15 ONS ZEELAND It dat de alarmeerinrichting voor de Goesche brandweer aanmerkelijk zal worden uitgebreid, dat de collecte ten behoeve van de „stille armen" te Middelburg 1093,50 en 60 wollen dekens opbracht. Bravo, inzamelaars en -laressen. dat Zierikzee wel electriciteit van de P, Z, E. M. wil hebben voor 0,30 per K.W.U. De P.Z.E.M, vraagt echter nog 0,35. dat de vacature van agent van politie in Zierikzee niet zal worden aangevuld. De meerderheid van den raad is de meening toegedaan, dat het politiekorps sterk genoeg is. dat de S. D. raadsleden van Goes in de jongste vergadering van het college duchtig opspeelden in verband met den steun aan de werkloozen. Wij konden een motief tot deze herrie en tot de uitroepen „Je liegt het" enz. nog niet ontdekken, misschien omdat we niet politiek geschoold zijn. dat de werkloozen te Wolphaartsdijk zich bij wijze van werkverschaffing onledig gaan houden met het uit zoeken van erwten. dat te Koudekerke een schuur afbrandde. Een hit (paard) ging in vlammen op. dat de Bakkerij-tentoonstelling dit jaar in Middel burg gehouden wordt van 9 tot 18 Juli. Ér is reeds veel belangstelling voor deze smakelijke expositie. dat in Vlissingen Zaterdag een 7-jarige jongen door het ijs van het kanaal zakte. Met veel moeite kon hij door een brugknecht en een schipper gered worden. dat Middelburg, nu Vlissingen niet mee wil werken, alleen een slachthuis gaat bouwen. dat de Koudekerkers bevreesd zijn op een kwaden morgen als Middelburgers te ontwaken. Er schijnt aan de annexatie gewerkt te worden. dat het O. M. bij de rechtbank te Middelburg 20 jaar gevangenisstraf eischte tegen den 28-jaiigen arbeider te Waterlandkerkje, die zijn buurmeisje met behulp van een scheermes van het leven beroofde. dat de oprichting van een boterfabriek te IJzendijke thans verzekerd is. dat de heer S. van der Weijde, leeraar aan de Rijks Kweekschool voor Onderwijzeressen en dito wijzers in Zie rikzee zijn 40-jarig ambtsjubileum vierde. dat men de vorige week per rijwiel en prikslee de Zandkreek over kon steken. (Zie Bos-atlas). dat het Middelburgsche stadhuis, zonder inventaris, verzekerd is voor 1.245.000.In de jongste raadsver gadering deelde de Voorzitter mede dat men in het stadhuis geen centrale verwarming zal leggen, doch dat tegen brand gewaakt wordt. dat in 's-Gravenpolder een pseudo-aardappelhande- laar iemand een briefje van 25.- afhandig wist te maken, dat voor het vaste personeel der Zeeuwsch-Vlaam- sche Tramweg Maatschappij een pensioenfonds is gesticht. COt^P'-ÓHT m LV l>0*6 itpawtoi Adamson verkleint een gevaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17