„PROTOS" APPARATEN Kievitsei Electrische Apparaten Maatschappij uit de SIEMENS-SCHUCKERT-fabrieken WASCHAUTOMATEN ONS ZEELAND 9 Hoofdkantoor: AMSTERDAM, Nieuwe Doelenstraat 6 Vraag demonstratie Stofzuigers, Zeilwrijvers, Strijkijzers, Strijkmachines Verkoop eventueel Huurkoop Billijke prijzen gevuld met een heer lijke advocaatcrème. Iets zeer bijzonders van Let op den naamI nig zout en het noodige water een deeg gemaakt, dat men ten slotte plat en dun uitrolt. Nadat men ze heeft laten uitlekken, worden op dit deeg de abrikozen uitgespreid en daarna het geheel opgerold. Smeer de rol van bui ten in met wat gesmolten boter, en bak haar in een heeten oven totdat ze mooi bruin is. Servee ren met aangedikte abrikozenjus. De meeste slaven vindt men in het rijk der ijdelheid Niet tevreden zijn met zichzelf, dat is het beste en het ergste te- Dikwijls wordt een lucifer aan geboden in de hoop er een bosch voor terug te krijgen. TELEFOON 49281 LANQE LEVENSDUUR Sport en Politiek. De sport heeft toch wel een voorname plaats in het gemeen schapsleven ingenomen. Als men 25 a 30 jaar terug als gevolg van een politiek heibeltje een voetbalwedstrijd tusschen spelers der betrokken nationaliteiten zou hebben afgelast, zou men öf aan een canard gedacht hebben öf een lachsalvo zou dit naïeve besluit hebben begroet. De tijden zijn echter veranderd en zoo zien we dan thans gebeuren, dat een vreedzame voetbalwed strijd, te spelen in een naperiode van een tijdvak, waarin Hol land en België een politieken en diplomatieken pennestrijd voerden, wordt uitgesteld uit vrees voor manifestaties, onver- eenigbaar met het sportieve karakter der interland-ontmoe tingen tusschen beide naburen. We zouden, na hetgeen we hierover vorige week reeds schre ven, geen aanleiding hebben, op een en ander terug te komen, ware het niet, dat inmiddels meer helderheid in den oorsprong van het bewuste besluit is gekomen, waardoor onze kwalificatie „onsportief" eene te strenge veroordeeling is geworden van het decreet „Niet spelen Onder de eerste indrukken van het besluit hebben wij dit gehekeld omdat het nauwelijks ruimte overliet voor eene andere conclusie dan deze Nederlanders en Belgen moet men de kans ontnemen te manifesteeren jegens elkaar. De karakter-eigenschappen van het Nederlandsche sportvolk kennende, hebben we deze conclusie aangevoeld als eene belee- diging en hebben we ons tot tolk der Hollandsche sportgemeen- schap gemaakt toen we de tendenzen van het besluit bloot legden. Inmiddels echter is komen vast staan, dat niet de angst, dat Hollanders en Belgen de documentskwestie met kracht van argumenten zouden uitvechten, doch dat uitsluitend de angst, dat eene Belgische politieke actie uit het samenzijn van 25 a 30.000 Hollanders en Belgen zou kunnen voortkomen, aan de wording van het besluit ten grondslag ligt. In dit verband me- moreeren we, hetgeen de heer Ir. Kips, voorzitter van den Ne- derlandschen Voetbalbond, aan enkele persvertegenwoordigers heeft medegedeeld. De heer Kips heeft zich n.l. in dezen zin uitgelaten, dat het voorstel om den wedstrijd eenigen tijd uit te stellen, is gear gumenteerd door te zeggen, dat de verhouding tusschen den N. V. B. en den Kon. Belgischen Voetbalbond steeds buitenge woon goed en van vriendschappelijken aard is geweest en dat men altijd hoe overigens ook de verhouding tusschen Ne derland en België, als mogendheden, was trachtte, en er tot nog toe ook in slaagde, de voetbalwedstrijden buiten de politiek te houden. Volgens de vertegenwoordigers van den Belgischen Voetbalbond bestaat echter nu een gevaar, dat de bewuste wed strijd van 24 Maart aanleiding zou kunnen geven tot demon straties door Belgen tegen België en dat daarvan Belgische contra-demonstraties het gevolg zouden kunnen zijn. Het spor tieve genoegen, dat de wedstrijden plegen te schenken, zou hierdoor sterk worden geschaad en dat wenschte men te voor komen. Voor het goed verloop van den wedstrijd zelve nam de Belgische Bond gaarne de verantwoordelijkheid op zich, maar niet voor hetgeen aan den vooravond daarvan en ook na afloop zou kunnen geschieden. De Belgische vertegenwoordigers meen den reden te hebben, om activistische demonstraties te vreezen en kwamen op die gronden met het voorstel voor den dag, den wedstrijd eenigen tijd uit te stellen. De heer Kips heeft er met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men geen oogenblik gedacht heeft aan de mogelijkheid van eene demonstratie door of tegen Nederlanders, maar uitsluitend aan eene betooging door Belgen. Tot zoover de verklaring van den heer Kips. Zij behoeft geen nader commentaar, nu het Nederlandsche volk zich volkomen gerehabiliteerd kan achten en op de duizenden Hollanders, die zich voorgenomen hadden, het Nederlandsche Elftal op de oude, spontane wijze te gaan aanmoedigen, niet meer de smet rust als zouden zij zich leenen, om het sportieve doel van hun uit stapje naar Antwerpen op eenigerlei wijze te misbruiken. Intusschen blijven wij van meening, dat nu men eenmaal a gezegd heeft, de b zal moeten volgen, m. a. w., dat de conse quentie van het besluit medebrengt, dat ook in de eerstvolgende maanden de wedstrijd niet kan worden gespeeld. Als men op 24 Maart betoogingen verwacht, zal men ze vijf of zes weken later ook moeten verwachten. Wij zien geen perspectieven voor wending der omstandigheden, waaronder de sport voor de poli tiek baan heeft moeten maken. De teleurstelling over het niet-doorgaan van den wedstrijd is algemeen. En speciaal in Zeeland wordt ze in breede kringen gevoeld. De Zeeuw, die zijn hart verpand heeft aan internatio naal voetbal, is nagenoeg uitsluitend op dezen éénmaal per jaar terugkeerenden landenwedstrijd in Antwerpen aangewezen, daar het bijwonen van dergelijke ontmoetingen te Amsterdam met veel tijd en kosten gepaard gaat. Ook ditmaal waren talrijke kaarten geplaatst in Zeeland. In club- of familieverband waren reeds heel wat uitstapjes gepro-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9