ONS ZEELAND 7 dat de P.Z.E.M. nog maar steeds met de tram Vlis- singenMiddelburg in de maag zit. dat 106 personen solliciteerden naar de betrekking van waterbouwkundig opzichter bij het waterschap „Schou wen". Er zijn dus niet alleen te veel onderwijzers op dit ondermaansche. dat 28 muziekvereenigingen zich op Tweeden Pink sterdag naar Kruiningen zullen opmaken, teneinde het 65- jarig bestaan van het gezelschap ter plaatse te vieren en om elkaar in het muziek produceeren den loef af te steken. Hetgeen een luidruchtige dag belooft. dat bij de werkzaamheden aan de nieuwe sluis te Vlissingen twee circa 40 c.M. lange ivoren tanden gevonden zijn. Wie ze in de grijze oudheid verloren heeft, is nog niet bekend. dat in Sas van Gent onlangs wedstrijden voor haze windhonden gehouden zijn. Het publiek interesseerde zich maar matig voor deze nieuwe sport. dat de Westdorpenaars en de Sas van Gentelingen gemeenschappelijk een tennisclub hebben opgericht. Men schijnt er dus over de annexatie-verbittering heen te zijn. dat een agent van een Belgische suikerfabriek te Axel de dupe geworden is van een zekeren K. Deze gaf voor een belangrijk quantum suikerbieten te kunnen con tracteeren en liet zich ongeveer 1000.op voorschot uit betalen. K. is met het geld spoorloos verdwenen. dat de Zeeuwsche Hypotheekbank over het afgeloo- pen jaar 20 pCt. dividend uitkeerde. dat het Zuid-Bevelandsche a Capella Koor, directeur G. J. Tamminga, te Goes, Zierikzee en Middelburg een aantal concerten gaat organiseeren. dat de Goesche gemeenteraad 500.voteerde ten einde openbare werken te laten waterpassen. Vermoedelijk is dit het begin van het genietbaar maken der stinkende vesten. dat de lijn der Zeeuwsch-Vlaamsche Tramwegmaat schappij, thans aangesloten tot Breskens, 15 Mei waar schijnlijk ook in exploitatie zal komen voor personenvervoer. dat de Middelburgsche Lange Jan de vorige week nukken had. Er kwam een kwartier ruimte tusschen wijzer- borden en klokkenspel. Men heeft het oude lange heerschap dra van zijn voorjaars-bevliegingen verlost. dat de bloemenvelden in Westelijk-Schouwen weer in bloei staan. Het geheel maakt een schitterenden indruk. dat de Belgische regeering twee nieuwe motorbooten voor het Belgisch loodswezen te Vlissingen heeft aange kocht. dat de polder Walcheren voor de verbetering van den weg WestkapelleMiddelburg 9000zal bijdragen, mits de gemeente Middelburg 60Ó0.— geeft. De gemeen ten Westkapelle, Zoutelande, Biggekerke en Koudekerke dragen tesamen 139.000.- bij. dat een onbekende in Vlissingen het water in een regenbak in de Scherminkelstraat met carbolineum veront reinigde. dat de gezondheidscommissie op Schouwen een on derzoek instelde naar de hoedanigheid van het drinkwater te Renesse. Van de 83 woningen bleken er 22 slecht en 47 onvoldoende te zijn, terwijl 14 monsters voldoende ge noemd konden worden. Renesse heeft nog niet kunnen be sluiten tot aansluiting aan de komende drinkwaterleiding. Wij sluiten nu tot volgende week Vrijdag Adieu PRACHTIGE HOEDEN itzcfzzmjwm In ieder nummer van ons blad verschijnt een O.Z.-prijs vraag, voor de goede oplossing waarvan wij tien gulden beschikbaar stellen. Dit bedrag wordt niet verdeeld, dus iedere prijsvraag kan slechts één winnaar opleveren. In zendingen moeten geadresseerd worden aan de Administra tie te Middelburg. De redactie beslist daarop aan wie de prijs wordt toegekend. Tegen hare beslissingen kan geen hooger beroep worden aangeteekend. Ook zullen we over O.Z.-prijsvragen niet in briefwisseling treden. Oplossing van O. Z.-Prijsvraag no. 13 Door loting viel de prijs ten deel aan H. PIETERSE, Vredenoordkade 24B, Rotterdam. O. Z.-Prijsvraag no. 15 1. pissimipsis 2. Enise 3. Hemrub 4. bekerl 5. lordlad 6. biterdoep No. 1, 2 en 3 zijn namen van Buitenlandsche-, No. 4, 5 en 6 van Nederlandsche wateren. Welke zijn die namen Achter elke naam het land of de provincie zetten waarin die wateren liggen. Oplossingen uiterlijk 6 Mei in ons bezit. Op de envelop zetten O. Z.-Prijsvraag No. 15. Vergeet op een dag van vreugde, de vreugdeloozen niet.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1929 | | pagina 7