de:c:z:pcj5vem\g m H m li 16 ONS ZEELAND C 2304 1869 1845 2460 2460 0 Vrouwenhanden PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr.F 33, MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK Fransche ingenieur heeft een uitvinding tegen verdrinking gedaan. Het is precies een overall. Wanneer je in het water valt, trek je het aan en zinken is onmogelijk. Het costuum is zoo ingericht, dat men voedsel mee kan nemen om de visschen te voeren. 10 Maart. Uitnoodiging tot bijwoning van een concert vierkant afgeslagen. We hebben radio en je kunt je toch veel gezelliger in je eigen huis vervelen. Met den postdi recteur verschil van meening gehad over de Ziektewet. Hij is er voor ik ben er tegen. Zijn salaris en mijn wachtgeld gaan onder alle omstandigheden door. Dat is dunkt me ruimschoots voldoende. Er moet eens een einde aan komen; maar sommige menschen willen vijf pooten aan een schaap. 11 Maart. Bij Krimp van Duimen was een draad van de draadlooze los geraakt. Heb hem geholpen. Hij klom op het dak en ik moest beneden hem waarschuwen tegen mis stappen. Gevaarlijk karweitje, want als zoo'n zware man uitglijdt en op je terechtkomt, ben je nog niet gelukkig. Sientje heeft het eenigste stukje antiek wat wij bezaten, een Delftsch vaasje, laten vallen. Liesbeth was woest, ik bezadigder, want mij had ze beloofd het nooit meer te doen. 12 Maart. Jossie is zwaar gehavend thuis gekomen. Het tweede leerjaar had tegen het derde moeten vechten. De klassenstrijd zit er tegenwoordig al vlug in. Op de soos was vanavond weinig drukte. Te wijten aan vergadering van huisvrouwvereeniging en muzikale wande ling van „Trommele tamboers", zoodat de meeste mannen, die een vrouw en een dienstmeisje hebben, thuis moesten blijven. Den avond doorgebracht met kaarten. Daar ik schudden mocht, won ik. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. OPLOSSING VAN DE O. Z. PRIJSVRAAG No. 7. „Een rekensommetje". Bij het behandelen der vele ingekomen oplossingen bleek, dat de meeste inzenders de opgave niet hebben begrepen, er waren althans zeer veel verkeerde antwoorden. Velen beweer den dat er méér oplossingen waren, doch de opgave luidde de getallen B en C bevatten alle cijfers onder de 7, dus 0, 1, 2, 3, 4, 5 en 6. Bij nauwkeurige beschouwing volgt dan in B en C kan eenzelfde cijfer geen tweemaal voorkomen, het derde cijfer van C moet een nul zijn, het eerste en het laatste cijfer van C moeten even zijn, omdat bij de eerste en de laatste vermenigvuldiging van B met die cijfers een nul op het einde moet komen, waaruit volgt, dat het laatste cijfer van B een 5 moet zijn, in C geen 1 kan voorkomen, want een getal van drie cijfers (B) vermenigvuldigt met 1 geeft weer een getal van drie cijfers evenzoo kan het eerste cijfer van B geen één zijn, dus moet het tweede cijfer van B de 1 zijn. We weten dus dat B bevat 1 en 5, C bevat 2, 0, 4. B kan de overblijvende 3 niet meer bevatten, want dan zou B ver menigvuldigd met 2 een getal van 3 cijfers geven. Resultaat is dus B 615. C 2304. A 1416960. Er is dus, in tegenstelling met wat vele inzenders beweerden, maar één oplossing en wel B 615 A 1416960 1230 Het lot besliste thans, dat de prijs uitgereikt zal worden aan J. C. Peeman Jr., St. Pieterstraat F 42, Middelburg. ONZE PRIJSVRAAG No. 9. Kruiswoordraadsel. 1 9 10 11 16 12 13 14 2 3 6 15 4 7 5 8 Horizontaal 1 een president 2 gedachte 3 nieuw 4 eetbaar 5 ongelukkigen 6 een haarlok 7 het aanwezig zijn elders 8 een riviertje Verticaal 1 op een been springen 7 een meisjesnaam 9 afgod 10 verdichte waterdamp 11 kuilen in een gladde opper vlakte 12 de boeken van de H. Schrift 13 dom 14 muntstuk 15 heilig 16 thans Wanneer men zijn oplossing in wil sturen, zonder het blad te beschadigen, doet men het beste het figuur even over te teekenen en met duidelijke letters de vakjes in te vullen. Oplossingen uiterlijk 25 Maart in ons bezit op de enveloppe vermelden O. Z. Prijsvraag No. 9. welke door de schoonmaak ruw, rood of beschadigd zijn, worden weder gaaf, zacht en blank door Doos 30 en 60, tube 80 ct.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16