DE:o:ZZPCJ5VRfi/\G 18 ONS ZEELAND het raam gestoken zoo lang, omdat ik niet graag zou hebben, dat de voorbijgangers dachten „die Zijdewind slaat zijn vrouw". 28 Maart. 't Is weer mooi en 't is mooi weer. In de vrije natuur eenige ademhalingsoefeningen gedaan. Ik had het vaste voornemen gemaakt om vandaag eens te begin nen aan een gedegen studie over de hersenen, maar toeval lig had ik wat anders in 't hoofd, daar we in „Taveerne Stortebecker" woorden kregen over den prins-vorst van Mo naco. Majoor Hetemelk meerde dat het geen echte prins was, omdat hij leefde van een speelbank, wat door Krimp van Duimen betwist werd. Ik heb daarop de zaak in studie genomen en ontdekt, dat bedoelde monarch voor eenige dagen in zijn paleis bestormd is door onderdanen, die een grondwet wilden. De prins beloofde dit, doch toen hij weer veilig was, trok hij zijn woorden in. Het zal toch wel 'nl echte prins zijn, denk ik. Wegens vacantie vanmiddag met de kinderen gewandeld. Erg veel plezier gehad. Nadat Jossie m'n lorgnet had weg gekaapt, heeft Beppie me den hoed over 't hoofd getrok ken, waarop Wybo er in slaagde mij te doen struikelen. Het is nog veertien dagen vacantie. 29 Maart. Vandaag radijs gezaaid aan de hand van 'n vakboek. Het vorige jaar hebben we den oogst verspeeld omdat wij te vroeg waren begonnen met het dagelijks uit trekken van eenige plantjes, nieuwsgierig als we waren of er reeds iets aan zat. Zal ons dit jaar niet meer overkomen. We zijn nu practisch geschoold. Voorts hebben we gemeen schappelijk gezocht naar bladluizen op de rozeboomen. Niets gevonden Sientje dacht dat ze pas kwamen wanneer er bladeren waren. Hartelijk gelachen, hoewel ze toch mis schien gelijk heeft. Zal 'n handboek aanschaffen. 30 Maart. Heb 'n Paascbei van chocolade met boter- crême gevuld op de stoelen van de kinderen gelegd. Jossie is er op gaan zitten Hief een noodgeschrei aan. Tantalus kwelling. Dat het nu ook juist op 'n plaats zit waar hij er met z'n mond niet bij kan komen. Vanmiddag hebben de kinderen leuk gespeeld in den tuin. Ik kon 's avonds mijn radijsperkje niet meer terug vinden. „Wijs mij de plek waar ik gezaaid heb", zei ik Multatuli na. Die mogelijkheid heeft mijn handboek niet voorzien. Had ik nu maar een van „A- tot-Z-polis 31 Maart. Oom Robbert en tante Louise kwamen uit Poeldijk bij ons het Paaschfeest vieren. Ze hadden gekookte eieren van eigen kippen meegenomen. Dat wil zeggen, ze hadden na het leggen de eieren gekookt voor veiliger ver voer. Safety furst 'n Succes werd deze afdeeling van het menu niet, omdat Sientje het cadeau nóg eens gekookt had. Enfin, je kon er nu zonder gevaar op gaan zitten. Oom Rob bert, die destijds zijn ouders beloofd heeft nooit een leugen over z'n lippen te laten komen, sprak nog erger door zijn neus dan anders. Alles leert of wel oefening baart kunst. 1 April. Vond vanmorgen een natte spons in mijn pantoffel, een lucifertje in het roer van mijn pijp en 'n ge spannen muizenval in den zak van m'n huisjasje. Toen be greep ik, dat het 1 April was. De vrienden vandaag ontwe ken en gezellig met oom en tante gepraat. Menschen van ervaring Ze waren er van overtuigd, dat je beter kippen kon houden dan dienstpersoneel en zetten dit in den breede uiteen. Liesbeth liet zich niet veel zien. Sientje had een vrijen dag en ze heeft het meer op haar eigen familie. Nu ja, tenslotte kan oom Robbert het ook niet helpen, dat hij maar een broer van mijn vader is. Je moet altijd redelijk blijven, vind ik. Lukt het hem voor den tweeden keer, dan ligt de schuld aan u. Beter één gram geluk dan een kilo verstand. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z,-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van de O. Z.-Prijsvraag No. 10 ethologie detective Beethoven aktetasch schietmot Raspoetin Margareta Moskoviet Zooals reeds is vermeld, wordt de uitslag der loting in het nummer van 13 April medegedeeld. O. Z.-Prijsvraag No. 12. Het geheel bestaat uit 47 letters en behoort elke Zeeuw te weten. 34 26-44—8—1 13—43 is plaats in Zuid-Holland; 3—20 - 1023 mythologische figuur 27 2139—43 stunrperd 241337—6 een Nederlandsche dichter; 1234917 een bootje; 39—10—3725 een Bijbelsch figuur; 1 —38—833—36 15—2—31 doet men op de boerderij; 35—34—2—12—40—34 een lekkernij; 1444—4625 een getal; 22—4018939 rivier in Duitschland 46—39—35—41—37—47 een weidevogel; 7—45—4—42—23—41 19—8 geestelijke 11—47—16—29-38—47—39—17 bekend bouwwerk in Middelburg 6—24—25-28—34-43—30—32 een herdersfluit. (Ingezonden door J. C. W. J. te H.) (Gecorrigeerd) Oplossingen uiterlijk Maandag 15 April in ons bezit. Op de enveloppe vermelden O. Z.-Prijsvraag No. 12. KLIMMEND SCHOON. Menigeen voelt zich bijzonder aangetrokken tot een of andere plant, en het voorwerp zijner vereering kan gerust eens iets verkeerds doen, het blijft wat 't is, de voorliefde, of moeten we zeggen het zwak van den bewon deraar. Het feit der voorliefde is iets wat we dagelijks kun nen constateeren, er schuilt iets teers in, want het spreekt

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 18