Keurig zittend Haar 6 KON. DRUKKERIJ G. W. DEN BOER Lange St Pieterstr.F 33, MIDDELBURG Levert alle soorten DRUKWERK ONS ZEELAND neming had geweten. Het eenige wat hem in de war bracht was het avontuur zelf, het besluiten tot de daad. De rest ging vanzelf. Wat hij het eerst tegen haar zei dien regenachtigen lente avond, terwijl zij samen liepen over den Dam, waarachtig, dat is hij vergeten. Er leefde alleen in hem de groote vreug de dat het nu eindelijk gebeurd was, dat hij haar kénde, dat hij, samen met haar, gewandeld had en dat toen hij haar tot dicht bij haar huis had gebracht, haar kleine, zachte meis jeshand in de zijne had gelegd, rustig en vertrouwd, alsof zij elkaar al jaren kenden. Hoe hij thuiskwam dien avond gij moet mij gelooven, maar. ook dat is hij vergeten. Vermoedelijk kwam hij de eerste uren in het geheel niet thuis, maar zwierf hij rond, alleen met z'n gedachten, die wonderlijk opstandig en talrijk waren. Het is ook mogeli k, dat hij toen weer een van de vele gedichten samenstelde, die erger zijn dan de derde- daagsche-koorts en sentimenteeler dan 7 super-films met een happy end. Wat hij echter wèl weet is dit dat van dat oogenblik af een hechte vriendschap, in al haar wisselende fases, begon, die jarenlang duurde en die eindigde. ja, waar om Ik weet het niet, ik heb het ernstig aan hem gevraagd, maar hij kon mij tekst noch uitleg geven. Het eenige wat hij antwoordde was ,,Het was, geloof ik, een natuurlijk ver loop. Het blijft nooit eeuwig lente en men neem het den zomer niet kwalijk dan deze een ander seizoen verving". Middelburg en deze vriendschap waren voortaan in zijn gedachten onafscheidelijk met elkaar verbonden. Want het décor waartegen zich dit gebeuren afspeelde liet niet na zijn invloed op de acteurs uit te oefenen. Hij heeft mij persoonlijk menigmaal verteld, dat hij zich deze genegenheid niet zou kunnen voorstellen binnen de grenzen eener groote stad. Want er waren in die tijden de lange wandelingen naar buiten, de fietstochten langs Walcheren's wegen, de stille bolwerken en nóg stillere singels, waar de avonden vielen langzaam, loom en voorzichtig alsof een teedere hand een kleinood toedekte, bang het te beschadigen. Ik geloof dat de menschen er verkeerd aan doen achter zooiets kwaad te zoeken, en zeker achter déze genegenheid. Het was niet meer dan een zich-tot-elkaar-aangetrokken voelen, een verheugen wanneer men elkaar zag en deze hel dere vriendschap werd niet vertroebeld. Zij was als een stil en zuiver water. Daaraan dankte zij ook haar duurzaamheid. Als zij elkan der, jaren daarna, ontmoetten in een onzer groote steden, dan was toch altijd dit eerste begin het punt waarop hun denken zich'richtte. Daar kwamen zij niet boven uit en het accentueerde het feit, dat dit eenmaal voorbij zou zijn. Hun vriendschap opende geen nieuwe wegen, zij bleef, als ver liefd, gebonden aan die eerste tijden. Middelburg zag dit alles met een welwillend oog aan. Aanvankelijk nog geheim, werden zij al heel spoedig brutaler en het was daarna een telkens-weerkeerende aanblik hen beiden te zien wandelen door de stille straten dezer stad. Men geraakte ermee vertrouwd. Zij wisten tenslotte zelf niet beter of het hoorde zoo en het was nooit anders ge weest en zou nooit anders zijn. Hetgeen een leelijke misre kening was Als men zoo nu en dan des morgens slechts een weinig Purol even tusschen de handen wrijft, dan wordt dit bij het uitstrijken door de haren, onmiddellijk daarin opge nomen en het gevolg hiervan is dat na het kammen Uw haar den ge- heelen dag keurig blijft zitten. Noordwijk, Duinweg 51, 25 Maart 1929. Aan de Administratie van ,,Ons Zeeland", te Middelburg. Geachte Administratie Het door mij op O. Z. prijsvragen gewonnen Radiotoestel, werd mij door de firma H. J. van der Meer Zonen te Vlis- singen toegezonden en kwam 22 dezer in mijn bezit. Ik heb het installeeren, incluis antennebouw, door eeri bekwaam vakman laten doen. Deze vakman beweerde direct al dat het toestel eerste klas werk was en de resultaten er mee bereikt, bewijzen dit wel. Het geeft alles zuiver weer, is o zoo gemakkelijk te bedienen en zeer moeilijk met andere toestellen bereikbare stations zijn met dit toestel zuiver te- vinden. Ik heb de firma dan ook mijn groote tevredenheid en dank betuigd voor zulk een prima uitvoering van de door U gegeven opdracht. En geachte Administratie, U zeg ik bij dezen ook hartelijk dank en spreek daarbij den wensch uit, dat ,,Ons Zeeland" steeds in bloei moge vooruitgaan, wetende dat dit zeer zeker zal gaan als het werk van allen die er aan medewerken en alles zoo keurig verzorgen, wordt gewaardeerd, niet alleeA door de Zeeuwen, maar ook door de andere inwoners vart\ ons vaderland, die toch op aangename wijze hun kennist kunnen verrijken over land, zeden en bevolking van onze Zuid-Westelijkste provincie. Met de meeste hoogachting, Uw dw. Abonné, F. A. RUSCH. Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat te Vlissingen is opgericht een vereeniging tot in standhouding van een gemeentelijk ziekenhuis en tot behar- tiging van de belangen daarvan. Een en ander wegens onte vredenheid over de plannen van de Chr. vereeniging „Be- thesda". dat de gemeenteraad van Kapelle besloot om de ge meente behalve van electriciteit, ook van gas te doen voor zien. Hetgeen prettig voor de bakkende huisvrouwen. dat de dijk van den polder Borssele verhoogd moet worden. De dijkraad voelt er evenwel niet voor en zal in hooger beroep gaan bij de Kroon. dat te Delft Ir. A. Klinkenberg, geboren te Middel burg, promoveerde met lof tot doctor in de technische we tenschappen. De 22-jarige doctor deed eind-examen der H. B. S. op 14-jarigen leeftijd. Toen hij 19 was geworden slaagde hij met lof voor het ingenieurs-examen. Een bol of niet? - dat te Schore een aanvang is gemaakt met de werk zaamheden, voortvloeiende uit de verzakking der nieuwe sluis. dat in hetzelfde dorp de melkprijs verlaagd werd van 14 tot 12 cent. dat men uit deze twee berichten niet moet afleiden dat genoemde sluis een melkkoe is.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 6