DAG I mm m i6 ONS ZEELAND In WAAROM /upwi; 17 April. Heb vandaag een prospectus gelezen, dat een Duitsche leening aanbeval. Schitterend wat een florisante toestanden bij onze Oosterburen. Al het oorlogsleed is ge leden en de welvaart regeert weer. Heb vandaag ook de be schouwingen gelezen van de Duitschers die te Parijs onder handelden over de herstelbetalingen. Treurig die diep ellen dige omstandigheden, waarin das grosze Vaterland verkeert. De verarming die de wereldkrijg op zijn geweten heeft, schroeit nog immer na niets dan wanhopige vooruitzichten op een staatsbankroet. Jossie is vanmorgen ongewasschen naar school geraakt met algemeene stemmen is de schuld geschoven op den schoonmaaktijd. Sientje was vanavond zoo door de zinde- lijkheidsrazernij aangetast, dat ze zoo zwart als 'n turf in den laten avond door ons huis met een boender vol groene zeep liep te dwalen. We hebben haar met geweld tot staking der vijandelijkheden moeten dwingen. Liesbeth lacht maar. Daar gebeuren nog ongelukken in de naaste toekomst 18 April. Uit Genève, waar de ontwapeningscommissie bijeenkomt, kwam vandaag een goede tijding. Een tiental afgevaardigden, die gemeenschappelijk gisteravond een fuifje vierden, zijn niet slaags geraakt en hebben zelf, toen de restauranthouder ze tot vertrekken dwong, hun sabels ver geten. Hieruit blijkt toch wel, concludeerde Breeduitstra te recht, dat het met het militarisme dezer heeren nogal los loopt. Vanavond meldden de laatste berichten dat dr. Schacht in Parijs kwaad weggeloopen is van de conferentie tafel, omdat zijn partners niet wilden gelooven, dat Duitsch- land niets meer kon betalen dan Schacht zei. Ik denk dat ze het prospectus voor die leening in handen hebben gekregen 19 April. Vandaag is op de soos met algemeene stemmen het besluit genomen tot het bouwen van een nieuw club lokaal. Het is nu al tweemaal gebeurd dat bij sluiting een paar leden door den vloer zijn gezakt, wat maar allemaal aanleiding tot booze vermoedens geeft. Dank zij veler pro tectie, hebben we nog net den gemeente-architect kunnen overhalen om het plan te ontwerpen. Feitelijk had de goede man, die wegens het uitvoeren van te veel particuliere orders, op stadskosten een rustkuur moeten ondergaan. Ik had de eer de onderhandelingen met zes anderen te openen. Een aardige man. Vanwege mijn scherp gewet opsporingsgevoel voor wetenswaardigheden, vroeg ik den bouwheer hoe hij in de architectuur was geraakt. Interessant antwoord. Zijn roeping was ontwaakt door de omstandigheid, dat zijn vader in de Okkelendamsche weldadigheidsloterij, een passerdoos gewonnen had. Daar de Prins verjaarde, gaf „Trommele tamboers" van avond een concert op de Markt, 'n Lust om te zien. Krimp van Duimen geloofde dat ze den geheelen winter hadden gebruikt om hun instrumenten te poetsen. Wij moeten trots zijn op zoo'n korps. 20 April. Daar ik gister om huiselijke bezigheden te ontgaan, veel onder vrienden heb verkeerd, las ik vandaag eerst dat ze Donderdag in de Kamer het suikerwetje hebben aangenomen. Daar zijn ze net een week mee zoet geweest, de snoepers, terwijl ze toch voor de vacantie al een dag of veertien besteedden aan de Ziekte-wet. Geen cent begrip hebben ze van efficience. Wanneer ik de leiding had gehad in de Tweede Kamer, zou ik zonder aarzelen de twee ont werpen gecombineerd hebben tot één suikerziekte-wet. 21 April. Heb met mr. Mierick van Peuteren ernstig gesproken over het geval dat nog steeds niet het eerste kie vitsei is gevonden. Mr. Mierick dacht, dat het door den strengen winter en het late voorjaar kwam. 't Kan nu best zijn dat er nu alleen maar laatste kievitseieren komen. Daar mr. Mierick voorzitter is van de Oianje-vereeniging, heb ik hem aangespoord om uit de organisatie-kas de gelden te nemen tot aankoop van een kippen-ei en dit ter vergoeding aan het Koninklijk Huis op te zenden. Mr. Mierick was en thousiast. 22 April. In een spoedeischende vergadering van de Oranje-vereeniging is mijn voorstel met overweldigende meerderheid van stemmen aanvaard. Uit dankbaarheid je gens mij, stond de vergadering toe, dat ik het kippen-ei mocht leveren. Dankbaar aanvaard Ik zal meteen het Koninklijk wapen aanvragen, net als die barbier in Middelburg, die tijdens het bezoek van de koninklijke familie aan Zeeland, Prins Hendrik onder het mes gehad heeft en nu hofleveran cier van geschoren gezichten is geworden. 23 April. Laatste dag der schoonmaak, 't Werd tijd. Gister betrapte ik Sientje, dat zij een aquarel stond af te doen en vanmorgen heeft niemand kunnen verhinderen, dat ze den luidspreker in de zeepsop stopte. Enfin, de brand- assurantie is er goed voor. Waterschade! Onze buurvrouw is vandaag afgeranseld door een maga zijnknecht. Ze had bij zijn patroon iets gekocht op gemak kelijke afbetalingsvoorwaarden en nu verstreek vandaag de eerste termijn. door ELSA KAISER Klara wandelde in het bosch en speelde met haar klei nen jongen. Zij was gelukkig en verheugde zich over alles. Zij wist zichzelf een jong mooi moedertje en met vreugde keek ze naar de lente-groene boomen, die verlangend ston den te wachten op de kussen van de zon. Na een paar uren buiten geweest te zijn, tilde ze haar kindje van het gras en droeg het op haar arm. Ze wilde naar huis gaan. Aan den ingang van het bosch stonden kleine witte huisjes onder bloeiende appelboomen, speelsch beschenen door de ondergaande zon. Het was als een sprookje. De slanke populieren aan den rand van den weg leken als met goud overtogen. In dien schijn liep Klara met haar kindje op den arm, en allen die haar tegenkwamen lachten haar vriendelijk toe. Zij straalde van jeugd, schoonheid en moedervreugde. Plot seling zag ze een troep menschen langzaam nader komen en tegelijkertijd wist ze, daar voerde men veroordeelde ge vangenen naar de richtplaats. Klara rilde, de lach verdween uit haar groote, schoone oogen. Ze wilde vlug omkeeren en weer het bosch insnellen, doch ze kon niet. Haar voeten schenen aan den grond vastgeklonken te zijn. Daar stond ze met haar kind tegen de borst gedrukt, als behoedde ze het voor den vreeselijken aanblik. Soldaten te paard, met vermoeide, bleeke gezichten bege leidden den troep der te voet gaande veroordeelden. Men kon zien dat zij zich voor hun opdracht schaamden,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 16