6 ONS ZEELAND 3 April, van 17 Mei tot en met 22 Mei en van 1 Juli tot en met 15 September. Goede reis. dat de firma Dekker te Goes opdracht kreeg voor Sir Harold Prosser, eereburger van Londen, een concert-orgel ad 51.000 te bouwen. Dit is het hoogste bedrag dat in Nederland ooit voor een orgel voor particulier genoegen werd betaald. dat het zonnetje Zondag j.l. honderden menschen op den Vlissingschen boulevard bracht. dat onze gemeente-veldwachters van den Commissa ris der Koningin toestemming kregen om in den zomer een minder warm uniform te dragen. Het wachten is nu nog slechts op felle warmte en op een gul gebaar van de ge meenteraden. dat een paard, door iemand uit Kapelle te Wilhelmi- nadorp gekocht, gebruik maakte van het nachtelijk donker en van den slaap van zijn nieuwen eigenaar om op eigen gelegenheid zijn ouden stal op te zoeken. dat de inspecteur der directe belastingen 325.60 aan gewetensgeld ontving. Niet van omroeper dezes. dat de vorige week de eerste boot van Zierikzee naar Catsche veer bij de Zandkreek op de slikken voer. De pas sagiers werden in een zandschuit overgeladen en naar den wal gebracht. Allen misten in Goes de treinaansluiting. dat er dit jaar honderden wagons stalmest uit Z. Vlaanderen naar België vervoerd zijn. Moge dit ontdoen van ons te veel niet tot diplomatieke verwikkelingen leiden. dat waarschijnlijk ook in Cadzand een roomboterfa briek opgericht zal worden. dat in Zierikzee een gast van een logementhouder met de Noorderzon en met een paar vreemde schoenen ver dween. dat in een hotel te Middelburg dezer dagen een Rus sische Prins logeerde. De lente wordt wel eens door minder opvallende voorboden aangekondigd. dat de vorige week in onze hoofdstad het 100-jarig bestaan van de Brandwaarborg Mij. voor Zeeland is ge vierd. dat de 28-jarige inwoner van Waterlandkerkjei die zijn 18-jarig buurmeisje vermoordde, door de rechtbank te Middelburg veroordeeld is tot 12 jaar gevangenisstraf. De eisch was 20 jaar. dat in de afgeloopen week in de Weeren op de Ooster- Schelde de eerste haringen gevangen zijn. dat de mail uit Engeland Zondag j.l. in Vlissingen met 1843 mailzakken arriveerde. dat in Stavenisse een afdeeling van de Zeeuwsche Landbouw Maatschappij het levenslicht aanschouwde. dat de dienst in de Geref. kerk te Oostkapelle een dezer avonden niet kon doorgaan, omdat brand ontstond op de galerij, die met vereende krachten kon worden ge stuit. Reeds hadden de vlammen zich medegedeeld aan vloer, balken en lambriseering. De kerk is verzekerd. dat een aantal visscherijperceelen in de Ooster-Schel- de op de Iersche bank, De Hammen, Zandkreek en Greve- lingen in den loop der week te Middelburg verpacht werden. dat door de groote droogte der laatste maanden op het platteland van Walcheren gebrek aan drinkwater is. Te Oost- en West-Souburg werd deze week van gemeentewege water verkocht tegen 1 cent per emmer. dat blijkens de memorie van antwoord inzake de wa- terstaatsbegrooting het aantal treinen van en naar Zeeland voorloopig niet zal worden uitgebreid. dat blijkens dezelfde memorie het verzoek om uitbrei ding van tramwegen in Oost Zeeuwsch-Vlaanderen in han den gesteld is van de staatscommissie voor het verkeers- vraagstuk. dat in den nacht van Zondag op Maandag te St. Maar tensdijk een landbouwschuur geheel afbrandde. Zeven melk koeien en 8 stuks jong vee kwamen in de vlammen om. dat in Kapelle een vereeniging is opgericht die tot doel heeft daar ter plaatse een lagere en christelijke tuin bouwschool te stichten. dat het spaarfonds van de Bank-Associatie zulke al leraardigste en practische spaarbusjes in omloop bracht, dat het potten tot een genot zal worden. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu mm mm LANGZAAM AAN 'n Paar dagen van zacht en zonnig weer doen maar al te veel liefhebbers gelooven dat de winter voor goed geweken is, en ze nu toch zeker wel hun zomerbloemen kunnen gaan zaaien. Helaas wat al droeve ontgoochelingen zullen daarvan het gevolg zijn want al gaan we overdag in bemoe digenden zonneschijn, heel veel morgens vond de zon toch weer verhard en kil, wat den vorigen dag in haar voorjaars- streeling ontdooide. Die temperatuurswisseling moét van fu- nesten invloed zijn op het zaaisel, en al zou het bij een aaneenschakeling van ,,mooi weer" dagen gunstig ontkiemen, één nijdige nachtvorst is voldoende alles te niet te doen. Bovendien is het gevaar lang niet denkbeeldig dat bij op nieuw aanhoudende koude de vogels er zich aan te goed doen. Daarvoor hebben we het niet aan de aarde toever trouwd en dus, wordt er gemopperd, erger nog, verwenscht. Och, die vogels moeten wij er niet op aanzien. Ze hebben zooveel geleden dat hen wel eens iets extra's toekomt, maar dan strooien we daarvoor liever wat voedsel op inplaats van zaad in de aarde, hetgeen voor beide partijen de meest be vredigende oplossing is. De vraag naar snijbloemen is gelukkig in stijgende lijn aan te geven, overal wordt die vernomen, in iedere maand gehoord. Maar de grootste blijdschap van snijbloemen wordt door velen niet gekend. Toch ligt zij in bijna ieders bereik, en weeft haar vreugde kan dat tenminste doen over het plekje dat onze eigen tuin is. De bloemen uit eigen tuin, ze zeggen ons zoo oneindig veel meer, omdat hun wezen stralend van levende dankbaarheid is, voor de zorgen die wij er zelf aan hebben besteed. En het spreekt wel van zelf, dat, de eenjarige schoonen die wij van zaadje tot in volkomen schoonheid stralende planten op kweekten, ons de grootste vreugden schenken. O, dat zaaien, welk 'n genoegen, maar ook wat al teleur stellingen bracht het. Teleurstellingen die enkel en alleen voortkwamen uit noodlottigen haast. Ook nu voelen velen een niet 'te ontkomen drang om daaimee te beginnen, wees voorzichtig Men behoeft waarlijk geen pessimist te zijn om zoo'n zaaisel weinig goeds te voorspellen, want ons klimaat leent zich daar allerminst voor. Langzaam aan ook al schijnt het te midden der jachtende

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6