Hoe bent U vanmorgen opgestaan? OLD ENGLAND 20 HEEREN MODE-MAGAZIJN La n c) ede If t H 4 - Middelburg II Prachtsorteering Overhemden, Dassen Hoeden en Petten 17 Frisch en vroolijk Vol goeden moed? Neen Neemt dan vanavond voor het naar bed gaan eens een kop Ovomal- tine en ge zult eens zien hoe heerlijk uitgerust ge U morgenochtend zult gevoelen. BOERENBEDROG ONS ZEELAND i, wwnnciij iTVOEOjÖ^ -j>] goedje van die vrouw te krijgen. Ik geloof, dat zij het mee smokkelt in de hak van haar schoentje. „Probeer haar te krijgen zei de chef, die het geval behandelde en 's avonds dronk detective Durham een kopje koffie in de hall van het hotel. Om half elf zag hij het meisje, dat uit een taxi kwam, met de lift naar boven gaan. Hij ging naar buiten en zag Rudy voor de taxi wachten. De mannen begroetten elkaar koeltjes, alsof zij beiden voelden, dat er een kloof tusschen hen was. Rudy's oogen dwaalden naar de hall, doch teen Robert zich even omwendde, kwam er een slimme uitdrukking in diezelfde oogen, die plotse ling verstarden. Teen excuseerde Robert zich en liet zich vijf minuten later bij het meisje in het blauw aandienen. De kellner klopte echter vergeefsch op de deur. Er kwam geen antwoord. Robert aarzelde niet en kon zonder moeite binnen treden. De kamer was aan de voor zijde, doch dit interesseerde hem het eerste oogenblik niet. Er heerschte eenige wanorde, klaarblijkelijk was de jonge vrouw in alle haast vertrokken. Op de toilettafel lag geld met een briefje voor de hotelkosten en een fooi voor het personeel. De meubels stonden door elkaar. Onder het ledikant stond een paar beige schoentjes. De detective nam hen op en snel gleden zijn gevoelige vingers om de hakken. Een korte klik. Hij gaf een kreet van blijdschap. In haar zenuwachtigheid had zij het voornaamste vergeten. Het bewijs Hij had goed gezien, in de uitgeholde hak was een flaconnetje verbor gen, Hij schroefde de dop er af en schudde. Een fijn, wit poeder warrelde in de palm van zijn hand. Coco. Buiten klonk het geluid van een wegrijdende auto. Robert Durham vloekte, hij rende naar de lift, doch het was al te laat. In het scheikundig laboratorium werd de gevonden „coco" door den politiescheikundige onderzocht. Het was ongéveer veertig gram zuiveringzout door ZADOK. Weet je, wat we moeten doen zei Jan tegen Piet, toen ze over financiëelen toestand praatten. Ik heb een paar gulden vrij, die ik soliede wou beleggen. Nu is me gisteren een jong schaap aangeboden voor 15 gulden, en dat wou ik koopen. Doe je mee Hm, zei Piet. Wat wil je er dan mee doen Wel, vetmesten natuurlijk, op een hofstee van m'n vader. Ja, 't lijkt me wel een goed zaakje. Vooruit dan, zei Jan, ieder 7.50. Zoo gebeurde en het schaap werd gekocht en vervolgens uitbesteed bij een boer, die den eigenaar van zijn hofstede te vriend moest houden. Af en toe gingen Jan en Piet eens kijken. Ze namen dan stilletjes de auto van Jan's vader en reden deftig naar de hofstede, waar ze met een air van landeigenaar rondliepen. En het schaap groeide. Tot op zekeren dag Jan in groote geldverlegenheid kwam. Hij probeerde overal iets los te krijgen, maar toen dit mis lukte, besloot hij ten einde raad, het schaap maar te ver- koopen. Hij ging naar een boer, en deze deed een bod. Jan kwaad. Want de boer, die zijn geldverlegenheid kende, maakte daarvan misbruik en wilde maar 8 gulden geven. Wat te doen? Geld had hij noodig, maar 8 gulden was weinig en zeker niet genoeg, wanneer Piet daarvan de helft moest krijgen. Enfin, hij kon het schaap ook wel op termijn leveren dan merkte Piet niets en had hij het geld tenminste. Later kon hij zijn deelgenoot de helft dan wel geven. Na

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 20