WAT DE ZEE AANSPOELT VERZEN VAN DEN ZEEUW LEO VAN BREEN ONS ZEELAND 7 hun waren op hun stoepen hadden geëtaleerd. Het vonnis zal schriftelijk gewezen worden. dat volgens de bladen met ingang van 1 Mei aan alle werklieden boven 65 jaar, werkzaam zijnde aan de glas fabriek te Sas van Gent, ontslag is aangezegd. dat de tuinbouwvereeniging te Wolphaartsdijk bij gebrek aan belangstelling ter ziele ging. dat een fijnproever op een nachtelijk uur uit een Ierseksche oesterput voor 100.aan oesters wegnam. Er worden wel minder elegante diefstallen gepleegd. dat de „Schelde" te Vlissingen over 1928 geen divi dend uitkeert. Het staartje van het stakings-muisje dat de A. N. W. B. en de K. N. A. C. (bonden voor trapfietsers en autorijders) den Minister van Waterstaat verzocht hebben te Middelburg zoo spoedig mogelijk een nieuwe brug over het Kanaal door Walcheren te doen leggen. dat het Tweede Kamerlid de heer J. M. Krijger gedoodverfd wordt als burgemeester van Ierseke. Het bur gemeesterschap zou dan gecombineerd worden met het voorzitterschap van het visscherijbedrijf op de Zeeuwsche stroomen. dat de P. Z. E. M. besloot zoo spoedig mogelijk een aanvang te doen maken met den aanleg van de electrische geleiding naar de gemeenten Stavenisse, St. Annaland, Oud-Vossemeer en Poortvliet. Getracht zal worden vóór den a.s. winter met een en ander gereed te zijn. dat de verkoop van de Emmabloem in Vlissingen niet minder dan 1014.— opbracht. dat in dezelfde stad op tweeden Pinksterdag een uitvoering van den kring Zeeland-West Noord-Brabant van het Kon. Ned. Gymnastiekverbond gehouden zal worden. dat thans de gemeenteraad van Graauw met 6 tegen 1 stem besloot te trachten de Zeeuwsch-Vlaamsche water leidingmaatschappij om zeep te helpen. Wie volgt dat in Oudelande een huiseigenaar zijn achterstalli- gen huurder tijdens de koude dagen strafte door de woning door gedeeltelijke afbraak onbewoonbaar te maken. De kan tonrechter taxeerde deze hardvochtigheid op 100 subs. 100 dagen brommen. dat de gemeenteraad van Stoppeldijk overhoop ligt met Ged. Staten over de jaarwedden van de ambtenaren van den burgerlijken stand, dat Terneuzen door de Zuid-Bevelandsche waterlei ding van drinkwater wordt voorzien. dat de Vlissingsche politie 's nachts een 10-jarige knaap aanhield. De jongen was zwervende omdat hij bood- schappengeld verloren en (of) versnoept had en niet onder de oogen zijner ouders durfde komen. dat wederom een gedeelte van de Lange Delft in Middelburg van betere straatsteenen wordt voorzien. Wan neer volgt de Kade dat de gemeenteraad van Kruiningen besloot om met de gasfabriek „Oosteinde", omvattende de gemeenten Krab- bendijke, Rilland-Bath en Waarde, een combinatie aan te gaan voor een gemeenschappelijk gasbedrijf. dat de pastoor van Koewacht eenigen tijd geleden door een koopman in Brusselsche kant bedrogen werd t. o. van de hoeveelheid en kwaliteit der kant. De oneerlijke kantverkooper, een Hollander, die voorgaf Belg te zijn, is thans door de politie aangehouden en aan den kant gezet, dat de gemeente Overslag eerlang vanuit Zuiddorpe van electrischen stroom zal worden voorzien. dat de bond van Chr. zangvereenigingen in Walche- Deze Verzen hadden een uitstekende pers en zijn zeer geschikt voor voordrachtavonden. De Vlaamsche dichter Herreman schrijft er over: „Af en toe brengt de technische knap heid van dezen jongen dichter hem tot vers regels die menig volwassen dichter van naam mocht hebben geschreven". VERKRIJGBAAR IN DEN BOEKHANDEL EN BIJ DEN UITGEVERG.W.DEN BOER, MIDDELBURG ren op Hemelvaartsdag een zangersfeest op „Westhove zal geven. De animo voor het luidruchtig festijn is grooter dan het vorige jaar, dat Ged. Staten de besturen van gemeenten en van polders of waterschappen herinnerden aan de brand in het Leidsche stadhuis. Voorts wezen ze er op dat bedoelde besturen hun archieven in een veilige omgeving moeten be waren. dat een inwoner van Vlissingen op den verjaardag van prinses Juliana 3 nieuwe banken aan den Singel zal doen plaatsen. De Vlissingsche wandelaars zullen den schenker dankbaar zijn. dat de afdeeling Middelburg van den Algemeenen Bond van Handels- en Kantoorbedienden actie gaat voeren voor het toekennen van een vrijen middag in de week aan het winkelpersoneel. De firma Vroom en Dreesman ver klaarde zich reeds tot medewerking bereid. dat de conservenfabriek „Zuid-Beveland" te Kapelle weer uitgebreid zal worden. Er wordt een ketelhuis met schoorsteen gebouwd. De fabriek verschaft vele Kapelle- naars werk. dat in Koewacht en omgeving den laatsten tijd her haaldelijk diefstallen van kunstmest plaats hadden. dat het programma voor de vergaderingen en ten toonstelling der Zeeuwsche Landbouw Maatschappij te Goes thans bekend is. Het luidt als volgt „Dinsdag 18 Juni 1929 Des nam. 7 uur officieele ontvangst van het Hoofdbestuur der Z.L.M. door het gemeentebestuur van Goes op het stad huis. Des avonds 8 uur Vergadering van het Hoofdbestuur der Z. L. M. Woensdag 19 Juni 1929 Des v.m. 10 uur Algemeene vergadering der Z. L. M. Des n.m. 2 uur precies Rijtoer door Westelijk Zuid- Beveland. Des avonds 8 uur Gemeenschappelijke maaltijd. Donderdag 20 Juni en Vrijdag 21 Juni 1929 Landbouwtentoonstelling van den kring Westelijk Zuid- Beveland der Z. L. M., gecombineerd met de Nationale Paardententoonstelling van het N. T. S. Opening des v.m. 10 uur sluiting des n.m. 6 uur." Zeeuwen buiten Zeeland, reserveert tijdig uw vacantie dat in Vlissingen de eerste zwaluw waargenomen is. De lente zal nu wel niet meer den moed hebben achterwege te blijven. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7