Vóór het inzeepen PUROL KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND if holle vestibule, een net dienstmeisje liet hem in en even later stond hij tegenover Mia, drukte haar zwijgend de hand. Zij was nog in lichten rouw, nu nog, na een jaar.... Zij bood hem een stoel, informeerde beleefd naar zijn gezond heid. En hij ook, hij kon niet direct over het ongeluk be ginnen, praatte over onverschillige onderwerpen, terwijl haar bezige handen thee inschonken. Hij poogde op haar gelaat te lezen, of ze verdriet had, of ze nog dacht aan hem, die duizenden kilometers van het moederland verwijderd onder de klapperboomen rustte. Toen, aarzelend eerst, doch langzamerhand vlotter spre kend, vertelde hij. En ze luisterde kalm toe, geen spoor verried haar emotie, zwijgend hoorde zij zijn verhaal aan. Toen hij uitgesproken was, glimlachte ze, en dankte hem lief, dat hij de moeite had genomen haar te komen bezoe ken, om haar het einde van Max mede te deelen. Brieven, och, die zeiden zoo weinig, niet waar, zij was blij, dat zij de gebeurtenissen ook nog eens uit zijn mond vernomen had. Als gij U moeilijk scheert omdat Uw huid gauw stuk gaat en pijn doet, dan kunt gij dit geheel voor komen, indien gij vóór het inzeepen de huid even inwrijft met slechts een weinig Lange St Pieterstr.F 33, MIDDELBURG Hij was ooggetuige, eenige getuige geweest, en het stelde haar gerust, dat Max in zijn armen gestorven was Haar lieve blik, haar hartelijke woorden verwarden hem. Hij vatte er de beteekenis niet van, wist niet hoe hij ze op moest vatten. Ook haar uiterlijke kalmte begreep hij niet. Had ze zoo weinig van haar man gehouden, of was ze zijn verlies zoo vlug te boven Ofhad zij Max Gruning misschien getrouwd uit dépit, omdat hij, Bartels, zich vóór zijn vertrek niet verklaard had Dat zou ook een reden kunnen zijn voor haar ongevoeligheid, dat zou perspectie ven voor hem openen Dan zouden zijn oude droomen toch nog verwezenlijkt kunnen worden Zij zetten het gesprek voort, spraken nu niet meer over den doode. En hij meende een warm timbre in haar stem te bespeuren, dacht een zachten gloed in haar oogen waar te nemen, als zij hem aanzag. En langzamerhand prepareerde hij zich voor de groote vraag, de vraag, die hij eigenlijk zeven jaar geleden al had moeten stellen. Toen, schril en storend, klonk opnieuw de schel. Het gesprek stokte, zij hoorden het dienstmeisje met den nieu wen bezoeker praten, en een oogenblik later trad een lang, slank heer het vertrek binnen. Met uitgestoken handen wilde hij op Mia toetreden, doch Bartels merkte, dat een snelle blik uit haar mooie oogen hem waarschuwde, zoodat zijn begroeting vormelijk bleef. Mia stelde de heeren aan elkaar voor meneer Bartels, een vriend van mijn gestorven man, meneer van den Bogaert. En Bartels merkte op, dat zij tegenover hem den graad van haar vriendschap met den heer van den Bogaert pijnlijk verzweeg. COWW-— PI.B BOK 6. (OPOjHASEN Adamson's avontuur in de carnavalsdagen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 17