuwsche elftallen op Zondag 1.1. te spe len wedstrijden hebben slechts twee ontmoetingen paats ge had. In de belangrijkste dier twee, n.l. den wedstrijd Vlissingen Breda, kwam duidelijk de ongeoefendheid der spelers naar vo ren. De Breda-spelers, van wie wij vernamen, dat zij vrij- geregeld tusschentijds oefenen, bleken heel wat minder te heb ben geleden onder de stagnatie dan onze Zeeuwen, die zoo goed als nooit, buiten den wedstrijd, gezamenlijk, dus in elf- talverband, zich toeleggen op spelverbetering. De 31 neder laag, die Vlissingen te slikken kreeg, is hieraan niet vreemd, de bal werd onvoldoende geraakt, de balcontrole was slecht en het uithoudingsvermogen was een aankacht tegen goede sport-opvatting. Het euvel van niet-oefenen is niet specifiek Zeeuwsch het is helaas doorgedrongen tot in alle hoeken en gaten van ons land en vindt nog slechts equivalent in de beoefening van het voetbalspel in dorpen, waar dit nog min of meer in zijn primai- ren staat verkeert en dus nog louter om het spel als zoodanig wordt gespeeld. Rust roest Zelfs een rust van zeven dagen is voor een voet baller, die het ernstig meent met zijn sport, veel te lang. Hij ondervindt dit in de eerste plaats reeds gedurende de anderhalf uur, waarin zijn krachen op te groote proef worden gesteld, maar in nog grootere mate, wanneer rustperiodes van vele we ken hem van het voetbalveld verwijderd houden. Langzamerhand zet het competitierad zich weer in beweging en over enkele weken draait het hopenlijk op volle kracht. Een welgemeende raad zij hier onzen honderden en honderden Zeeuwschen spelers gegeven Uwe terreinen zijn weer be speelbaar, trekt de voetbalschoenen aan, spoedt u naar de plaats, waar bal en palen u wachten, trapt de beenen los, legt u toe op de verwaarloosde balbehandeling, oefent u in de bal controle, snelheid en techniek en bedenkt, dat daarmede uw sport gediend wordt en de moeilijkheden, die de rust van we ken heeft veroorzaakt, voor een niet onbelangrijk deel kunnen worden overwonnen. Voetbal op Zondag a.s. Een belangrijk Bondsprogramma staat den Zeeuwschen clubs op Zondag 10 Maart a.s. te wachten. Het luidt als volgt 2e Klasse A.- Te Middelburg ZeelandiaDongen. Te Roosendaal R B.C.Middelburg. Te Tilburg GU.D.O.K.—Vlissingen. 3e Klasse A. Te Vlissingen Vlissingen IIHulst. Te Neuzen TerneuzenWalcheren. Te Goes GoesZierikzee. Te Middelburg Middelburg IIS.I.N.O.T.O. Laatstgenoemde wedstrijd vangt aan ten één ure. LUCTOR ET EMERGO. uit voorraad leverbaar Lange St. Pieterstraat F 33 - Middelburg In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Aangezien we in ons vorige nummer den uitslag van de O. Z.-Prijsvraag No. 5 niet konden mededeelen, vermelden we thans, dat de prijs door loting ten deel viel aan MEJ. D. ODINK SCHOONDIJKE. Oplossing van de O. Z.-Prijsvraag No. 6. Door scha(de) en schande wordt men wijs, Jawel, met dien verstande, Dat men de schade stel' op prijs En God dankt voor de schande. Want wie de scha(de) zich zelf verheelt, Van schande niet wil hooren, Wordt door de les, hem toebedeeld, Nog dommer dan te voren. Door loting viel de prijs ten deel aan MEVR. VAN DOORN „PASTORIE" ST. PHILIPSLAND. Sommigen maakten niet ten onrechte de opmerking, dat er enkele onjuistheden in zijn. lo. is het bekende gedicht van de Genestet hier en daar een beetje vervormd. 2o. de pudding, staande voor de rij tanden, beteekende versch, dus met sch, terwijl verstande zonder ch wordt ge schreven. Verder dat aan het eind staat dan te vooren, terwijl het toch is dan te voren. Tenslotte staat er wanneer men goed leest de les hem toebeddeeld, wat natuurlijk moet zijn toebedeeld. Deze onjuistheden zijn natuurlijk voor rekening van den inzender der rebus. Velen hebben echter niet begrepen dat gedeelte waar stond: Stel' op prijs, en schreven gewoon prijst. Dit is o.i. fout, want het stond er toch duidelijk genoeg. Op prijs stel' hebben we echter goed gerekend. Bovenstaande getallen moeten door letters worden ver vangen en geven bij een goede oplossing een waar woord. De sleutel is 1.2.3.4.2.5.6.2.4 een plaats in Zeeland; 4.7.8.12.2.13.14.2.12 een andere naam voor een Ibis; 9.10.11.2 een bestrate oever. Op de envelop vermelden O. Z. Prijsvraag No. 8. Oplossingen uiterlijk 18 Maart in ons bezit.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10