REErER5 EN POEDELS DAG WIND CN p§ j# p 16 ONS ZEELAND ~T': PASCHEN. „Wenn der weisse Flieder wieder blüht". De Paaschtijd is een mooie tijd omdat we dan ontdooien, dan gaat de eerste bloemeknop zich zachtjesaan ontplooien. Met Paschen komt er zonneschijn, met Paschen moet men vroolijk zijn. De Paaschtijd is een mooie tijd voor de verliefde paren, omdat ze dan meest trouwen gaan en stoppen met dat sparen. Na Paschen is er nimmer nood aan zoetekoek en wittebrood. De Paaschtijd is een mooie tijd om schoonmaak te bedrijven, men gaat dan door je heele huis aan 't schuren, plassen, wrijven. Dan ligt je kamer overhoop. Dan ga je razend op den loop. De Paaschtijd is een mooie tijd voor versche pluksalade, dan krijg je eieren cadeau van fijne chocolade. Soms met een lieven zoen erbij, dat vind je goed, dan ben je blij. De Paaschtijd is een mooie tijd dan kan je weer naar buiten, dan raak je je verkoudheid kwijt na zeven maanden snuiten. 't Behoorlijk weer komt dan terug tesamen met de eerste mug. De Paaschtijd is een mooie tijd en vol van lieve dingen. Daarbuiten in het vrije veld daar loop je zacht te zingen. Dan kan je nóg zoo eenzaam zijn, maar in je hart is zonneschijn. WILLEM TELL II. I APHII, 20 Maart Aanvankelijk kille mist, maar later geluk kig opklarend. De zon schijnt stralend, koestert aarde en aardbewoners en Sientje zag ik met een emmer zeepsop naar de bovenverdieping gaan. Voorjaarsstemming gene rale repetitie van de lente, die morgen zal beginnen. Kon er helaas niet in natura van genieten, daar mijn door-de- weeksche schoenen reparatie-waarts moesten en Liesbeth beter vond dat ik mijn Zondagsche stappers spaarde en zoo lang in pantoffels dienst deed. Nu zegt Breeduitstra wel, dat die mij meer dan uitstekend kleeden, doch ik vertoon me er toch liever niet mee op straat. Heb daarom mijn dag besteed om op papier een zeer vernuftig idee uit te werken. Heb reeds lang er over nagedacht of de draadlooze berich tendienst niet uitgebreid kan worden tot een draadloozen vrachtgoederendienst. Dit zou een omwenteling in de ge- heele verkeerseconomie teweeg brengen. Heb vandaag ge vonden dat het moet kunnen, want vroeger bestelde de pos terijen ook alleen brieven en nu bezorgen ze zonder bezwaar allerlei pakketten. Dit in een gedegen artikel geboekstaafd en opgezonden naar een wetenschappelijk tijdschrift. De naam Zijdewind zal op aller lippen komen. 21 Maart. De lente is precies op tijd. Daar mijn schoe nen terug kwamen, kon ik mijn dagelijksche wandeling doen. Met volle teugen de heerlijke voorjaarslucht ingeademd, maar vingers in mijn reukorganen gestopt toen ik de stads- vijver passeerde. Verschrikkelijk, verschrikkelijk. Ik begin nu te begrijpen, waarom zwanen geen neus mee gekregen hebben. Gelukkig daagt er uitkomst. De werkende leden van de vereeniging 'tot bevordering van vreemdelingenverkeer zullen per roeibootje en gasmasker eenige flesschen Boldoot uitsprenkelen. Van de vrienden gehoord dat maarschalk Foch het tijdige met het eeuwige verwisseld heeft. Niet m de wieg gesmoord. Het is wonderlijk Oorlog of vrede, vechten of gezellig samenzijn, maar generaals worden alle maal tachtig jaar 22 Maart. Nog immer lente. Ik ben vandaag net als de kachel zonder winterjas uitgegaan. De vogels floten als sleepbooten. De dooi zal nu wel aanhouden. Naar Krimp van Duimen gegaan om hem te vertellen, dat de bekende expe ditie onder leiding van onzen bekenden provincie-genoot in West-Indië eindelijk drinkbaar water heeft gevonden. Krimp was heelemaal niet enthousiast. Als je daar nu heelemaal voor naar Suriname moest, dan wist hij t niet. Wanneer Krimp drie stappen geeft is hij bij z n tapkraan. Tante Pos moeten ze van de week hebben. In Amsterdam kaapt een buitenstaander de spaarduitjes uit haar oude kous en in dat bekende Geldersche kippenstadje is een vertrouweling haar te vlug af. Dat laatste is al n heele teleurstelling. Wie zou nu ooit denken dat 'n Barneveldsch zaakje je windeieren legt 23 Maart. Gisteren leelijk in de war geweest met mijn dagboek. Niet in Barneveld maar in Barendrecht lieten ze tante Pos aan de lamp likken. De menschen zijn daar altijd reeds onbetrouwbaar geweest. Ik zal nooit vergeten hoe mijn oom Barend daar de dupe van geworden is. De goede man moest naar Lage Zwaluwe en tante Imelda had den conduc teur 'n sigaar gegeven voor zijn belofte om oom Barend zoo n beetje te begidsen. Dat kwam faliekant uit door de meer genoemde onbetrouwbaarheid van de bevolking in het reeds vermelde plaatsje, want op het perron deed de stations chef niets anders dan schreeuwen „Barend Recht uitstap pen waaraan mijn oom natuurlijk gevolg gaf en eerst te laat besefte, dat hij het slachtoffer van een akelige moed willigheid geworden was. 24 Maart. Gezellig avondje bij den postdirecteur ter gelegenheid van zijn 12i-jarig ambtsfeest. De directeur-ma joor der posterijen was er ook. Die vermaakte het gezel schap alleraardigst. Wat kon die goochelen Maar met de proeve van zijn dierengeluiden-nabootsing liep het spaak. Hij vroeg mij een willekeurig beest op te noemen. Dat viel mij zoo plotse'ing op 't lijf, dat ik verbijsterd zweeg. „Noem U Uw lievelingsdier dan maar", zei-ie. „Gerookte paling sloeg ik er met overtuiging uit. Dat werd 'n fiasco voor dien opsnijder. Ik had veel succes

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16