„PROTOS"APPARATEN kersen Donbori RINGERS Electrische Apparaten Maatschappij uit de SIEMENS-SCHUCKERT-fabrieken WASCHAUTOMATEN ONS ZEELAND 9 GRIEKSCH GEHAKT MET SAUS. Hoofdkantoor: AMSTERDAM, Nieuwe Doelenstraat 6 Vraag demonstratie Stofzuigers, Zeilwrijvers, Strijkijzers, Strijkmachines Verkoop eventueel Huurkoop Billijke prijzen Prepareer de gehaktballen als in het vorig recept om schreven. Doe 4 eetlepels boter in een braadpan, wat meel en een fijngehakte ui. Zet de pan, al roerende, op het vuur, totdat de boter licht bruin is. Voeg een glas witte wijn bij, een glas water, zeven lepels tomatensaus of twee lepels azijn), zout, peper en een theelepel suiker. Laat zachtjes TELEFOON 49281 LANQE LEVENSDUUR Vlissingen Kampioen i Wat we reeds geruimen tijd konden verwachten, is Zondag 1,1. een feit geworden De Vlissingsche combinatie „Vlissingen" heeft door een kranige 51 overwinning op „Breda" de laatste hand gelegd aan het kampioenschap der 2e klasse A van het Zuidelijk District van den Nederlandscen Voetbalbond en zich in het bezit gesteld van den eeretitel, die haar zelfs niet meer ontgaan kan al zou zij de haar nog resteerende drie competitie wedstrijden verliezen. We verheugen ons ten zeerste in het succes dezer energieke vereeniging, die geheel door eigen kracht dit heeft weten te bereiken en weer een parel heeft gehecht aan den kroon der Zeeuwsche Sport. De V. C. „Vlissingen" bestaat ruim 12J jaar. Zij werd geboren uit de combinatie E. M. M.Vlissingen, welke laatste weer eene voortzetting was der vereeniging W.I.K. (Willen is Kunnen) en ving haar sportieve loopbaan aan op 1 Augustus 1916. Reeds in haar eerste seizoen verwierf zij het tweede-klasse-kampioen schap, doch in de daaropvolgende promotiecompetitie moest zij zich met de laatste plaats tevreden stellen. Nadien heeft „Vlissingen" met afwisselend succes gespeeld, maar een kampi oenschap viel haar niet meer ten deel. Haar flink Bestuur, onder voorzitterschap aanvankelijk van den heer A. E. Dudok van Heel, later van den heer J. de Nooijer en in de laatste 4 a 5 jaar van den heer R. Brysse, komt een groot deel toe van de eer, die, die het thans behaalde kampioenschap met zich brengt. Op de juiste wijze werd leiding gegeven aan de vereeniging waarin steeds een opgewekt clubleven heerscht en die in breede kringen, zelfs ver buiten Zeeland, de sympathie geniet van zus terverenigingen. Alzoo is weer een nieuwe mijlpaal geplant in de Zeeuwsche voetbalhistorie, die naast kampioenschappen van „Middelburg", koken en roer voortdurend, totdat de saus- begint aan te dikken. Men giet deze saus over de gehaktballen; ook kan men de laatste een oogenblik in de saus laten koken. Een lang engagement is een deelgenootschap dat een der partijen naar willekeur kan ontbinden, doch waarmede het geheele kapitaal van de andere gemoeid is. De arbeid die moeite is, is ook een geluk. Hij vult ons be staan, maakt het vruchtbaar; men voelt dat men leeft, en is gelukkig in de volheid dier le vende kracht. Arbeid, nuttige bezigheid, is ook voor meisjes van den be schaafden stand het beste mid del om het vroege verwelken te voorkomen. Zeelandia", „Walcheren" en „Terneuzen", een nieuwe eerestaat kan toevoegen aan de gulden feiten, die zij reeds omvat. „Vlissingen" heeft getoond, dat met heilig willen en met eigen kracht vaak meer te bereiken is dan met overdreven lijdzaam heid en eindelooze omwerking der combinatie. Zij heeft, dank ook gestadige oefening gedurende de zomermaanden, homoge niteit gebracht in haar elftal, dat hierdoor zijn techniek kon opvoeren en zijn spelpeil kon verbeteren. Aan deze stabiliteit en aan den goeden onderlingen geest dankt „Vlissingen" de fraaie resultaten, die zij in dit seizoen kon boeken. Slechts de vereenigingen „Middelburg" en „Breda" vermoch ten de Vlissingers een nederlaag toe te brengen, terwijl „Don gen" het tot een gelijk spel wist te brengen. Maar de contra ontmoetingen tegen „Vlissingen" leverden overwinningen op voor onze nieuwe kampioenen, die de kroon op hun werk zetten door datzelfde „Breda", dat hun enkele weken geleden op eigen grond met 31 klopte, Zondag 1.1. met 51 hiervoor af te straffen. De tot heden bijgewerkte stand der 2e klasse A luidt als volgt: Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem Vlissingen 15 12 1 2 25 52- -22 1.66 Dongen 17 9 4 4 22 58- -29 1.29 Zeelandia 16 9 2 5 20 48- -42 1.25 D.O.S.K.O. 15 7 3 -5 17 28- -29 1.13 Breda 15 8 1 6 17 29- -38 1.13 Bredania 14 5 3 6 13 27- -32 0 92 R. B. C. 16 6 1 9 13 33- -36 081 Middelburg 16 4 3 9 11 26- -40 0 68 Q.U.D.O.K. 15 3 3 9 9 29- -47 0.60 Alliance 15 2 3 10 7 29- -44 0.46 Bij de talrijke gelukwenschen, die het zegevierende elftal reeds zijn ten deel gevallen, voegen wij gaarne de onze, waarbij wij tevens de hoop uitspreken, dat „Vlissingen" in de komende promotiewedstrijden den naam der Zeeuwsche voetbalsport zal weten hoog te houden en aan Zeeland zijn eerste-klasser zal hergeven. Dat de vreugde om „Vlissingen" 's kampioenschap in de Schel- destad algemeen was, toen het heugelijke nieuws bekend werd, laat zich begrijpen Reeds enkele dagen te voren had zich een huldigingscomité gevormd dat de leiding op zich nam, om de spelers, bij eventueel kampioenschap, feestelijk in te halen. Zelfs een Eere-comité ontstond, onder voorzitterschap van den De n at u u r I ij k e en fijnste Betuwsche meikers in een bed van cherry brandy, omhuld door defijnste chocolade Let op den naam!

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9