ifJakkers ABDIJSIROOP t Zwakke borst? 2 ONS ZEELAND VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Pro vincie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen. Voor ons is het van belang hun adressen eens te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin zij van hun geboortelandje juist dat vinden, waarin zij belang stellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adressen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat dank. DE ADMINISTRATIE. Abonné's, welke No. 1 van den 2en jaargang nog in hun bezit hebben, en dit kunnen missen, zullen de administratie met toezending daarvan zeer verplichten. Portokosten worden vergoed. De Administratie. LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbanden voor den 3den Jaargang van ons blad a f 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Liefde's Jeugd droom" a f 0.90. Franco toezending na ontvangst van postwissel. De gasvoorziening van Zuid-Beveland een ander geluid over de bediening van het Wolphaartsdijksche veer Zeeland in de Eerste Kamer. Vroeger hebben we onze lezers reeds een en ander mede gedeeld over de moeilijkheden in de gasvoorziening van Oostelijk Z.-Beveland. Men herinnert zich, dat de M.a.b.e.g., die voorheen voor het gas in deze streek zorgde, zich terug trok en dat toen de vraag ,,Hoe zal deze voorziening thans geschieden?" naar voren kwam. Aan de oplossing van deze vraag is men vooralsnog niet toe. De deskundige gas-man uit Dordrecht, de heer Van Niftrik, heeft er wel op aangestuurd. Hij ontwierp n.l. een plan om gas te betrekken uit Antwerpen en dit in onze streken te distribueeren. De Antwerpsche maatschappij bleek evenwel slechts tot distributie bereid als behalve de Zuid- Bevelandsche dorpen twee groote afneemsters, n.l. Bergen op Zoom en Goes, tot de combinatie toetraden. Hoe Bergen op Zoom over het Belgische gas-aanbod denkt, is ons niet bekend, het Goesche standpunt echter wel. In de jongste bijeenkomst van den Goeschen gemeenteraad werd, mede naar aanleiding van een rapport van den directeur van het plaatselijk gas-bedrijf, besloten niet tot de combinatie toe te treden. We kunnen dit standpunt begrijpen. Goes heeft een gasbedrijf, dat uitstekend geoutileerd is, en goed en goed koop gas levert. Waarom zou men zich dan tot Antwerpen wenden De voorzitter van den Goeschen raad deed over de po gingen van den heer Van Niftrik tot samenstelling van de hier bedoelde combinatie nog eenige mededeelingen, die niet van belang ontbloot zijn. Daaruit bleek, dat ook de dorpen niet zóó gebrand zijn op het Belgische gas en. dat de heer Van Niftrik zich als adviseur heeft opgeworpen zonder dat men om zijn advies vroeg. M/mmmfiiiii/miiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiti/iiiiiiiimmimiimiii/mii/M wwmwmmmmimmiiiVoor de Borstmmimm/m Van Antwerpen blijkt de oplossing der Zuid-Beveland- sche gaskwestie ook al niet te moeten komen. Vermoedelijk wel uit Goes. B. en W. van de hoofdplaats van Zuid-Beveland zullen n.l. met de gemeentebesturen der betrokken dorpen onder handelen teneinde tot distributie vanuit Goes te komen. Waarschijnlijk zal het Goesche initiatief zijn succes wel afwerpen. Als de dorpen de historische tweedracht eens laten schieten en als Goes aanstuurt op het produceeren van gas voor gemeenschappelijke rekening, dan zal ook deze „kwestie" binnen afzienbaren tijd tot het verleden behooren. Het is een prettige gedachte te weten, dat men het in Zuid-Beveland ook zonder hulp van België af kan. X Over de bediening van het veer tusschen Wolphaartsdijk en Kortgene hebben we in deze kolommen nogal eens ge mopperd. En daar was alle reden toe. Nu echter willen we ook eens een goed woord over dezen veerdienst spreken. En niet maar zonder aanleiding Gedurende de vorstperio de we hebben ons zelf overtuigd heeft men aan het Wolphaartsdijksche veer buitengewoon hard en verdienste lijk gewerkt, teneinde de stagnatie te boven te komen. Als de veerboot geen dienst kon doen, werd de roeiboot ge bruikt en met het eene of andere verbindingsmiddel slaagde men er steeds in Noord-Beveland voor een absoluut isole ment te behoeden. In de afgeloopen weken heeft het per soneel van het veer uitstekenden arbeid verricht. Het verheugt ons zulks hierbij te mogen getuigen, omdat we aan het adres van hetzelfde personeel wel eens minder gunstige dingen hebben gelanceerd. Eere echter wien eere toekomt. X De leden der Eerste Kamer hebben zich dezer dagen weer eens met onze provincie geoccupeerd en blijkens de afdeelingsverslagen hadden diverse provinciale belangen de aandacht. Slechts het voornaamste willen we hier naar voren bren gen. Eenige leden klaagden over de treinverbindingen van Zeeland. Zij wezen er op, dat goede sneltreinverbindingen van Zeeland met Rotterdam, Den Haag en Amsterdam en omgekeerd er nagenoeg niet zijn, terwijl er ook veel te weinig treinen zijn met doorloopende wagens. Wat de ver binding met België betreft, achtten zij de aansluiting van het treinverkeer van Zeeland met België te Roosendaal alleszins onvoldoende. Ook werd geklaagd, dat de verbindingen ten behoeve van den stoombootdienst der maatschappij „Zeeland" te wen- schen overlaat. Wil men het vervoer over deze nationale lijn bevorderen, dan dient het spoorwegvervoer zoodanig te worden geregeld, dat de reizigers niet worden gedwongen de route VlissingenHarwich te vermijden wegens de lang durige treinreis. Door eenige leden werd gevraagd, of tegemoet kan wor den gekomen aan de bezwaren van de gemeente Breskens tegen den aanleg van een emplacement voor de Zeeuwsch- Vlaamsche Tramweg Maatschappij op het plantsoen in het midden dezer gemeente. Zij waren van meening, dat dit emplacement kon worden aangelegd op de oude haven terreinen. Verder is nog de aandacht gevestigd op het nut van ver betering van het verkeer te water in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hopenlijk zal een gedeelte van de vrome wenschen van de Senaatsleden in de praktijk worden omgezet

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2