ÏIMKMMMEE „DE DUIF11 ONS ZEELAND DAMES- EN MEISJESCONFECTIE EN HOEDEN 10 jecteerd en het asverkeer vanuit Zeeland naar Antwerpen be loofde weer zijn hoogsten graad te bereiken. Als goede, ronde Zeeuwen dragen we echter de teleurstelling in de wetenschap, dat we thans oogsten, wat we zeiven hebben medegeholpen te zaaien, n.l. eene zóó groote populariteit der voetbalsport, dat hare ontwikkeling zelfs verwant dreigt te ge raken aan politieke agitatie. Paaschvoctbal, Op Zaterdag 30 Maart, den vooravond van Paschen. speelt de V. S. C. „Vlissingen" op haar terrein een internationalen wed strijd tegen de Parkeston F. C. (Engeland) als contra-ontmoeting van den wedstrijd, dien de Vlissingers eenige maanden geleden in Parkeston speelden en welken zij met 32 wonnen. Op eersten Paaschdag staat het competitie-rad van den N. V. B. stil, althans in het Zuiden des lands, doch op tweeden Paaschdag zullen onze Zeeuwsche N. V. B.-clubs het volgende programma afwerken 2e klasse A. Te Vlissingen VlissingenD.O.S.K.O. Te Middelburg MiddelburgG.U.D.O.K. 3e klasse A. Te Middelburg Zeelandia IIMiddelburg II. Te Zierikzee ZierikzeeHulst (12 uur). Te Neuzen Terneuzen—Vlissingen II. Te Goes GoesWalcheren. LUCTOR ET EMERGO. V ttUm jSfc. tiW-o. Site'. NARCISSEN. Men behoeft slechts in eigen tuin eens wat rond te zien om tot de voor velen teleurstellende zekerheid te komen, dat er van de jaarlijksche bedevaart, die er met Paschen naar de sterk sprekende en brutaal-felle, soms ook teere, onmerkbaar ineenvloeiende kleuren en tinten der bollenvel den gehouden wordt, wel niets zal komen. Ook al hebben de Crocussen zich spontaan bij de Sneeuwklokjes aangesloten en al blinkt het blanke kleedje der Lente-klokjes tusschen haar ijle, groene blaadjes, van de andere bolletjes zien we nog slechts hun eerste ontwikkeling. Alleen op de meest gunstig gelegen plekjes laten de vroegst bloeiende Narcis- senhun knoppen zien en hebben sommigen in haastige groei drift een bijna volkomen ontwikkeling bereikt. Het Paasch- feest valt dit jaar wel heel vroeg, haast te vroeg nu daar buiten alles zooveel later is en het zal dus wel arm aan bloemen zijn. En al kunnen we onze kamers overladen met 'n weelde van planten en bloemen uit kassen en bakken met Paschen hunkeren we meer dan anders naar 'n bloe metje van buiten. Want bij alle eerbiedige bewondering die de tegenwoordige cultuur-hoogte en kweekerskunst ieder onzer afdwingt, voelen we toch telkens weer de groo- ter en dieper, de meer ontroerende vreugde, die het meest eenvoudige bloemetje van buiten ons schenkt. Al te dik wijls komt de schoonheid van kasplanten tot ons in onge naakbare hoogheid, koud en gevoelloos bij de bloemetjes van buiten is dat zoo heel anders, haar schoonheid is als de aanraking van zachte, dierbare handen die hun vreugde uitstorten in de onze. De meest bekende der vroegst bloeiende narcissen, die dit jaar jammer genoeg als „Paaschlelie te laat komt, is de „dubbele van Sion", die gemakshalve „Sions" worden ge noemd. Het is een zeer oude narcis, want men neemt aan dat ze reeds in 1620 vanuit Italië naar Engeland werd ver- MIDDELBURG Voornaamste en van ouds zoo gunstig bekende Huis in Zeeland van Is steeds ruim gesorteerd in de nieuwste artikelen Wij maken U tevens attent op onze AFDEELING NAAR MAAT waar prima krachten aan zijn verbonden. Ons steeds stijgend succes hier mede, is voor U de beste waarborg. zonden. Een bekende bloemenliefhebber, Vincent Sinon, kreeg haar voor het eerst in bloei en het bleek toen, dat het een nog onbekende verscheidenheid was. Ten einde de cultuur ervan te bevorderen, gaf Sion aan verschillende kweekers bollen, waarvoor een ervan hem beloonde door te doen alsof de narcis door hem zelve gewonnen was en haar zijn eigen naam gaf. Eerst later werd dit onrecht her steld en nog heeft nu de dubbele van Sion den naam die haar toekomt. De botanische naam is minder bekend, wat gemakkelijk te begrijpen is, want „dubbele Sion" is vlugger te zeggen dan Narcissus telamonius plenus. 'n Enkele maal komt ze verwilderd voor, waarbij soms opvallend duidelijk het z.g. verloopen van dubbel naar enkel te volgen is. Die achteruitgang is tevens een voor uitgang, want de dubbele Sions kunnen er wel eens wat erg stijf uitzien. Haar grootste verdienste bestaat hierin, dat ze zich gemakkelijk laat vervroegen en in den tuin tot de allereersten behoort. Nog dikwijls wordt ze daar in stugge rijen geplant, wat zeker niemand zal doen die ze eenmaal gezien heeft in natuurlijke verspreiding tusschen en onder bladverliezende heesters en in het gazon. Daar komen ze eerst ten volle tot hun recht en laten ze ons langen tijd van hun fraaie goudgele bloemen genieten. De narcissen worden in een groot aantal groepen ver deeld, die elk voor zich weer uit verschillende verscheiden heden bestaan. Het is een wonder dat de bollenkweekers nog steeds nieuwe en verbeterde aanwinsten aan de markt brengen. Dat zulks veel moeiten en teleurstellingen met zich brengt, kan iedereen begrijpen, maar wanneer de aanwinst werkelijk een toekomstbelofte inhoudt en het tevens een fijne verscheidenheid is, worden zeer hooge prijzen gemaakt. De beruchte windhandel in bollen, waarbij schatten ver loren en gewonnen werden, ligt gelukkig achter ons, maar toch staat men versteld dat voor een enkelen narcissenbol 'n goede zestig gulden wordt gegeven, wat nog niet eens erg duur is. Echter zijn er onder de goedkoopere soorten zooveel prachtige verscheidenheden, dat iedereen daarvan wel wat in zijn tuin kan planten. Te zijner tijd zullen we daar nog op terug komen. En als we een zonnige Paschen mogen hebben, moet ge eens in die bevoorrechte tuintjes gaan luisteren, waar, wel licht nog zachtjes, maar toch spoedig met meeslepend élan, 'n zonlicht-fanfare schalt uit de gouden trompetten der nar cissen, die ge dan zeker een volgend jaar in uw eigen tuin wilt laten weerklinken, G. BUDDE.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10