ONS ZEELAND 9 Athletiek. Met de lente is tevens weer ontwaakt de zin voor zomersche sporten. Voetbal en Korfbal, die zich a priori niet voor beoefe ning in den zomer leenen, gaan langzamerhand plaats maken voor lawn-tennis, cricket, athletiek e.d. Reeds eerder vestigden wij de aandacht op het nut der athle tiek, vooral voor den voetballer, en mochten in dat verband de activiteit roemen der Middelburgsche Athletiek-vereeniging „Eendracht Maakt Macht". Op Dinsdag 9 April j.l, hield deze vereeniging een algemeene ledenvergadering als inzet van het a.s. athletiekseizoen en als besluit van de in-door trainings avonden gedurende den winter. In die vergadering boekte ,,E. M. M." een groote moreeLe aanwinst, daar o.m. tot bestuurslid werd gekozen de heer Jac. Boot, die als prominent 100 M.-looper zoowel in binnen- als buitenland reeds heel wat lauweren oogstte en o.m. ook nog een Nederlandsch kampioenschap „vèrspringen-met-aanloop" op zijn naam heeft. De heer Boot heeft zich metterwoon in Middel burg gevestigd, zoodat E.M.M. in woord en daad van zijne voor lichting op athletiekgebied zal kunnen profiteeren. Voorts maakte E, M. M. haar wedstrijdprogramma voor het seizoen 1929 op en zoo zal de Zeeuwsche athletiek gediend worden door de volgende wedstrijden 4 Mei 1929 Aspiranten-wedstrijd. 7 Juni 1929 Singelloop (3700 M.) 6 Juli 1929 Nationale athletiekwedstrijden. 3 Aug. 1929 Estafette rond Middelburg. Tevens besloot de vergadering over te gaan tot invoering van „medische sportkeuring", zoodat voortaan de athletieker ook physiek getest zal worden, hetgeen de intensieve beoefe ning niet weinig ten goede komt. Wij vertrouwen, dat vooral de voetballers de energie van E. M. M. zullen weten te waardeeren en in de zomermaanden hun geest frisch en hun lichaam fit zullen houden door zich aan te sluiten bij deze vereeniging, die op zoo oordeelkundige wijze de belangen der athletiek en derzelver beoefenaars weet te dienen en te behartigen. Korfbal. In het voorlaatste nummer wijdden we eenige regels aan de korfbalsport in het algemeen en aan die van de Zeeuwsche korf balsport in het bijzonder. Ten aanzien van dit laatste willen we allereerst eene kleine rectificatie geven, n.l. deze: De Zeeuw sche Korfbalbond, hoewel voeling houdend en in vriendschap pelijke verhouding levend met den Nederlandschen Korfbal Bond, is momenteel nog niet bij deze organisatie aangesloten, doch hoopt, zoodra de nog niet bij den Z. K. B. aangesloten clubs in onderling Zeeuwsch verband zijn opgenomen, ook deel uit te maken van het groote algemeene Bondsverband. Daarom is eene opwekking voor de Zeeuwsch-Vlaamsche clubs, als Rapide (Axel), Seolto (Neuzen) en T.S.C. (Neuzen), om zich onder den Z. K. B. te scharen, zeker niet misplaatst. Zulks zou geheel zijn in overeenstemming met de door den Z. K. B. ge voerde propaganda door middel van districtswedstrijden in September 1.1. voor Zeeuwsch-Vlaanderen, Zuid-Beveland en Walcheren, alsmede met de ter algemeene vergadering in Maart behandelde voorstellen der drie genoemde Zeeuwsch-Vlaamsche Korfbalclubs, welke principiëel tot toetreding bereid zijn, doch nog enkele bezwaren hebben te overwinnen. Daar het ontstaan en de historie van den Z. K. B. niet alge meen bekend zijn (de Bond aanschouwde het levenslicht op 9 Augustus 1917) willen wij nog enkele wetenswaardigheden waaruit het bestaansrecht en de levensvatbaarheid van deze Zeeuwsche sportfederatie blijken, aan het papier toevertrouwen. De oprichting had plaats op initiatief van den heer Ruben, gymnastiek-leeraar H. B. S„ uitsluitend