Wat is GLASMARMER? REffEtb EN P0EDEL5 10 ONS ZEELAND KLEIJMEMBERG, Doelp. Gem Gesp. Gew. Gelijk Verl. Pnt. Voor Tegen Terneuzen 16 13 1 2 27 57 14 1.68 Hulst 16 10 6 0 26 53—12 1 62 Goes 16 10 4 2 24 50-18 1.50 Walcheren 15 6 3 6 15 28-30 1.00 S.l.N.O.TO. 16 5 5 6 13 29—42 081 Zeelandia II 16 5 1 10 11 34-64 0.68 Zierikzee 14 5 1 8 9 24-49 0.64 Vlissingen II 16 3 1 <12 7 29-42 0 43 Middelburg II 15 1 2 12 4 13-46 0.26 2 winstpunten in mindering wegens éénmaal niet-opkomen. Indien „Hulst" haar protest verliest wat wij het meest waarschijnlijk achten is „Terneuzen" 's kampioenschap defi nitief en spelen de Neuzenaars met „M.E.V.O." (Bergen op Zoom), kampioen van 3 B, en zeer waarschijnlijk „Alliance" (Roosendaal) een geheele competitie om één plaats in de 2e klasse. De kans bestaat dus, dat we het volgend seizoen vier Zeeuwsche clubs in de 2e klasse mogen begroeten. Ook de competities van den Zeeuwschen Voetbalbond vor deren goed. Zelfs is hier ook reeds de beslissing gevallen in eene der beide eerste-klasse-afdeelingen. De Vlissingsche voet balclub „De Zeeuwen", die haar tenten heeft opgeslagen op het vliegterrein, is op fraaie wijze, met slechts één verloren wedstrijd, kampioen harer afdeeling geworden met het buiten gewone doelgemiddelde 726. „De Zeeuwen" speelt nu drie seizoenen in den Z. V. B., aan welks competities zij met drie elftallen deelnemen. Indien zij voldoet aan de bepalingen, die de Ned. Voetbalbond stelt inzake overgang naar den N. V. B., dan zien we het volgend seizoen „De Zeeuwen de Zeeuwsche gelederen in het groote N. V. B.-verband versterken. Uit een en ander blijkt wel duidelijk, dat het Zeeuwsche voetbal op vooruitgang bogen kan en ten aanzien van het ge leverde spel in andere provincies, een alleszins behoorlijk fi guur slaat, hetgeen ons slechts tot vreugde kan stemmen. BelgiëNederland. Het zal er dan waarempel nog van komen De op 24 Maart j.l, uitgestelde interland-wedstrijd BelgiëNederland is thans vastgesteld op Zondag 5 Mei a.s. te Antwerpen. In zes weken tijds schijnt de atmospheer gezuiverd te zijn We hopen het, al blijven we het nog steeds vreemd vinden, dat de vroede voet balvaderen in België vier weken geleden huiverig waren en nu plotseling over een voorzienenden geest beschikken, die per spectieven opent voor een sfeer van verzoenende rust Het volgende Nederlandsche elftal zal de Oranje-kleuren ver dedigen Doel Van der Meulen (H. F. C.). Achter Wamsteker (H. F. C.) en Van Kol (Ajax). Voor Landaal (A.G.O.V.V.), Kools (N.A.C.), Bakhuijs (Z.A. C.), v, d. Griendt (Hermes-D. V. S.) en Tap (A. D. O.). Midden Van Dolder ('t Gooi), Halle (Go Ahead) en Van Heel (Feyenoord). We hopen er het beste van De talrijke Zeeuwsche liefheb bers behoeven intusschen hun jaarlijksche sportieve uitstapje naar de Scheldestad niet te missen. Voetbal op Zondag a.s. De Zeeuwsche N. V. B.-elftallen werken Zondag a.s. het vol gende wedstrijd-programma af 2e klasse A. Te Bergen op Zoom: D.O.S.K.O.Zeelandia. Te Breda BredaniaMiddelburg. Te Tilburg G.U.D.O.K.Vlissingen. 3e klasse A. Te Middelburg WalcherenZierikzee. Een dag van lediggang vermoeit als een slapelooze nacht- GLASMARMER is bestand tegen: vrije alcalië der stucadoor- specie, salpeterzouten, vorst, vocht en verkleuring. „GLASMARMER" 4 tot 5 m/m dik wordt geleverd in 10 ver schillende kleuren met een handelsmaat van 45 x 75 cM. of elk onderdeel hiervan,zoodat de meest variëerende bekleeding kan worden aangebracht „GLASMARMER" geeft de meest decoratieve en fijnste wandbekleeding, die zich geheel aanpast aan de moderne architectuur en woningbouw van onzen tijd. „GLASMARMER" is veel goedkooper, glansvoller en leven diger dan gewoon marmer en niet duurder dan een goede kwaliteit gebakken tegel. Vereischt verder geen onderhoud meer, omdat polijsten en in-de-was-zetten geheel overbodig is. ALLEEN VERKOOP voor Zeeland: Korte Heerengracht M 282-284 - Middelburg. LUCHTKASTEELEN. Op Schouwen is geen spoortrein, daar is alleen een tram, die brengt je in zes uren puf-puf naar Rotterdam. Dat ding is heel gezellig, geknipt voor dut en kout, vooral als je den tijd hebt en als je er van houdt. Naar Schouwen gaan ook booten vanaf het Katsche Veer, dat zijn wel leuke tochtjes, tenminste bij stil weer. Zoo'n reisje met de spoorboot is vol van avontuur, maar toch is 't niet het ware, 't verveelt je op den duur. Er wordt iets op gevonden ('t is nog niet officieel) maar Schouwen's gaan en komen gaat straks per luchtkasteel. Zoo'n buurtverkeer per vliegtuig gaat vlug en vlot en knus, ik vlieg, gij vliegt, wij vliegen per aether-autobus. De auto's gaan verdwijnen, de tram raakt uit den tijd en. trouwe vriend. de spoorboot raakt al haar klanten kwijt. De spoorboot klieft de baren en om je heen is zee, je voelt je zachtjes deinen zoo met de golven mee. De Schelde zingt weemoedig haar oude melodie, ze brengt je aan het droomen, ze geeft je fantasie. Straks ratelt weer de loopplank, nóg dendert ginds de trein hoe zal 't na honderd jaren hier in ons Zeeland zijn WILLEM TELL II.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 10