„PROTOS" APPARATEN Electrische Apparaten Maatschappij uit de SIEMENS-SCHUCKERT-fabrieken WASCHAUTOMATEN ONS ZEELAND Hoofdkantoor: AMSTERDAM, Nieuwe Doelenstraat 6 Vraag demonstratie Stofzuigers, Zeilwrijvers, Strijkijzers, Strijkmachines Verkoop eventueel Huurkoop Billijke prijzen LANQE LEVENSDUUR 9 TELEFOON 49281 lichte wollen stof in dezelfde kleur beige. De mantel is van binnen gevoerd met de stof der japon. Deze laatste heeft een drietal strooken onder de heupen en een draperie in de linkerzijde van den rek en lange nauwe mouwen. Japon No. 324. Een model van halfzijden kasha in een zachte tint rood. De rok is recht met op regelmatige afstanden kleine plooi- groepen. De blouse, op een breeden heupband gezet, heeft in de linkerzijde een grooten strik en op den rug en de borst een incrustatie van bijpassende fantasiestof van deze zijn ook de einden der mouwen. BelgiëNederland. Als 'n donderslag bij helderen hemel trof de Nederlandsche sportgemeenschap dezer dagen het bericht, dat, in verband met de verwikkelingen vanwege de bekende documentskwestie, de internationale voetbalwedstrijd BelgiëNederland bepaald op Zondag 24 Maart te Antwerpen, door den Kon. Belgischen Voet balbond, in overleg met den Nederlandschen Voetbalbond, is. uitgesteld. Terwijl het documenten-drama reeds begint te vervagen, de pers het onderwerp nauwelijks meer plaatsruimte afstaat en de bewoners der naburige landen zich opgelucht voelen nu de at- mospheer weer gezuiverd mag heeten, komt vanuit Brussel het decreet Niet spelen We hebben enkele weken geleden aangetoond, dat sport en godsdienst gescheiden behooren te blijven en we zouden thans geneigd zijn, de onvereenigbaarheid van sport en politiek aan eene beschouwing te onderwerpen, ware het niet, dat de aflas- ting van den voetbalwedstrijd BelgiëNederland op zich zelf reeds het bewijs bijbrengt, dat men op den verkeeren weg is, de sport te ringelooren ter wille van de politiek. En om deze gedachtegang gemakkelijker ingang te doen vinden, mogen we niet verzwijgen, dat nóch den Nederlandschen, nóch den Bel gischen Voetbalbond een verwijt treft voor het funeste besluit, omdat dit van regeeringswege in België is gesuggereerd en de Belgische Voetbalbond, als ontvangend lichaam, meer pro-forma dan ter fine van bespreking, het besluit in den vorm van een voorstel aan den Nederlandschen Voetbalbond is komen pre senteeren. Toen de heeren Graaf d'Oultremont en Verdijck, respectieve lijk voorzitter en secretaris van den Belgischen Voetbalbond, op Zaterdag 1.1. te 's-Gravenhage confereerden met de heeren Ir. Kips en Hirschman, voorzitter en ondervoorzitter van den N. V. B., stond reeds vast, dat de wedstrijd niet zou worden gespeeld. De N. V. B. werd voor een fait accompli gesteld en de hoffelijkheid zoowel als de rol van gast sloten eenvoudig vernietiging van het besluit uit. De Kon. Belgische Voetbalbond zelve is allereerst gedupeerd Het Beerschot-Stadion was reeds weken lang uitverkocht en iedereen, zoowel in België als in Nederland, hunkerde naar dien mooien, internationalen sportdag. Maar ook de duizenden voetballiefhebbers, die jaarlijks zich spitsten op dezen sportie- ven kamp, zien hunne desbetreffende aspiraties in rook opgaan. Op zichzelf is dit niet overwegend teleurstellingen schakelen zich dagelijks in ons maatschappelijk leven in en waarom zou de sportsfeer van deze en dergelijke teleurstellingen gespeend moeten blijven? Zeker, we begrijpen, dat in breede lagen van ons volk het besluit alleen betreurd wordt omdat een gezellig dagje, een mooie wedstrijd of een voorgenomen week-end ons ontging en we betreuren dit terwille van de sport, maar we betreuren het besluit nog meer omdat het de sluimerende gedachte aan wanverhoudingen, aan manifestaties of animositeit weer heeft opgewekt en de sport dienstbaar heeft gemaakt aan politiek en diplomatiek gehaspel. In alle toonaarden en bij alle mogelijke gelegenheden werd en wordt de theorie verkondigd, dat sport veredelt en verbroedert en de naties tot elkaar brengt. Tijdens de Olympische Spelen heeft men duizend-en-één keer er op gewezen, dat de inter nationale sport het beste middel is om de vrcdesgedachte ingang te doen vinden en het menschdom het heerlijke besef van een heid en het zuivere gevoel van saamhoorigheid bij te brengen. En terwijl nu de mooiste gelegenheid om te bewijzen, dat Nederland en België als naties afkeerig zijn van haat of wraak, zich ongevraagd voordoet, gaat men die gelegenheid ontnemen, uit vrees voor mogelijke manifestaties. Maar dan ook conse quent blijven Dan ook niet over vijf of zes weken den wedstrijd laten spelen. De sfeer was gunstig, maar is dit thans niet meer. Ze is vertroebeld door een onsportief besluit, dat het waar achtige sportkarakter zoo ernstig heeft aangetast, dat de gesla gen wond in de eerste maanden niet genezen kan zijn. Wie dit niet aanvaardt, wete, dat er geneesmiddelen zijn, die ernstiger zijn dan de kwaal NederlandZwitserland. We hebben vorige week ,een stukje historie omtrent de inter land-voetbalwedstrijden tusschen Nederland en Zwitserland aan het papier toevertrouwd en we hebben aan het slot dier be schouwing de hoop geuit, dat we in dit nummer van „Ons Zee land" mochten boekstaven, dat na den achtsten wedstrijd tus schen beide landen Nederland weer de eerste plaats op het ranglijstje zou innemen. Welnu Die hoop is verwezenlijkt Nederland heeft met 32 het Zwitsersche elftal geslagen en thans luidt de verhouding aldus Doclp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem. Nederland: 8 4 4 8 17 16 1.— Zwitserland: 8 4 4 8 16 17 1.— Het mag toch wel merkwaardig heeten, dat de Zwitsers in Nederland het er al even slecht afbrengen als de Hollanders in het land der Helvetiërs (abusievelijk noemden wij de Zwitsers vorige week Hellenen, of-te-wel Grieken Men heeft dit typi sche verschijnsel wel eens toegeschreven aan 't verschil in tem peratuur in beide landen, waardoor de bezoekers minder gunstig zouden zijn gedisponeerd. Wij onderschrijven die meening niet, nu we weten, dat Zondag 1.1. het Zwitsersche elftal heeft ge speeld in een klimaat, dat gelijk staat met het Zwisersche. De gasten voelden zich geheel thuis in het heerlijke lentezonnetje en hebben zelfs, dank zij de milde temperatuur, gedurende den geheelen wedstrijd hetzelfde speltempo gevolgd, hetgeen van de dragers van het Oranje-hemd niet kan worden getuigd. De

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9