2 ONS ZEELAND VRIENDELIJK VERZOEK AAN ONZE LEZERESSEN EN LEZERS. Natuurlijk hebt U familieleden en kennissen buiten de Pro vincie, van Zeeuwsche afkomst of wel volbloed Zeeuwen. Voor ons is het van belang hun adressen eens te weten opdat wij hen eens een proefnummer van ons blad kunnen zenden. Voor hen zal het prettig zijn een blad te ontvangen waarin aq van hun geboortelandje juist dat vinden, waarin zij belang •tellen. Doet U even de kleine moeite en schrijf ons hun adressen. Wij zorgen voor de rest. Bij voorbaat dank. DE ADMINISTRATIE. LINNEN STEMPELBANDEN. Verkrijgbaar bij de Fa. Gebrs. Ritter, Nieuwe Molstraat 26 te Den Haag en bij de Administratie van dit blad Fraaie linnen stempelbanden voor den 3den Jaargang van ons blad a f 1.85. Linnen stempelbandjes voor den roman „Liefde's Jeugd droom" a f 0.90. Franco toezending na ontvangst van postwissel. De Goesche winkeliers en de open lucht-étalages Noord-Beueland en de vaste wal vliegen de Schouwe naars naar Rotterdam tuinbouw in Zuid-Beveland. Zooals de lezer zich nog wel herinneren zal, waren de Goesche winkeliers geenszins gestemd over het besluit van den gemeenteraad om in de politie-verordening een artikel op te nemen waarbij het uitstallen van goederen op stoepen werd verboden. De Goesche winkelier houdt n.l. van tra ditie en de traditie luidt, dat op den marktdag de winkel tot in de open lucht verlengd moet worden. Honderd jaar geleden geschiedde zulks en waarom zou men thans plots aan dit gebruik een einde maken Aldus ongeveer de meening der middenstanders. De Goesche raad daarentegen die aan het steeds toenemende verkeer dacht en de smalle Goesche straten door allerlei uitstallingen niet nog smaller wilde maken, was van oordeel dat de openlucht étalages in verband met het verkeer en tevens in verband met het stedelijk aspect verdwijnen moesten. De midden standers besloten het recht te laten beslissen wie in het gelijk staat en ondanks het verbod stalden ze dus hun waren op de stoepen uit. Het gevolg was een dertiental processen- verbaal en een druk bezochte zitting van het Kantongerecht. De Ambtenaar van het O. M. stelde het gemeentebestuur in het gelijk en eischte tegen alle overtreders boete. De Kantonrechter, aan het einde der vorige week vonnis wij zende, verklaarde evenwel de verordening niet bindend en ontsloeg de vervolgden van rechtsvervolging. Als de Ambtenaar niet in hooger beroep gaat, is op een Goesche kwestie die de gemoederen nog al in beroering heeft gebracht, ten gunste van den middenstand beslist. Hoewel de kans groot is dat we wederom een ingezonden stuk van een der middenstanders uitlokken, moet ons de verklaring van het hart „We betreuren den. huidigen gang van zaken." Het verkeer en het karakter van Goes zouden meer bij een andere beslissing gebaat geweest zijn. X De Noord-Bevelanders hebben al jaren getracht het iso lement van hun eiland eenigszins op te heffen door het instellen van een lateren veerdienst met den vasten wal. Zé vonden het allesbehalve prettig in de zomermaanden even na den middag geen verbinding met Zuid-Beveland meer te hebben zonder dat zulks vrij aanzienlijke kosten met zich bracht. De redeneering der Noord-Bevelanders was „Onze veerboot is duur, bovendien wordt winst gemaakt, waarom stelt men ons niet in staat wat langer gemeenschap met de buitenwereld te hebben Hun bede is thans verhoord. Met ingang van den zomer dienst wordt een late reisgelegenheid van en naar Wol- phaartsdijk ingelascht. Op een vrij laat uur zal men zich nog kunnen laten overzetten. In Noord-Beveland zal deze beslissing van de provinciale overheid wel met een hoera tje begroet zijn. X Behalve de Noord-Bevelanders zijn de bewoners van Schouwen-Duiveland er van overtuigd, dat de verbinding tusschen hun woonstreek en overig Nederland nog wel een en ander te wenschen overlaat. Eenige jaren geleden liep men in Zierikzee dan ook al met plannen rond om een ge regelde vliegtuig-verbinding ZierikzeeRotterdam tot stand te brengen. De K. L. M. stond sympathiek tegenover de plannen, doch de uitvoering strandde op de afwezigheid van een geschikt vliegveld. Uitstel, aldus enkele heeren uit Zierikzee, behoeft echter geen afstel te worden. En daarom werden dezer dagen de plannen opnieuw ter hand genomen. Twee inwoners van Zierikzee hebben bij den Minister van Waterstaat een particuliere audiëntie aangevraagd welke is toegestaan, om met den Minister de plannen te bespreken. Bij het onderhoud zal ook een vertegenwoordiger der K. L. M. aanwezig zijn. Het ligt verder in de bedoeling dezelfde heeren, die eer tijds deel uitmaakten van de commissie, weer als leden op te nemen, zonder dat tot hen opnieuw een verzoek zal wor den gericht. De terreinkwestie in de omgeving van Zierikzee heeft nog steeds dezelfde practische bezwaren als toen, maar men heeft nu ook gedacht aan de groote uitgestrektheden dui nenrij onder Haamstede. We zijn wel zeer benieuwd of men thans verder met de plannen zal komen dan eenige jaren geleden. Zou men op Schouwen-Duiveland werkelijk al zoo met beide beenen in dezen snellen tijd staan dat een luchtverbinding practisch uitvoerbaar geacht kan worden X De tuinbouw in Zuid-Beveland neemt nog maar steeds in omvang toe en de veilingen houden natuurlijk met deze toename gelijken tred. Een belangrijk centrum van den tuinbouw is o. a. Kapelle. Dé cultuur heeft zich daar den laatsten tijd zoo uitgebreid, dat het bestuur der veilings- vereeniging de meening is toegedaan, dat een flinke ver grooting van de veilinggebouwen niet langer achterwege kan blijven. Meer ruimte is een dringende noodzakelijkheid geworden. In de laatste jaren is het veilingswezen enorm toegenomen, de aanvoer van producten wordt steeds groo- ter, fruitaanplantingen breiden uit, groenten- en kascul- tuur neemt met den dag toe, zoodat het bestuur reeds voor- loopige plannen ontwierp, om deze de e.k. algemeene le denvergadering voor te leggen om tot een aanzienlijke uit breiding der gebouwen over te gaan. Tot verkrijging van geldmiddelen stelt het bestuur zich voor een geldleening aan te gaan in den vorm van uitgifte van obligaties ten laste der vereeniging, groot 100.rentende 6 ten hon derd, die ze in de eerste plaats hoopt bij de leden te kunnen onderbrengen. Door de bestuursleden werd reeds een be langrijk bedrag toegezegd.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 2