onder op Zuid-Beveland gevestigde korfbalclubs. Het toenmalige bestuur, waarvan we noemen de heeren Ruben, Vermeulen, L. en J. Witte en T. Mudde, zette eene propaganda-actie in, met resultaat, dat ook enkele Walchersche vereenigingen toetraden, zoodat, nadat in 1919 de koninklijke goedkeuring was verkregen, de Z, K. B. in 1921 toetrad tot den Nederlandschen Korfbalbond, waarmede hij een mijlpaal van beteekenis plantte in zijne geschiedenis. Ook Zeeuwsch-Vlaanderen gingen de oogen open en de toe treding van A. K. C. te Aardenburg was de eerste stap op den goeden weg, die naar algeheele concentratie der Zeeuwsche Korfbalsport leidde. Helaas trad na enkele seizoenen van bloei een terugslag op dezen vooruitgang in, daar enkele leidende figuren, wegens ver trek uit Zeeland, den Bond ontvielen en geschikte opvolgers ten eenenmale ontbraken. Zoo lag reeds in 1925 het korfballeven in Zeeland vrijwel lam en moest het verband met den N. K. B. zelfs worden opgeheven. In 1926 herleefde de liefde voor deze geanimeerde openlucht sport. Korf en palen verschenen hier en daar weer op de velden, men schreef een vergadering uit en er vormde zich weer een bestuur, dat de zaken energiek aanpakte. Zoo mocht in het begin van 1927 de Z. K. B. als zijn voorzitter begroeten den heer Van Thiel, gymnastiekleeraar H. B. S„ die nog heden ten dage bewijst te zijn de rechte man op de rechte plaats. En zoo stak de Z. K. B. in 1928 opnieuw van wal, thans met negen clubs, die in twee afdeelingen werden ondergebracht en eene geanimeerde competitie speelden. In de eerste afdeeling werd kampioen de vereeniging E L.T.O. te Kloetinge, die haar devies „Eendracht Leidt Tot Overwinning" alle eer aandeed, en in de tweede afdeeling viel deze onderscheiding te beurt aan Zeelandia II te Hansweert. De Zeeuwsch-Vlaamsche clubs namen niet aan deze competitie deel, doch men vertrouwt, dat ook zij het belang van hun eigen sport en van hun vereenigings- leven zullen inzien en we hen eerstdaags kunnen begroeten onder de deelnemende twaalftallen der zomercompetitie. De Z. K. B. verdient in zijn moeizamen arbeid ten belange van het Zeeuwsche korfbal, den steun van allen, die sympathiek staan tegenover deze mooie sport. Voetbal. We hebben onzen eersten Zeeuwschen Voetbalkampioen, n.l. de V. C. „Vlissingen", reeds begroet en thans is het wachten op den kampioen der 3e klasse, waarvan we nog slechts weten, dat hij is gevestigd in Zeeuwsch-Vlaanderen. Het gaat n.l. tus- schen de vereenigingen „Hulst" en „Terneuzen", die elk vijftien van de zestien te spelen wedstrijden achter den rug hebben en de volgende merkwaardige overeenkomst vertoonen zoowel in het behaalde puntental als in de doelpunten-rekening, n.l. Doelp. Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Gem. Hulst 15 10 5 0 25 53 12 1.66 Terneuzen 15 12 1 2 25 53 12 1.66 Beiden hebben nog één wedstrijd te spelen, n.l. Terneuzen thuis tegen Zeelandia II en Hulst uit tegen Middelburg II. Twee overwinningen liggen hier in de lijn der verwachtingen, zoodat alsdan een beslissingswedstrijd op neutraal terrein moet plaats vinden teneinde te doen uitmaken, welke der beide Zeeuwsch- Vlaamsche rivalen een gooi mag doen naar het 2e klasseschap. Het Zondag a.s. te spelen programma luidt voor de Zeeuwsche N. V. B.-clubs als volgt: 2e Klasse A. Te Vlissingen VlissingenAlliance Te Middelburg ZeelandiaBredania. 3e Klasse A. Te Middelburg Middelburg IIHulst. Te Neuzen TerneuzenZeelandia II. Te Goes GoesVlissingen II. LUCTOR ET EMERGO.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 9