D icniwffiPiOTEn ONS ZEELAND 5 Hallo, hallo Hier is het draadloos uitzendstation de Schelde-Zender Vindt u het interessant, te hooren dat de gemeenteraad van Souburg veel woorden ver deed over de vraag of de Souburgers met kermis- en an dere feestdagen droog of nat moeten zijn. Bij stemming over een verzoek tot drooglegging, staakten de stemmen. dat ten nadeele van een dienstbode te 's H. Arends- kerke, die zich in een café bevond, een rijwiel werd ge stolen. dat de bewoners van een woonwagen, die aan de puinplaats te Middelburg stond, onder toezicht van de po litie hun wagen verbrandden, omdat er een vrouw in over leden was. Zwervers-traditie. dat in onze hoofdstad des avonds veel mannelijke en vrouwelijke rijwielen onbeheerd langs den publieken weg staan. dat te Vlissingen in de nabijheid van hotel Britannia een persoren-auto van den dijk reed. De inzittende wist zich aan den val te onttrekken, het vehikel werd ernstig beschadigd. dat het aantal aangeslotenen bij de Goesche radio centrale de vorige maand het getal 200 reeds overschreed. dat in Wemeldingé een arbeider door op hol geslagen paarden werd overreden. Het slachtoffer brak beide bee- nen. Hij overleed in het ziekenhuis te Goes. dat de Vlissingsche politie 's nachts in de omgeving van de Breestraat een liggenden man vond. Deze verklaarde mishandeld en beroofd te zijn. De politie gaat na in hoe verre hier van fantasie sprake is. dat in Maart uit Ierseke ruim 2è millioen oesters verzonden werden. dat in de Zuid-Bevelandsche oesterplaats een drie jarig meisje een ketel kokende koffie over het lichaam kreeg. Het kind overleed aan de gevolgen. dat er een betere treinverbinding is gekomen tusschen Brussel en Zeeland, doordat de directie der spoorwegen bepaalde, dat de Brusselsche trein, die te 18.32 te Roosen daal arriveert, moet aansluiten op den trein naar Zeeland. dat te Tholen een vrije Geref. gemeente gesticht werd. De sociëteit ,,Non Semper" is aangekocht om te worden ingericht als kerkgebouw. dat de heer J. W. A. Mulder, een der bedrijfsleiders van de Stoomvaart Maatschappij Zeeland", den dienst met pensioen verlaten heeft. De heer Mulder gaat zich buiten Zeeland vestigen. V. V. V. verliest in hem een krachtig bestuurslid. dat het bureau van den burgerlijken stand te St. Phi- lipsland voortaan des Zaterdags gesloten zal zijn. Het be richt vermeldt niet of de sluiting voortkomt uit gebrek aan belangstelling. dat tusschen Capelle en Ouwerkerk een vrachtauto, geladen met Paasch-vierende jongelieden, in een sloot reed. De feestrijders kregen een nat pak en schrik. dat Maandag a.s. te Wilhelminadorp in den polder door de werktuigencommissie der Z. L. M. een wedstrijd Dezer dagen heeft de heer Q. Bolier Gz. te Bruinisse, den pensioengerechtigden leeftijd bereikt hebbende, zijn ruim 42-jarige dienstvervulling als waterbouwkundig ambtenaar bij het calamiteuze waterschap Bruinisse geëindigd. Met voorbeeldigen ijver, groote stiptheid en nauwgezette plichts betrachting was hij deze vele jaren werkzaam. Oud-lid der P.rov. Staten, heeft hij veel gedaan voor de gemeente Brui nisse, waar het gold wegneming der besmetting der visscherij- gronden en oesterbewaarplaatsen, door verlegging der uit watering van het waterschap. Voorts voor de mosselencultuur in Zeeland, door zijn als Statenlid genomen initiatief tot op richting van den Bond van Mosselkweekers in Zeeland. Als blijk van erkentelijkheid werd hij dezer dagen bij Kon. besluit benoemd tot Ridder in de Orde Oranje Nassau. Daar de heer Bolier zich metterwoon te Bergen op Zoom vestigt, verliest de gemeente Bruinisse in hem een invloedrijk persoon. met landeggen zal worden gehouden voor het zaaiklaar ma ken van bietenland. De Kring Westelijk Zuid-Beveland der Z. L. M. stelde voor den wedstrijd ten hoogste 2000. voor prijzen beschikbaar. dat tijdens de Paaschdagen in Middelburg zich iemand in een café een nieuwe jas verschafte. Als adres liet hij een afdragertje achter. dat in Wolphaartsdijk iemand een scheermes op de hand wilde aanzetten. Hij sneed zich dermate in den arm, dat geneeskundige hulp noodzakelijk bleek. dat baldadigen het reddingskastje aan den Marine- dam te Vlissingen vernielden, waarna zij bovendien mee namen het pakje verbandstof en een fleschje ammonia, dat zich in genoemd kastje bevindt, om in geval van nood gebruikt te kunnen worden, om de levensgeesten van dren kelingen op te wekken. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu v tlUtu SNIJBLOEMEN UIT EIGEN TUIN. I. Indien het weer ons geen parten speelt, kunnen we zoo langzamerhand wel met 't zaaien van de sterksten der één jarige planten beginnen. De grond ligt klaar, het zaad is in huis en als de natuur nu ook maar wat meewerkt, zullen we zeker spoedig de jonge plantjes mogen begroeten, want het zaaien zélf is immers zoo moeilijk niet? Ja, als 't alleen maar van het zaaien afhing, zou het wel gaan, maar daar mede zijn we er bij lange na niet. Wie goede resultaten ver-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 5