ONS ZEELAND 10 heer C. A. van Woelderen, Burgemeester van Vlissingen, en verder samengesteld als volgt J. P. van Bel, official van den Nederlandschen Voetbalbond. J. A. Berger, lid van den Gemeenteraad. Jhr. W. Boreel, bedrijfsleider der Maatschappij „Zeeland". A. E. Dudok van Heel, Directeur der Bierbrouwerij ,,De Mei boom". W. van den Hoek, kapitein-districtscommandant der Kon. Ma- rechaussée. J. J. van der Jagt, directeur der Gasfabriek. J. E. J. Jurry, kassier. C. Ouwehand, directeur der Gemeentewerken. NJacq. de Visser, consul van den Nederlandschen Voetbalbond. Dank zij den ruimen financieelen en moreelen steun van de vrienden der V. C. „Vlissingen", is de terugkeer van het elftal uit Breda een ware zegetocht geworden. Duizenden en duizen den menschen zijn getuige geweest van de schitterende ont vangst, die het elftal ten deel viel, toen het, omstuwd door een 70-tal supporters, die de spelers naar Breda hadden vergezeld, het perron verliet en in de 2e klasse-wachtkamer door den voor zitter der vereeniging, den heer R. Brysse, gehuldigd werd met bloemen en woorden. Ook de heer J. P. van Bel complimen teerde de spelers namens den Nederl. Voetbalbond, terwijl menig „driewerf hoera werd aangeheven. De tocht van het station naar het Concertgebouw, waar de officiëele huldiging zou plaats vinden, is een triomftocht gewor den zooals Vlissingen die nog niet aanschouwde. Voorafgegaan en gesloten door een muziekkorps, formeerde zich een lange stoet, waarin allereerst een groote touring-car, die de spelers en het bestuur van „Vlissingen" bevatte, was opgenomen, ge volgd door een lange file van auto's met leden van het eere en van het huldigingscomité, supporters en vele sportvrienden. Schitterend avondweer begunstigde dezen intocht, die door eene enorme menschenmassa werd bijgewoond. In het Concertgebouw werden spelers en bestuurders gehul digd door de heeren van Woelderen, van Maris, van Bel en van Krieken, die in geestdriftige redevoeringen te kennen gaven, hoe trotsch de Vlissingsche gemeentenaren zijn op hun kranige voetbalclub, die tegenover elftallen uit ruim-bevolkte centra zoo ondubbelzinnig hebben aangetoond, waarin een kleine stad groot kan zijn. Bloemen, kransen, eerewijn, cadeaux en speeches maakten de huldiging onvergetelijk en hebben luister bijgezet aan dit feest, Vlissingen, Zeeland en de Zeeuwsche sport waardig. Het Concertgebouw was geheel gevuld met geestdriftige ,,Vlissingen"-vereerders, die op waardige en gepaste wijze de officieele huldiging hebben doen volgen door een gezellig en sportief samenzijn, dat eerst werd onderbroken, toen de Maan dag reeds eenige uren oud was. Er was vreugde en trots omdat de naam van „Vlissingen" en van het Zeeuwsche voetbal op kranige wijze is hooggehouden en tot ver buiten Zeeland's grenzen met eere wordt genoemd. Voetbal op Zondag a.s. Het wedstrijdprogramma van den Nederlandschen Voetbal bond vermeldt voor Zondag 14 dezer de navolgende wed strijden 2e Klasse A. Te Breda BredaniaVlissingen. (Middelburg en Zeelandia zijn vrij). 3e Klasse A. Te Vlissingen Vlissingen IIZierikzee (12 uur). Te Middelburg Zeelandia IIGoes. Zeer waarschijnlijk echter zal op verzoek van „Bredania", de wedstrijd BredaniaVlissingen gespeeld worden te Vlissingen inplaats van te Breda. LUCTOR ET EMERGO. In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. De oplossing van de O. Z. Prijsvraag No. 10 (zetraadsel) is de vorige week reeds medegedeeld. Het lot wees als prijswinner aan J. CH. LUDEKUZE, OUDE VEERSCHE WEG T 216a, MIDDELBURG. .ia 3 De oplossing van de O. Z. Prijsvraag no, 11 is o. a. Tafel takel taken baken baren baret barst berst beest leest leert loert -- boert boort soort stort stoet stoel. Er waren slechts enkele goede antwoorden. Velen hadden woorden gebruikt die absoluut niet bestaan. De beste oplossing was van A. POLDERMAN, Reggestraat 32, Utrecht, met tafel takel rakel rekel regel regen reien (dansen) keien krien (meisjesnaam) kriek kliek klier slier sliep sloep stoep stoel. (Dus in 17 keer). De prijs is dan ook voor dezen inzender bestemd. O. Z. PRIJSVRAAG No. 13. Men moet in dit figuur alle wegen door kruisen zonder ook maar eenmaal z'n eigen voetspoor te snijden. Men doet het beste, om het blad niet te beschadigen, het figuur even over te teekenen. Inzendingen uiterlijk 22 April in ons bezit. Op de envelop zetten O. Z. Prijsvraag No. 13.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10