ONS ZEELAND NederlandZwitserland. Zondag a.s., 17 Maart, zet Nederland zijn internationaal voet balprogramma voort met een wedstrijd tegen Zwitserland. In het Olympisch Stadion te Amsterdam, waar het oude sportpark inmiddels reeds met den grond is gelijk gemaakt, zullen de vertegenwoordigende elftallen van Neder land en Zwitserland elkaar voor den achtsten keer ontmoeten. Wij gaven reeds de samenstelling van het Oranje team, welks samenstelling ons niet onverdeeld kan bekoren en dat op Woensdag 6 Maart een oefen wedstrijd speelde tegen een Westelijke combinatie, die de bloem van Holland's voetbal met 40 de baas bleef. Weliswaar kwam het Nederlandsche elf tal onvolledig uit, doch de verrichtingen der debu tanten bleven ver beneden de verwachtingen, zoo dat met eenige vrees de a.s. interland-wedstrijd te gen Zwitserland wordt tegemoet gezien. Een kleine troost is,dat Zwitserland eenige weken geleden te gen Duitschland met 70 in de pan werd gehakt met resultaat, dat het Zwitsersche elftal, dat Zondag ons land komt bezoeken, eene radicale verande ring onderging en eveneens met een groot aantal nieuwelingen meerendeels jeugdige spelers voor den dag komt. Op dit punt staan beide par tijen dus vrijwel gelijk, hoewel van Zwitserland nog niet gezegd kan worden, dat de debutanten mee- of tegengevallen zijn, omdat de Zwitsers in hunne nieuwe samenstelling geen oefenwedstrijd hebben gespeeld. Er is overigens een eigenaardig verschijnsel merkbaar in de wederzijdsche ontmoetingen tusschen Nederland en Zwitser land, n.l. dit De vier wedstrijden, in Zwitserland gespeeld, brachten alle een zege voor de Hellenen, terwijl juist de drie onmoetingen, op Hollandschen bodem plaats gehad, overwin ningen voor Nederland opbrachten. De wedstrijden van Ne derland tegen Denemarken kenmerken zich door hetzelfde ver schijnsel, waaruit zou zijn te concludeeren, dat het spelen van z.g. thuiswedstrijden een moreel voordeel met zich brengt. Indien deze traditie moet voortduren, sluit dit in, dat Zon dag a s. Holland op de overwinning kan rekenen. We zijn daar intusschen niet zoo geheel zeker van, omdat een elftal met nieuwe, jeugdige krachten ook voor nieuwe problemen stelt en allerhande verrassingen kan baren. Bovendien is de lange rustperiode, veroorzaakt door de vorst, van invloed op de prestaties der spelers, waarvan het meerendeel in bijna twee- en-een-halve maand tijds ternauwernood een bal heeft aange raakt. We herhalen daarom, dat we op hoop van zegen dit achtste treffen der beide landen tegemoet zien en daarbij de Uit den wedstrijd ZeeiandiaDongen, die Zondag jl. plaats had. Een angstig moment voor het doel der Zeeuwen. verwachting uiten, dat Holland zich van zijn beste zijde zal doen kennen en er voor zal zorgen, dat de uit evenwicht ge raakte balans ten gunste van Oranje keert. Hier volgt het volledig resultaat der wedstrijden Nederland Zwitserland v. v. Te Bazel 16 Mei 1920 Zwitserland wint 21. Te Amsterdam 28 Maart 1921 Nederland wint 20. Te Bern 19 November 1922 Zwitserland wint 50. Te Amsterdam 25 November 1923 Nederland wint 41. Te Zürich 19 April 1925: Zwitserland wint 41. Te Amsterdam 28 Maart 1926 Nederland wint 50. Te Bazel 6 Mei 1928 Zwitserland wint 21, De stand luidt dus momenteel als volgt Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem. Zwitserland 7 4 3 8 14 14 1.14 Nederland 7 3 3 6 14—14 0.86 Uit den wedstrijd Zeeiandia—Dongen. De Zeeuwen doen een gevaarlijken aanval. Een gelijk spel of een Zwitsersche zege doet Zwit serland de eerste plaats behouden, doch een Hol- landsche victorie, ongeacht de cijfers, waarin ze wordt uitgedrukt, brengt Nederland weer op de eere plaats. We hopen volgende week deze omwisseling te mogen boekstaven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9