ONS ZEELAND 7 dat de leden van den gemeenteraad van Vlissingen in 4 maanden slechts twee keer de hoofden bij elkaar staken. Sommige bladen klagen hierover. Ze moesten wijzer zijn en bedenken „spreken is zilver, zwijgen goud". - dat dit voorjaar in Hoedekenskerke de straatlantaarns niet opgestoken zullen worden. De jeugd daar ter plaatse is van plan den gemeenteraad voor dit besluit een adres van hulde te doen toekomen. dat een jonge knaap te Hulst zich ontpopte als ver zamelaar van kwartjes. Jammer dat hij, teneinde zijn ver zameling te kunnen uitbreiden, een aanval op de geldlade van een winkelierster deed. dat de vereeniging tot bevordering van het vreemde lingenverkeer in Zuid- en Noord-Beveland ieder jaar slechts over 800.beschikt. Het is merkwaardig welke prachtige resultaten met zulk een kleine som nog verkregen worden. dat de s.trenge vorst niet zóó nadeelig voor de Iersek- sche oesters is geweest als aanvankelijk vermoed werd. -dat de Middelburgsche politie de hand legde op een handelsreiziger, die geregeld monsters van een Rotterdam- sche firma verzilverde, dat van een kar, staande in Westdorpe, 2 rollen ka toen verdwenen zonder het nieuwe adres achter te laten. De politie legde belangstelling voor 't vlugge geval aan den dag. dat het voorjaar zijn werking doet gelden op de Mid delburgsche jeugd. Bij de politie regent het klachten over baldadigheden. dat het personeel der P. Z. E. M. wil trachten 5 pCt. loonsverhooging te verkrijgen. Ook zal actie worden gevoerd voor verbetering der loonen van de conducteurs van de tram VlissingenMiddelburg. dat V. V, V. in onze hoofdstad gelden verzamelt ten einde het stadhuis op bepaalde dagen in het neisseizoen in het kunstlicht te kunnen zetten. Een aantrekkelijk plan. Draagt uw straaltje bij dat te Souburg uit het kanaal het lijk eener onbekende vrouw opgehaald is. dat in Oud-Vossemeer in afzienbaren tijd een ver pleegster van het Wit-Gele Kruis aangesteld zal worden. dat er in de nieuwe Herv. Kerk te Rilland-Bath een pijporgel komt. dat de restauratie van het kerkgebouw te Biggekerke beëindigd werd. Het gebouw is weer voor den dienst in gebruik genomen. dat het Vlissingsche bureau van politie een nacht hotel is geweest voor twee dienaren van Bacchus van. 75 en 81 jaar. Ook Frühlingserwachen. dat de openbare lagere school te Haamstede van cen trale verwarming zal worden voorzien. Kosten 1845. dat de prov. boot Woensdag j.l. bij het Westhaven hoofd te Terneuzen op de slikken voer. De passagiers wer den per sleepboot naar den wal vervoerd. De prov. boot volgde 7 uur later. dat in het komende badseizoen verschillende extra trammen zullen rollen tusschen Bneskens en Knocke. dat verschillende auto s de vorige week meer dan een half uur voor den spoorweg-overgang bij 's H. Arendskerke moesten wachten. Reden onbekend. dat een Vlissinger, toen hij zijn revolver controleerde, zich een kogeltje in een pink (geen rund) schoot. dat het Hellegat ten behoeve van de scheepvaart uit gebaggerd staat te worden. dat de Zeeuwsch-Vlaamsche tram te Zuiddorpe op een met paarden bespannen wagen strandde. De voerman van het laatste vehikel werd van zijn wagen geslingerd en ern stig gewond. dat het Aardenburgsche muziek-concours op 8 Juni a.s. veel deelnemende vereenigingen trekt. dat in de Ooster-Schelde alle lichtboeien, welke we gens ijsgang waren binnen gehaald, weer uitgelegd en ont stoken zijn. dat te Goes een poging wordt aangewend om te komen tot oprichting van een Goesche Chr. radio-vereeniging. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend, legen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. DE OPLOSSING VAN DE O. Z. PRIJSVRAAG No. 9 WAS Horizontaal Verticaal 1. Hindenburg. 1. Hinken. 2. idee. 7. Ada. 3. novum. 9. idool. 4. koek. 10. nevel. 5. ellendigen. 11. deuken. 6. bles. 12. biblia. 7. alibi. 13. uilig. 8. Aa. 14. roebel. 15. Sint. 16. nu. Prijswinner is thans J. MIEDEMA, iPENNINGHOEKSINGEL L 38, MIDDELBURG. O. Z. PRIJSVRAAG No. 11. Bekijken we de volgende reeks woorden Man-kan-pan-pen-pet-pot, dan zien we dat elk woord ver kregen is door slechts één letter in het voorgaande woord te vervangen door een anderen letter. Maakt nu op soortgelijke wijze, maar langs den kortsten weg van tafel-stoel. Denkt er om, het moeten allemaal Nederlandsche woorden zijn en omdraaien van woorden is verboden. Oplossingen uiterlijk Maandag 8 April in ons bezit. Op de envelop zetten O. Z. Prijsvraag No. 11. ZEEUWEN! Koopt Uwe NAAMPLATEN en STEMPELS bij FIRMA LOUIS BLITZ 31 Keizerstraat - Rotterdam - Telef. 6961-43214 NAAMPLATEN, STEMPELS en INKTEN voor alle doeleinden van af 75 cents.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7