jvEDHALErsJivöönn: z_de:jeugdi 22 ONS ZEELAND de een van de mannen op het dak. Het zit m daar. Alle maal rook en niets geen vuur. Ziet u Dick keek door een gat in het dak in het kanaal van een schoorsteen. Daar loopt een balk door Ziet 11 dat Oud huis, denk ik. Nota bene, een balk midden in een schoorsteenkanaal Ze moesten sommige bouwers ophangen mopperde de brandweerman. Dick knikte. Jullie kunt de rest van dien half verkool den balk wel weghakken en gooi dan maar een paar emmers water door den schoorsteen. Ik zal de anderen zeggen, dat ze overal de ramen openzettendan trekt de rook wel weg. Dick liet zich door het gat in het dak omlaag zakken en zocht zijn weg door het huis. De rook was al bezig op te trekken. In de eetkamer waren twee man bezig het water op te dweilen. Hij keek in den haard. Ik begrijp er niets van, zei de brandweercommandant. Het is vanavond waarachtig geen weer om een haard te branden en toch zou ik zeggen, dat de brand door een haard vuur ontstaan moet zijn. Maar deze haard ziet er ook al uit alsof hij in geen weken en weken gebruikt is. Misschien mondt nog een ander haardgat op dat schoorsteenkanaal uit, veronderstelde een van de brand weerlieden, Dick begon een onderzoekingstocht, maar alle stookplaat sen in het huis waren even ongebruikt en schoon als die in de eetkamer. Op de slaapkamers waren ze zelfs toegedekt met papier, behalve een waarin wat sporen van asch waren. Maar die schoorsteen was toch te ver verwijderd van de plaats van den brand, meende Dick. In de keuken was alleen een gasfornuis. Hoe kwam er in s hemelsnaam vuur in dien schoorsteen Een duister, beklemmend vermoeden kwam in Dick op. Maar dat was te krankzinnig om los te loopen Violet schul dig aan brandstichting Dat was eenvoudig onmogelijk. Maar hoe dan ook hij was verplicht de politie op de hoogte te stellen. Hij ging naar de eetkamer terug, liet zijn mannen inruk ken, haastte zich daarop weer naar boven en verzamelde de enkele overblijfselen van vuur, die hij in dien eenen haard had gevonden, in een oude krant, vouwde die dicht en stak het pakje in zijn zak, Daarop ging hij wéér naar beneden en trad opnieuw de eetkamer binnen. Lieve Dick, ik ben blij, dat ik je nog hier tref be groette hem een stem. Hij stond van aangezicht tot aangezicht met Violet. Haar kleine zus was bij haar. We kwamen hier om je te bedanken, Dick, vervolgde Violet zacht en ik kwam ook om je excuus te vragen. Het was verkeerd van me om je auto te nemen. Wil je me vergeven O, dat is in orde hoor zei Dick bruusk. Hoe is het met Grace na haar avontuur Het kind barstte in tranen uit en stom-verwonderd keken de beide anderen naar haar. Het was allemaal mijn schuld, knikte Grace, toen ze trachtten haar te kalmeeren, Ik deed wat Dick zoo vaak gezegd heeft dat ik niet moest doen. en een paar bran dende kranten vlogen den schoorsteen in en daardoor is de boel aan het branden geraakt. Dick keek haar met open mond aan. Dus dat gewichtige pakket in zijn zak had gelukkig niets te beteekenen, zoo als hij ook wel gedacht had en de afwezigheid van sporen van vuur was nu meteen verklaard. Wel, nu moet ik jou excuus vragen, wendde hij zich tot Violet. Toen ik hier binnenkwam, had ik juist getracht bewijsmateriaal voor de politie te verzamelen, Meen je het heusch, Dick vroeg ze opgewekt. Er was een glans in Violets oogen, die verdere excuses overbodig maakte. Ze wendde zich tot haar zusje. Maar waarom heb je in vredesnaam oude kranten verbrand? Vele snikken gingen de bekentenis voorat, kindelijk richtte ze het woord tot Dick. Ja, zie je.... je wilde niet komen, voor het je ge- gevraagd was. en ik wilde zoo graag dat je terugkwam, daarom heb ik brand gemaakt in den schoorsteen - toen liep ik weg en wachtte. bij het raam. om te zien. O, Violetwas het erg slecht van me De twee anderen keken elkaar aan met een vreemden blik. Wat moesten ze zeggen De maximum-straf voor brandstichting, zei Dick streng, is veertien jaar dwangarbeid. Maar ik denk, dat we je die voor dezen keer maar schenken zullen. Zorg dat je als de weerlicht in je bed komt. Ik zal mijn mannetjes r\aar huis sturen en dan moet ik eens een lang en ernstig onder houd hebben met je zuster DE DRIE GEBROEDERS door M. B. (Vervolg). Toen nu de schalen met dampende, geurige spijzen op tafel stonden, sprak de vorst Ziezoo, Olaf, hier is een maaltijd voor je, bewijst nu dat je het verdient, dat je zoo'n maaltijd krijgt. Olaf stond op, liep naar de tafel, mopperend Waarom zou ik het niet verdienen en bovendien ik heb honger, dus ik begin te eten. En meteen stak hij een groot stuk scha- penvleesch in z'n mond. Toen gaf de koning een wenk, en drie kabouters snelden naar binnen, bonden hem de handen vast en ruimden de tafel weer op. Zoo, sprak de koning, is dat jouw manier om een oude man te bedanken voor z'n goedheid best, ik zal het onthouden, en nu zul je voor je straf geen eten meer krij gen en wordt je weer het bosch ingejaagd. Je moet nu maar zien waar je terecht komt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 22