Natuurlijk kent ge Ovomaltine! Maar hebt U er wel aan gedacht van morgen een kop te nemen Neen Begint er dan mor genochtend dadelijk hoe opgewekt krachtig ge II gaan gevoelen. Bij het schrijven op advertentiën wordt men beleefd verzocht „Ons Zeeland" te vermelden. ONS ZEELAND 19 4 Over een minuutje mag je boven komen en dan krijg je ze. Ben je van plan ze te vertellen dat je verloofd bent?, vroeg de heer des huizes, die met stijgende verbazing naar deze conversatie had zitten luisteren en tenslotte eenig licht in het mysterie begon te zien. Geraden antwoordde de ander opgewekt. In de hall klonk gepraat van vrouwestemmen. Ik geloof dat we nu maar een kopje thee moesten gaan drinken, meende Dick. Prachtig. Ik ben nu in staat alles en iedereen te trot- seeren Karei, ik geloof dat je juffrouw Meerwald al eens eerder ontmoet hebt, zei Tilly van Meeteren, toen de beide heeren de huiskamer binnenkwamen. Zeker, antwoordde de jonge man zonder een spoor van verlegenheid, terwijl hij in de blauwe oogen van Con stance keek. Hij had haar nog nooit zoo mooi gezien. Het is al een poosje geleden, nietwaar meneer Land man?, zei het meisje met een heldere, koele stem. Zeker, maar ik zou niet durven zeggen hoelang het precies geleden is, antwoordde hij. Ik ben den tel een beetje kwijt, want er is den laatsten tijd zooveel belangrijks gebeurd, dat een heeleboel andere dingen op den achtergrond zijn geraakt. Wat voor belangrijks is er dan met je gebeurd?, vroeg mevrouw van Meeteren nieuwsgierig. Ik zal het u maar direct vertellen ik heb me kort geleden verloofd. Watriep Tilly verbaasd, alsof ze haar ooren niet kon gelooven. -Het is zooals ik zeg. Daar wist ik niets van. Zeg Dick, wist jij het? Niet voordat Karei het me vertelde. En wanneer was dat? Een paar minuten geleden. Een poosje heerschte er stilzwijgen, dat verbroken werd door de stem van Constance. Kennen we de gelukkige, meneer Landman?, vroeg ze schertsend. O, zeker, zeker, tenminste ik denk het wel. Maar ziet uwe houden het voorloopig nog geheim.... om verschillende redenen. Met deze beleefde afwijzing moesten de dames genoegen nemen. Kort daarop gingen ze naar boven om zich te ver- kleeden. Karei Landman voelde zich diep ongelukkig. Een korte ontmoeting met Constance Meerwald had het werk van maanden te niet gedaan. Zijn gevoel voor haar was onmid dellijk weer opgevlamden heviger dan het ooit te voren geweest was. Het diner verliep zonder bijzondere gebeurtenissen over Karel's verloving werd niet meer gerept en het gesprek ging over koetjes en kalfjes. Karei had moeite om zijn oogen van zijn mooie tafelbuur af te houden. Tegen het eind van den maaltijd zei T illy opeens Dick, de whiskey Die is nog niet gebracht Dick legde zijn dessertmes neer. Heb je die dan niet besteld? Natuurlijk heb ik dat, maar ze hebben met de drukte zeker vergeten het bij de andere bestellingen te doen. Dick stond van zijn stoel op. Ik zal wel even de stad ingaan om een flesch te halen. Dat zul je wel laten, besliste zijn vrouw. Je bent véél te verkouden om 's avonds uit te gaan. Zal ik gaan?, stelde Karei voor. Als je het zou willen doen, zou ik het vreeselijk aardig van je vinden, zei Tilly dankbaar. Geen dank hoor ik vind een wandeling 's avonds altijd erg prettig. Opeens, alsof een plotselinge gedachte bij haar opkwam, keek Tilly naar Constance. Voel je ook niet iets voor een wandeling?, zei de gast vrouw tegen het jonge meisje. En het kan absoluut geen kwaad als je met Karei meegaat. Hij is immers verloofd. Ikik wil heel graag, antwoordde het meisje. Enkele minuten later wandelde Karei naastConstance over een rustigen buitenweg. Niets dan het geluid van hun

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 19